logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie obietnice dał Bóg człowiekowi?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-15 22:28

Witam, mam takie pytanie,

bo często słyszę, żebym uwierzyła, w obietnice dane przez Boga (mi i w ogóle człowiekowi) i, że "Bóg spełnia swoje obietnice" i, ze Bóg jest wierny swoim slowom, ale mam takie, może troche głupie pytanie, jakie właściwie obietnice dał Bóg człowiekowi?

to znaczy w co konkretnie mam wierzyc, że mi se spełni?

i czy Bóg ma dla mnie jakąs indywidualną obietnicę, tylko dla mnie?a jeśli tak, to jak moge ja odczytać, poprzez co? bo wiem, że ogolnie Bóg obiecuje zbawienie, ale jak brzmi dosłownie ta obietnica?

dziekuję za odpowiedzi

 Re: Jakie obietnice dał Bóg człowiekowi?
Autor: Franciszka (---.182.126.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-11-16 21:15

Dobrze myślisz, że Bóg obiecuje zbawienie. Jak dosłownie to brzmi, to możesz przeczytać w Piśmie Świętym. Idź tym tokiem myślenia, bo jesteś na dobrej drodze. Zbawienie nie jest niczym odległym ani abstrakcyjnym, a szczęście twojego serca leży - można powiedzieć trywialnie - w twoich rękach. Pan Bóg Bóg dotrzymuje danego słowa, w przeciwieństwie do człowieka, który daje się zwodzić złemu duchowi. Potrzeba prawdziwej mądrości, by nie pogubić się w tym wszystkim, co oferuje świat.
"czy Bóg ma dla mnie jakąs indywidualną obietnicę, tylko dla mnie" - Oczywiście, że ma dla ciebie indywidualną obietnicę. Pytaj Pana Boga, czym cię zaskoczy. Módl się do Ducha Świętego o Jego Dary. On cię nauczy wszystkiego. Powierzaj swoje niepewności Matce Bożej Niepokalanej. Ona najlepiej wie, jakie obietnice daje Pan Bóg i jak na nie odpowiadać.

 Re: Jakie obietnice dał Bóg człowiekowi?
Autor: wojcieszek (195.117.29.---)
Data:   2014-11-17 08:19

Zapraszam do lektury Pisma Świętego. Powinnaś tam znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. Mnie ostatnio poruszył następujący fragment
"Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca." (Ps 37,4)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: