logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile razy mozna byc chrzestnym?
Autor: Ania (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2014-11-13 16:28

Moj przyjaciel jest chrzestnym juz trojki dzieci. Teraz otrzymal zaproszenie na chrzest dwojki innych. On jest bardzo zadowolony bo lubi sie podkreslac w taki sposob. Ludzie kieruja sie jego zasobem majatkowym. Sam przyznal ze pieniadz czyni czlowieka waznym.
Nie jest to moja sprawa i on ma prawo do wlasnych wyborow ale czy przypadkiem ni jest to zbyt nierozsadne? Dla mnie chrzestny to ktos kto pomaga wychowac rodzicom dzieci w wierze chrzescijanskiej a nie kupowaniu prezentow. On jest bardzo dobrym czlowiekiem tylko troche pogubionym. Nie umie odmawiac. Jest praktykujacym katolikiem. Nie wiem czy powinnam cos powiedziec ale chociaz przeslac do niego jakies informacje na temat obowiazku chrzestnego. Prosze o sugestie.

 Re: Ile razy mozna byc chrzestnym?
Autor: susa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-11-13 20:41

A ile razy można być rodzicem? Tyle ile mamy w sobie miłości. Z chrzestnymi jest podobnie. Oczywiście, że kupowanie prezentów nie jest istotą bycia rodzicem chrzestnym, ale świadczy jednak o zainteresowaniu i trosce o dziecko. A skoro ten pan jest wierzącym i praktykującym katolikiem i w dodatku bardzo dobrym, to już w ogóle nie widzę żadnego problemu. A niechby miał i 100 chrześniaków :)

 Re: Ile razy mozna byc chrzestnym?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-11-14 03:00

W mojej parafii ksiądz proboszcz wydaje świadectwo o tym, czy ktoś nadaje się na chrzestnego. Myślę, że podobnie jest w parafii człowieka, o którym piszesz, zatem chyba nie ma potrzeby się martwić. Poza tym, nie stoimy w miejscu. Wiara może maleć, a może i rosnąć. Na moje oko, możesz modlić się, żeby wiara tego człowieka wzrastała, jeśli uważasz, że jest problematyczna.

Swoją drogą, czy mogłabyś napisać, jak to się robi, żeby wiedzieć, co komu w głowie i sercu siedzi? Trzeba mieć jakieś zdolności telepatyczne, czy coś w tym stylu?

 Re: Ile razy mozna byc chrzestnym?
Autor: Sowa Przemądrzała ;) (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-11-14 09:09

"Nie wiem czy powinnam cos powiedziec..."
Nie, nie powinnaś.
To napisałam ja - matka chrzestna trójki dzieci i czekająca na kolejnego chrześniaka.

 Re: Ile razy mozna byc chrzestnym?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-11-14 12:16

Prezydent Igacy Mościcki miał multum chrześniaków z rodzin wielodzietnych. Chyba było to już na FPK, ale przypomnę: http://www.rp.pl/artykul/217245.html
Wsparcie finansowe chrześniaka wcale nie jst takie złe, zwłaszcza jeśli założenia wsparcia są chwalebne, np. polityka prorodzinna.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: