logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Marnowanie czasu przeszkadza mi w duchowości.
Autor: Ola (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-02-22 17:09

Czy można Odchudzać się ćwiczyć? Czy to nie marnowanie czasu?
No źle się czuje myślac o tym al ejak biegam z np audiobookiem Pisma Świętego już nie czuej sie źle.. jednak .boje sie ze marnuje czas choc np na kompie tez marnuje a o tym nie myśle.. cięzko mi to rozeznac ... przeszkadza mi to w mojej duchowości

 Re: Marnowanie czasu przeszkadza mi w duchowości.
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2015-02-22 18:45

Pan Bóg Cię stworzył duszą i ciałem - o ciało też trzeba dbać. Bieganie też może być modlitwą. Zamiast szukać problemów, ciesz się, że możesz biegać.

 Re: Marnowanie czasu przeszkadza mi w duchowości.
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2015-02-22 19:44

Jan Paweł II pływał kajakiem, chodził po górach (nawet jako Papież) itp. Czy tracił coś na duchowości i marnował czas?

 Re: Marnowanie czasu przeszkadza mi w duchowości.
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-02-23 12:32

Nie ma życia duchowego bez modlitwy, więc przede wszystkim zadałabym ci pytanie, czy oprócz wszystkich innych zajęć, w twoim planie dnia jest miejsce na modlitwę. Może to być modlitwa Słowem Bożym, czyli z Pismem Świętym. Jednak bieganie jednocześnie ze słuchaniem Pisma Świętego nie przekonuje mnie. Nie nazwałabym tego niczym pożytecznym. Samopoczucie o niczym nie świadczy. Ktoś może czuć się dobrze, wyrządzając krzywdę innym. Uczucia są neutralne. Dopiero to, co z nimi zrobimy, można nazwać dobrem albo złem.
Jeśli uważasz, że bieganie jest marnowaniem czasu, to zrezygnuj z niego. A siedząc przed kompem, jak się czujesz?
Oczywiście to twój wybór, a uprawianie sportu nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie - może być bardzo pożyteczne dla zdrowia fizycznego. Natomiast zaniedbując własne zdrowie, łamiesz Piąte Przykazanie Boże: nie zabijaj. To przykazanie odnosi się również do własnego ciała, a nie tylko innych osób.
Dominikanie opracowali 20 sposobów czytania Pisma Świętego: czytanie z bieganiem nie zostało tu ujęte: http://dominikanie.pl/2014/10/20-sposobow-czytania-pisma-swietego/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: