logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Msza czy nowena?
Autor: Kinga (---.laguna.net.pl)
Data:   2014-12-31 08:42

Szczęść Boże,
Chciałabym podjąć się modlitwy za chłopaka, który wierzy w Boga, ale odrzuca KK (tak, wiem że to paradoks). Zastanawiam się jednak nad formą modlitwy. Myślę o Nowennie Pompejańskiej, albo o codziennej Eucharystii w jego intencji. Wiem, ze nowenna ma wielka moc, ale skłaniam sie ku mszy świętej jako najdoskonalszej ofierze. Wiem, że z braku czasu trudno by mi było połączyć jedno z drugim. Co polecacie?

 Re: Msza czy nowena?
Autor: Sowa_Przemądrzała (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-12-31 15:22

Kingo, to nie paradoks, tylko całkiem częsty przypadek. Niestety. Ale to tak na marginesie.
Co do wyboru modlitwy, to oczywiście masz rację, że nie ma ważniejszej modlitwy, niż Msza Święta. Sama, kiedy mam wybór - różaniec, czy Msza Święta, zawsze wybiorę to drugie. Gdy jednak idę do kościoła z dziećmi, którym cięzko jest wytrzymać ciurkiem jedno i drugie, to czasem wybieram różaniec. Innymi słowy musisz jednak sama zdecydować.

Aha, jeszcze coś sobie uświadomiłam. Ale to tak jeśli dotyczy moich możliwości podejmowania postanowień. Może u Ciebie jest podobnie. Łatwiej mi wychodzą postanowienia codziennej Mszy Świętej, niż codziennego całego różańca. I to zwyczajnie dlatego, ze jak idę do kościoła, to przychodzi konkretna godzina, więc MUSZĘ już iść i wychodzę. Z różańcem odmawianym w domu jest trudniej, bo a to "potem", "jeszcze zdążę", "oj, telefon zadzwonił", "oj, zapomniałam o garach na gazie!" i tak bardzo łatwo o rozproszenia.

 Re: Msza czy nowena?
Autor: pomidorek (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2014-12-31 15:40

A pytałaś Boga co jest Jego wolą? Co Bóg mówi w Twoim sercu?

 Re: Msza czy nowena?
Autor: Bronek (---.188.097.pools.vodafone-ip.de)
Data:   2015-01-03 15:00

Niech to będzie „tylko“ Zdrowaś Mario. Zachęcam przede wszystkim do modlitwy wiernej. Wtedy Bóg przemienia serce modlącego, a przez nie inne osoby z ich otoczenia.
Pozdrawiam serdecznie

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: