logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: 4135 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-11-19 17:58

Szukam książki na prezent świąteczny dla moich teściów o... no właśnie, odcięciu pępowiny, pozwoleniu swojemu dorosłemu dziecku żyć własnym życiem, nie wtrącaniu się w życie swojego syna itp.
Coś katolickiego, delikatnego żeby się nie obrazili.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: Sowa Przemądrzała ;) (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-11-19 20:17

Zastanów się dobrze, czy chcesz sprawić prezent teściom, czy sobie?
...
Drugie pytanie - czy Twoi teściowie są inteligentni, czy nie za bardzo? Bo jeśli są inteligentni, to nawet delikatną aluzję zrozumieją i mogą ją przyjąć niezbyt dobrze. Jeśli zaś są niezbyt inteligentni, to nic z takiej książki nie zrozumieją. Kapujesz? ;>
...
Ponadto w odcinaniu pępowiny najwięcej to może zrobić dziecko wymagające tego odcięcia. Dziecko zawsze jest młodsze od swoich rodziców, a im człowiek starszy, tym gorzej uczy się czegokolwiek.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: pomidorek (---.centertel.pl)
Data:   2014-11-20 00:19

Weź, na święta wyluzuj. Święta powinny być miłe i spokojne, bez podtekstów. Chciałabyś dostać coś takiego na święta? Bo ja nigdy.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2014-11-20 08:28

Popieram poprzedników. Na święta taka książka? To nie jest dobry pomysł. Raczej sobie i mężowi kup książkę np. o tym jak ułożyć relacje z teściami i mądrze z nimi postępować.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: 4135 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-11-20 14:09

Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? :)
jakieś propozycje tytułów?

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: Sowa Przemądrzała ;) (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-11-20 18:45

Jak mawia moja mama: gadał z nim, nie miał z kim, musiał z nim ;>
Nie, nie znam.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: łotr (---.elartnet.pl)
Data:   2014-11-20 21:54

Bręborowicz G.H., Banaszewska B., Położnictwo i ginekologia, t. 1, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2007
"Ratownictwo Medyczne-Poradnik kieszonkowy" pod redakcją merytoryczną dr n.med. Małgorzaty Sobieszyńskiej wyd Górnicki 2004
Zasady anatomii, fizjologii i higieny. Wernic L. (1909). Warszawa: Wydawnictwo M. Arcta.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: PT (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-21 01:30

Jedyna książka jaka pojawia się po dłuuugim szperaniu to "ZAWÓD - TEŚCIOWIE" Giampaolo Redigolo. Nie czytałem, zostawiam do Twojej oceny.
www.sklep.deon.pl/produkt/art,2975,zawod-tesciowie.html
tam również linki do jej fragmentów.

Jest też pozycja "TOKSYCZNI TEŚCIOWIE" Susan Forward, Donna Frazier, ale to lektura raczej dla Ciebie.

P.S. Odcinam się od pajacowania obecnego na tym wątku, ale niektórzy poprzednicy mają rację - to nie jest dobry pomysł aby "prezentować" taką książkę na Święta. Zafundujesz sobie bramkę samobójczą, raczej zacementujesz postawy teściów niż zmienisz. Wybierz inną, dogodniejszą okazję.
Powodzenia.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: zła synowa ;) (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2014-11-21 11:47

Mój mąż kupił swojej mamie książkę - zabawny poradnik, jak być super teściową. Jego mama najpierw odesłała prezent oburzona. Po jakimś czasie powiedziała, że książkę przeczytała ale jej się nie spodobała. Mi się wydawało, że prezentów się nie oddaje, zwłaszcza używanych ;) ale teściowa jest przekonana pewnie, że to mój pomysł i że to ja ją obraziłam, na co się obraziła (niestety, nie na długo;) ).

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: 4135 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-11-21 12:03

Dzięki TP,
Toksycznych teściów też kupię dla nas:)

Moi teściowie bardzo lubią książki, zawsze od nas jakąś dostają na święta. Powinni być zadowoleni.

Jeszcze znalazłam coś takiego: 'Teściowie i młodzi. Jak to ma działać?'
autorzy: Anna Zajic, Małgorzata Wilk, Jan Wilk, O. Ksawery Knotz OFMCap

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2014-11-21 15:31

Ale ty się upierasz. Nie widzisz niezręczności takiej sytuacji? Naprawdę sądzisz, że prezent w postaci takiej książki jak "Teściowie i młodzi. Jak to ma działać?" to będzie prezent, który chcieliby dostać na święta? Jeśli już jesteś tak zdeterminowana to daj im tę książkę bez okazji, nie na święta.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: Ј (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2014-11-21 18:45

Albo książka nadaje się na prezent, albo nie. Święta czy nie – nie ma większego znaczenia. Moim zdaniem Twój pomysł z podsuwaniem takiej książki teściom jest bardzo ryzykowny i niepotrzebny. Wystarczy, że nożyczki weźmie do ręki Twój mąż. Sprawdzone.

Mamy teraz nie tylko określenia toksyczni rodzice, toksyczni teściowie, ale także toksyczne synowe. Jedną z cech toksycznych synowych jest złośliwość polegająca m.in. na obdarowywaniu prezentami z podtekstem.

 Re: Szukam książki na prezent dla teściów.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-22 21:11

Może to ci pomoże:
http://sklep.milujciesie.org.pl/warto-pokochac-tesciowa-jacek-pulikowski,4,1091,21
albo tu:
http://www.ichtis.pl/warto-pokochac-tesciowa-jacek-pulikowski

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: