logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: btw (109.206.193.---)
Data:   2015-01-04 16:32

W wątku o czyśćcu i niebie polecono książkę Fulli Horak. Przeczytałam ją i nie widzę rażących kontrowersji prócz tej jednej: wielokrotnie słyszałam, że relacje z ziemi będą przeniesione do nieba, to znaczy, że moja mama będzie moją mamą itd. Wiem, że Jezus powiedział, że w niebie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, ale czy wszyscy będą sobie jakby obcy? W tej książce nie znalazłam niczego co wskazywałoby na to, że ludzie będą się w niebie rozpoznawać. Czy ktoś zna inne publikacje na ten temat?

 Re: Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: Mateusz (---.tvkdiana.pl)
Data:   2015-01-04 17:58

Swego czasu znalazłem publikację Richarda Putrilla "Thinking about religion" oraz inną, może bardziej związaną z tematem, o który pytasz: "Love is stronger than death"("Miłość silniejsza niż śmierć") Petera Kreefta. Ta druga pozycja ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa księży marianów Promic.

Z książek wspomnianych autorów wyłania się nieco inna wizja. Uważają oni, że w niebie istotnie nie ma małżeństw, ale mimo to ludzie będą sobie bardzo bliscy, jakkolwiek ta relacja będzie miała tylko jedno oblicze. W związku z tym w dyskusji związanej z tymi publikacjami podnoszone były nawet argumenty, że taka relacja byłaby zbyt dziwna, aby dała się zrealizować. Ujmując to pokrótce stwierdzono, że nie każdego kochamy przecież w ten sam sposób. Inaczej dzieci kochają swoich rodziców, a inaczej chociażby małżonkowie kochają się nawzajem.

Dlatego też z mojej strony radziłbym nie poszukiwać odpowiedzi na stawiane przez Ciebie pytanie u ludzi, bo oni i tak nie mogą jej udzielić. Są w stanie jedynie snuć mniej lub bardziej trafione domysły. Zostawmy to Bogu. On zna odpowiedź, którą i my poznamy we właściwym czasie.

 Re: Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-01-04 18:02

Szukasz opinii ludzkich czy prawdy? :)
Wg filmu "Niebo istnieje naprawdę" Pan Jezus przedstawił małemu chłopcu (który był w rodzaju śmierci klinicznej) jego braciszka czy siostrzyczkę, nie pamiętam dokładnie, rodzeństwo, które zmarło w wyniku aborcji utrzymywanej dotąd przez mamę w tajemnicy. Wydaje się, że mama pozostanie na zawsze mamą, bo urodziła dane dziecko (człowieka) i to się już nigdy nie zmieni, natomiast małżonkowie ślubują sobie "aż do śmierci" (czyli potem są, będą wolni, co nie oznacza, że nie będą przyjaciółmi na zawsze. Będą. Będzie miłość, tyle że bez elementu pożądania cielesnego.
Podczas ewangelicznego przemienienia na górze, gdy Jezus ukazał się w blasku, obok Niego ukazali się Eliasz i Mojżesz, z którymi rozmawiał. Eliasz i Mojżesz (Mt 17,1nn) podczas tego spotkania wiedzieli kim są.

 Re: Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: Barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2015-01-04 18:13

Możesz sięgnąć po "Niebo istnieje naprawdę", autor Todd Burpo.

 Re: Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: btw (109.206.193.---)
Data:   2015-01-04 20:56

Znam "Niebo istnieje naprawdę". Wiem, że publikacje to domysły bądź prywatne objawienia, pewności w temacie nabędę po tamtej stronie:) Ciekawi mnie jednak ta kwestia. Skoro powstały traktujące o tym książki to chyba bez szkody na duszy (i bez nadmiernej koncentracji) można zastanawiać się jak tam jest.
Dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2015-01-04 21:40

Ostatnio czesto w postach pojawia sie tytul ksiazki "Niebo istnieje naprawde" - pewnie z uwagi na to, ze Hollywood wyskoczyl niedawno z filmem o tym samym tytule. Jako ze mialam okazje te ksiazke przeczytac kilka lat temu, dorzuce swoje trzy grosze. Nie, nie wyszukiwalam tej pozycji - zauwazylam ja kiedys w sklepie typu "zbieranina", czyli takim, do ktorego wedruja produkty posezonowe, tudziez te, ktore nie sprzedaja sie dobrze w sklepach pierwszego przeznaczenia i mozna je tam kupic za pol ceny, a czasem praktycznie za bezcen. Ksiazka ta kosztowala tam dolara czy dwa, wiec sie pokusilam. Cala ta historia chlopczyka Coltona, ktory podczas pobytu w szpitalu rozmawia z Jezusem wydala mi sie po prostu trudna do uwierzenia. Jego wizja nieba pozostaje w sprzecznosci z ta przedstawiona w Biblii i pelna jest dzieciecych wyobrazen - ludzie maja skrzydla, itd. Kolejna rzecz - chlopak nigdy nie byl w smierci klinicznej, wiec ta jego wizja mogla byc po prostu snem, ktory wygenerowaly leki. Poza tym z tego co pamietam, ojciec chlopca jest pastorem, ktory na boku prowadzil jeszcze jakas firme, ktora borykala sie z jakimis finansowymi problemami, wiec ciekawilo mnie, skad decyzja opublikowania takiej rewelacji dopiero 7 czy 8 lat po pobycie chlopca w szpitalu - czyzby bylo spowodowane to checia splacenia moze jakichs dlugow? Nie wiem, ale w ogole ta cala historia do mnie nie przemawia. Oczywiscie czytajcie, jesli chcecie, przedstawiam tylko swoje wrazenia z lektury. Rodzina po publikacji stala sie swojego rodzaju celebrytami, zapraszano ich do wszelkiego rodzaju talk-showow, wszedzie bylo ich pelno. Kazdy przeciez chcial sie dowiedziec, jak to bedzie w niebie ;))) Teraz zas dostali jeszcze potezny zastrzyk finansowy z hollywodzkiej produkcji. Tak dobrze im poszlo, ze mozna juz kupic kolejna ich ksiazke, ktora z pewnoscia tez rozejdzie sie jak swieze buleczki. ;))

Tak wiec zalecam ostroznosc. A informacji o niebie to chyba najlepiej szukac w Biblii :)

 Re: Szukam publikacji nt. relacji międzyludzich w niebie.
Autor: Klara (---.play-internet.pl)
Data:   2015-01-05 11:32

Ralph Martin w książce pt. "Spełnienie wszystkich pragnień" mówi, że w Niebie będziemy się jeszcze bardziej kochać. Np. masz na ziemi osobę, którą kochasz. W Niebie będziesz ją kochać jeszcze bardziej i cieszyć się jej szczęściem, a ona twoim.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: