logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?
Autor: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-19 12:48

Dobry wieczór. Jak to zrobić, jak stać się Bożym dzieckiem? Jak pozbyć się lęków i pokus? Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?

 Re: Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-11-21 14:08

Ufać pomimo wszystko Bogu. Ważne, żeby było to systematyczne, bez względu czy jest dobrze czy źle. Nawet gdy nic nie czujesz módl sie zawsze o wole Bożą. Chodzi o twoją decyzję, że -->chcesz wierzyć. A tzn, że już jest jakby początek drogi z Bogiem. Bo pragniesz tego i to jest juz dobre i pociąga za sobą dalej konkretne czyny na drodze wiary tj: modlitwa, sakramenty, wypełnianie dekalogu, Pismo św.

Kilka cytatów z 'Dzienniczka' św. Siostry Faustyny na temat ufności Bogu:

Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest – ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. (Dz. 1578).

Im większa nędza, tym większe ma prawo do miłosierdzia Mojego, a [namawiaj] wszystkie dusze do ufności w niepojętą przepaść miłosierdzia Mojego, bo pragnę je wszystkie zbawić. Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz – nikogo nie wyłączyłem (Dz. 1182).

Najwięksi grzesznicy dochodziliby do wielkiej świętości, gdyby tylko zaufali Mojemu miłosierdziu (Dz. 1784).

Prędzej niebo i ziemia obróciłyby się w nicość, aniżeliby duszę ufającą nie ogarnęło miłosierdzie Moje (Dz. 1777).

Dusza, która zaufa Mojemu miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo Ja sam mam o nią staranie (Dz. 1273).

Kiedy dusza zbliża się do Mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze (Dz. 1074).

Wszystko, co istnieje, jest zawarte we wnętrznościach Mojego miłosierdzia głębiej niż niemowlę w łonie matki. Jak boleśnie rani Mnie niedowierzanie Mojej dobroci. Najboleśniej ranią Mnie grzechy nieufności (Dz. 1076).

Zachęcaj dusze, z którymi się stykasz, do ufności w nieskończone miłosierdzie Moje. O, jak bardzo kocham dusze, które Mi zupełnie zaufały – wszystko im uczynię (Dz. 294).

Ktokolwiek się zbliży do ciebie, niech nie odejdzie bez tej ufności w miłosierdzie Moje, której tak bardzo pragnę dla dusz (Dz. 1777).

Najmilsza Mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć Moją i zaufała Mi zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi (Dz. 453).

Szczęśliwa dusza, która zaufała Twej dobroci i zdała się całkowicie na miłosierdzie Twoje, dusza jej napełniona pokojem miłości, wszędzie jej bronisz, jako dziecię swoje (Dz. 1652).

Nie rozumiem, jak można nie ufać Temu, który wszystko może; z Nim wszystko, a bez Niego – nic. On Pan, nie pozwoli i nie dopuści zawstydzenia dla tych, którzy całą swoją w Nim położyli (Dz. 358).

Kto ufa miłosierdziu Mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego Moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka Mojego (Dz. 723).

 Re: Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?
Autor: wyszywaczek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-21 14:31

> Jak to zrobić, jak stać się Bożym dzieckiem?
Przyjąć chrzest. I już. Jak się jest dorosłym, to z odpowiednią formacją.
Jak się chrzest przyjęło, to po ptakach. Nie da się odstać Bożym dzieckiem.

 Re: Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2014-11-21 14:48

Pytasz, jak pozbyć się pokus. Obawiam się, że jedyna odpowiedź brzmi: nie da się za życia. Z pokusami można się zmagać, można je przezwyciężać, można im ulec. Nie ma natomiast sposobu na to, abyśmy już nigdy nie byli kuszeni. Skoro nawet Pan Jezus był kuszony, to co dopiero my.

'Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać.'
1 Kor 10,13

 Re: Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?
Autor: andrzej (---.146.149.46.ip.sptelek.com.pl)
Data:   2014-11-22 21:34

Jeszcze raz ja. Lęk i strach mnie dobija. Dzisiaj jest fajny dzień, ale są takie noce, że cieszę jak śpię 2-3 godziny. Coś tam nagrzeszyłem, dołuję się że jestem do niczego. Tylu ludzi mi zazdrości, mam fajną rodzinę, pracę, do tego prowadzę małą firmę. Niby jest super, jestem lubiany, a ja chyba siebie nie lubię. To tu jest problem. Każdy mi mówi pokochaj i zaakceptuj siebie i świat. Ale jak ?????????????

 Re: Jak otrzymać łaskę wiary i zaufać?
Autor: Iness (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2014-11-23 00:22

tu jest swietny jezuity ojca Remigiusza Reclawa
https://www.youtube.com/watch?v=3xYcqkPwVnQ

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: