logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się o motywy intencji mojej modlitwy.
Autor: mk (---.skybroadband.com)
Data:   2014-11-28 14:41

Witam,
1. boje sie ze modle sie z egoistycznych pobudek (poniewaz Pan Bog da mi wszystko o co z wiara bede prosic). Boje sie ze to nie z milosci do Pana Boga sie modle bo nawet nie wiem kim jest Bog?
2. Mam tez problem z egoizmem nie wiem jak z tym walczyc? Chcialabym naprawde pokochac Pana Boga i ludzi a nie dlatego ze tak bedzie mi wygodnie. Chcialabym aby Pan Bog spelnil moje prosby ale chcialabym modlic sie nie tylko dla nich. Chyba brak mi milosci moze ja nie potrafie kochac innych...
Jesli ktos z Was ma jakies madre rady to prosze o pomoc. Pozdrawiam.

 Re: Boję się o motywy intencji mojej modlitwy.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-28 15:17

Pan Bóg sobie szybko z tym poradzi :)))
Piszesz tak, jakby Pan Bóg dał się nam oszukiwać :))) Jeśli wydaje Ci się, że to dobry sposób na Boga: pomodlić się "z wiarą", a wtedy On da nam wszystko choć nie kochamy Go, tylko mamy po prostu interes, to szybko się przekonasz, że to nie działa w ten sposób. "Wiara" to dużo więcej niż wierzyć w cud, który Pan Bóg może zdziałać. Mylisz wiarę z pragnieniem. Spokojnie się módl, a Bóg Ci to szybko wyjaśni.

 Re: Boję się o motywy intencji mojej modlitwy.
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-01 15:35

Wczoraj podczas Mszy zasmuciłam się, bo zdałam sobie sprawę z czegoś, czego Twoja wypowiedź dotyka.
Mianowicie, że istnieje ryzyko, że nie kocham Boga dla Niego samego, albo żeby Mu wynagrodzić Jego Miłość, ale dlatego, że boję się. Choroby, śmierci, samotności, nieszczęścia, ubóstwa, wojny... A to nie jest miłość doskonała i modlę się, żeby ją udoskonalić. Może taka obawa o swoje własne uczucia i motywacje jest już tym pierwszym krokiem ku lepszemu?

 Re: Boję się o motywy intencji mojej modlitwy.
Autor: mk (---.bb.sky.com)
Data:   2014-12-06 16:39

Dziekuje za odpowiedz Bogumilo podnisla mnie na duchu nie bede ustawala w modlitwie. Pozdrawiam :)

 Re: Boję się o motywy intencji mojej modlitwy.
Autor: mk (---.bb.sky.com)
Data:   2014-12-06 16:43

Oby tak bylo by taka obawa byla krokiem ku lepszemu czesto boje sie zeby moja modlitwa nie byla tylko
egoistyczna, boje sie zebym nie popadla w zaklamamnie i pyche. Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: