logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2014-12-10 13:27

Wszystko co mam, mam od Boga. Życie, radość, cierpienie, smutek, łzy, śmiech czy zdrowie. Jestem Mu tak wdzięczna za to, choć nie zawsze było przecież kolorowo, zarówno w kwestiach wiary jak i w kolejach życia.
Od kilku dni zastanawiam się, jak można się odwdzięczyć za dobro Bogu? Jestem lektorką w kościele, aktywnie uczestniczę w życiu Kościoła na tyle, na ile pozwala mi czas. Nie omijam Mszy niedzielnej, Eucharystii, comiesięcznej spowiedzi. Modlę się. Ale to wciaż tak niewiele. Co jeszcze mogę zrobić?

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-12-10 14:21

Wypełniaj najważniejsze przykazanie "Miłuj bliźniego jak siebie samego". Może zmniejszysz aktywność kościelną na korzyść rodziny, przyjaciół, potrzebujących. "Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". Mt 25,45

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-12-10 14:26

Np. oddać Bogu swoje wnętrze i starać się odnajdywać odbicie Boga w drugim człowieku.

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2014-12-10 16:13

"Co jeszcze mogę zrobić?"

Myśląc o Bogu pomyśl o bliźnich. Rozejrzyj się wokół siebie,
może ktoś potrzebuje pomocy właśnie Twojej. Może to być dobre słowo, duchowe wsparcie, jałmużna, wolontariat np. w hospicjum lub innych miejscach. Otwórz serce dla samotnych, cierpiących, pogardzanych, porzuconych. Pochyl się nad ludzką krzywdą. Dzieląc się z miłością wszelkim dobrem, jakie otrzymałaś od Pana wypełniasz Jego wolę.
Z Bogiem

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: btw (109.206.193.---)
Data:   2014-12-10 18:51

Dopomóż w zbawieniu innym, także modlitwą. Do nieba ponoć idziemy czwórkami, nie w pojedynkę. Czytaj 'Dzienniczek', Jezus odpoczywał w sercu Faustyny, tam znajdziesz odpowiedź co zrobić żeby Twoje serce było dla Niego takim miejscem.

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-10 19:43

Miłość. Znajdź w swoim otoczeniu osobę, która potrzebuje pomocy albo jest przez innych odtrącona, i daj jej swój czas, zaoferuj pomoc, powiedz dobre słowo, pociesz itd. Zacznij od tych którzy są najbliżej, na pewno nie musisz szukać daleko.

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: Klara (---.play-internet.pl)
Data:   2014-12-10 19:47

Jego miłość jest bezinteresowna.

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: trolejbus (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-12-11 18:29

To piękne, że masz takie pragnienie, ale nie da się odwdzięczyć Bogu. Zawsze pozostaniemy Jego dłużnikami. Próba myślenia inaczej może do pychy doprowadzić.

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2014-12-11 18:41

Karolino, nie musisz niczego robić. Serio. Psalmista miał ten sam problem:
"Cóż oddam Panu
za wszystko, co mi wyświadczył?
Podniosę kielich zbawienia
i wezwę imienia Pańskiego".
Ps 116, 12-13

 Re: Jak odwdzięczyć się Bogu?
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2014-12-11 19:20

Bóg zapłać za wszystkie odpowiedzi :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: