logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: Luki (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-12-13 13:13

Szczęść Boże,

Jaką książkę moglibyście polecić osobie poszukującej.
Wierzy ona w Boga (tak mi się zdaje), ale uważa (chyba), że wystarczy dobrze żyć i chyba uważa wszystkie religie za równie dobre/złe (że żadna nie ma racji).

Czy znacie książkę, która przybliżyła by ją do Boga - do Jezusa Chrystusa? By odnalazła prawdę w chrześcijaństwie i Kościele?

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: Paulina (---.tvk.torun.pl)
Data:   2014-12-13 19:57

Najlepiej polecić Ewangelie - one najlepiej przedstawiają postać Jezusa.

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: M (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-13 21:51

Witaj polecała bym książkę 'Oskar i Pani Róża'. Tą pozycję polecił mi Ksiądz. Można przeczytać nawet fragmenty.

A po co miałbym pisać do Pana Boga?
– Może poczułbyś się mniej samotny?
– Mniej samotny z kimś, kto nie istnieje?
– Spraw, żeby istniał.
Pochyliła się w moją stronę.
– Za każdym razem, kiedy w niego uwierzysz, będzie trochę bardziej istniał. Jeśli się uprzesz, zacznie istnieć na dobre. I wtedy ci pomoże.

Bo są dwa rodzaje bólu, Oskar. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.

Im bardziej się człowiek starzeje, tym większym smakiem musi się wykazać, żeby docenić życie. Musi być wyrafinowany, stać się po trosze artystą. Byle kretyn może cieszyć się życiem w wieku dziesięciu, dwudziestu lat, ale kiedy człowiek ma sto lat, kiedy już nie może się ruszać, musi uruchomić swoją inteligencję.
Im więcej dostajesz po buzi, tym więcej możesz wytrzymać. Nie wolno tracić nadziei.
życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć.

To mały fragment cytatów bardzo ciekawa opowieść o Chłopcu który jest nieuleczalnie chory nie autentyczna ale poważnie można się pośmiać i popłakać.

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: dada (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-14 12:05

Może książka księdza M. Malińskiego "Ostro żyć". Jest w zasadzie skierowana do młodzieży, ale i ja sięgam do niej często, chociaż do młodzieży nie zaliczam się od bardzo dawna.

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: XXX (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-14 14:34

Może "Zraniony Pasterz" Daniela Agne?
Swiadectwa Glorii Polo,
"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" Nicka Vujicka

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: 4135 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-12-14 14:42

"Listy starego diabła do młodego"

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-14 21:58

Moze 'Moj Chrystus polamany'? Na mnie zrobila duze wrazenie. Dosc brutalnie uswiadamia, jacy powinni byc chrzescijanie i jak bardzo odstajemy od idealu. Wydaje mi sie dobra dla ludzi zniecheconych i rozczarowanych Kosciolem.

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2014-12-16 10:33

Ile lat ma osoba, dla której szukasz książki? Najlepiej najpierw sam przeczytaj książkę, którą chcesz polecić tej osobie. To zupełnie inaczej brzmi, kiedy ktoś, wręczając książkę zaczyna od tego, że ona mu pomogła, itd.

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: Asia (---.play-internet.pl)
Data:   2014-12-16 14:58

Trzeba obejrzeć "Pasję" m.gibsona

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: kapitan Red (---.180.38.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-12-18 15:23

"Niebo istnieje. Naprawdę"

 Re: Jaka książka dla osoby nie wierzącej w Jezusa?
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2014-12-20 04:49

Z Twojego postu wynika, ze niewiele wiesz o przekonaniach religijnych tej osoby. Jesli nie rozmawialiscie na tematy wiary, a pomysl z ksiazka jest wylacznie Twoja inicjatywa, moze byc odebrany jako narzucanie sie. Bylabym ostrozna.
Jesli jednak prosil o jakas pozycje, to polecam "Zaskoczony radoscia" C.S. Lewisa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: