logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Marzka (---.range86-185.btcentralplus.com)
Data:   2015-03-21 09:03

Czy życie z rozwodnikiem, którego żona opuściła i związała się z innym, oznaczałoby dla mnie wieczne potępienie? Pójdziemy do piekła? Bóg tego nie wybaczy?

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2015-03-28 19:22

W pierwszej kolejności należy ustalić, czy ów rozwodnik i ta kobieta byli związani ślubem kościelnym. Jeśli go nie mieli, to możliwe będzie zawarcie go w tym przypadku. Gdyby jednak już wcześniej zawarto małżeństwo w kościele (z pełną świadomością, czym jest małżeństwo, bez żadnego przymusu i tak dalej) w sposób ważny, to wspólne życie oznaczałoby złamanie szóstego przykazania bez chęci poprawy-co z kolei wykluczałoby możliwość uzyskania rozgrzeszenia.

Należy więc ustalić jak było i w przypadku scenariusza "a" (niezawarcia w przeszłości związku sakramentalnego) wziąć ślub, o ile nie istnieją ku temu inne przeszkody, zaś w przypadku scenariusza "b" (gdy mężczyzna związany jest ważnym ślubem) - oddalić się dla wspólnego dobra. Po co szkodzić duszy, aby zadowolić ciało?

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Majka (---.centertel.pl)
Data:   2015-03-29 16:04

Prawda jest gorzka ale to zawsze prawda, więc ją powiem. Bóg wybaczy wszystko jeśli o to poprosisz i szczerze żałujesz. Życie z rozwodnikiem (który miał ślub koscielny) jest grzechem - cudzołóstwem. Mając tego świadomość i żyjąc z takim człowiekiem jak w małżeństwie niestety ten grzech popełniasz. A więc odrzucasz Boże przebaczenie. Nie mam jednak pojęcia jak Bóg osądza po śmierci i nie powiem ci czy będziesz potępiona.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Iza (ta wredna) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-29 17:09

Biblia mowi tak:

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego." (1 Kor 6,9)

oraz

"Każdy, kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo; i kto oddaloną przez męża bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo. " (Lk 16,18)

Możliwości uniknięcie piekła są następujące:
- odejście od tego mężczyzny
- stwierdzenie niewaznosci malzenstwa
- jeśli odejście wiązałoby się np. z pokrzywdzeniem małoletnich dzieci - zycie w czystosci
- zal doskonaly lub rozgrzeszenie na lozu smierci
- smierc sakramentalnej zony (ale nie w wyniku zabojstwa, bo to wykluczaloby wazne malzenstwo z tym panem).

Z wlasnego doswiadczenia powiem Ci, ze - jesli nie macie dzieci - to najlepiej odejsc. Ja, majac ok. 23 lat, odprawilam z kwitkiem zalotnika po 30., ktory 'zapomnial' mi powiedziec, ze ma zone i male dziecko. Bolalo jak cholera i nie od razu bylam na to gotowa, bo zdazylam sie zaangazowac emocjonalnie, ale Pan Bog wynagrodzil mi to sakramentalnym mężem bardzo podobnym pod kazdym mozliwym wzgledem do tamtego czlowieka, ale bijacym go na glowe. Bog jest wierny i wynagradza wiernosc swoim przykazaniom.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: xc (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-03-30 13:51

Bóg jest miłosierny. Wierzymy w to, że wybaczy nam wszystko zło, które zrobiliśmy. Że bezmiar Jego miłości roztopi w Nim wszelkie nasze ciemne sprawy. Że w Nim znajdziemy ukojenie i usprawiedliwienie.
Mam nadzieję, że piekło jest puste.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Radek (91.238.166.---)
Data:   2015-03-30 16:52

Bóg wybaczy nam wszystkie zło, ale jeśli będziemy za nie żałować i jeśli odetniemy się od niego. Zaś tkwienie z premedytacją w złu, grzechu i liczenie na to że Bóg nam to przebaczy to grzech przeciwko Duchowi Świętemu, a on jak wiemy jest nieprzebaczalny.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-03-31 08:05

Tacy faceci potrafią czarować :(
Ale uwierz że to nie jedyna droga. Choć zapewne Zły Cię kusi że poza tym facetem nie ma innego. Naprawdę nie warto trzymać się swojego lęku przed samotnością czy próbować być "siostrą miłosierdzia" ;) dla gościa który nie umiał zadbać o swój poprzedni związek i winą obciąża oczywiste żonę.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-31 18:55

Nie wiem, czy wybaczy. Ale zmarnujesz sobie życie, pozbawiona Sakramentów świętych, żyjąca w poczuciu winy, w grzechu.
Uciekaj, zanim będzie za późno. Gdy np. na świat przyjdzie dziecko.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-04-01 11:12

Wybaczy, czy nie wybaczy, to jedno, a staranie się o to, by wybaczył, już jest określone w Szóstym Przykazaniu Bożym: nie cudzołóż. Żyjąc z rozwodnikiem, przede wszystkim ranisz samą siebie. Najpierw zadbaj o swoje serce, które wystawiasz na ciosy ze strony tego rozwodnika, jego żony i dzieci, jeśli je posiada. Wszystkie te bliskie jemu osoby dostajesz w pakiecie, żyjąc z nim. Twoje serce pragnie szczęścia i Pan Bóg chce ci je dać. Skąd ten strach, co będzie po śmierci? Przecież piekło, o którym wspominasz, to jedna z opcji życia po śmierci, a tymczasem pomyśl o swoim życiu na ziemi. twoje zauroczenie rozwodnikiem przeminie, a realne, egzystencjalne problemy zostaną do końca życia, zwłaszcza jeśli urodzisz wasze wspólne dziecko.
Módl się do Ducha Świętego, by cię natchnął, co zrobić w tej sprawie.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-04-02 00:38

"rozwodnik, którego żona opuściła" to nadal człowiek żonaty (jeżeli miał z żoną ślub sakramentalny w Kościele). A od żonatego ucieka się gdzie pieprz rośnie, nie pozwalając sobie na żadne poufałości.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: esterra (---.wyszkow.fuz.pl)
Data:   2015-04-07 09:58

ciężko odpowiedzieć na to pytanie. z jednej strony każdy ma prawo do ułożenia sobie życia z drugiej jednak trzeba wybierać co jest ważniejsze: szczęście na Ziemi czy w Niebie. patrząc na tę sytuację, bardziej "opłacalne" jest życie szczęśliwe w Niebie bo trzeba sobie uświadomić, że życie ziemskie w porównaniu z tym pośmiertnym jest ułamkiem. nie myśl że wybierasz życie w samotności bo możesz dawać miłość innym i otrzymywać ją pomagając bliźnim np. w wolontariacie do którego zachęcam. nikt nie może Ci niczego narzucić lub zabronić, to ty wybierasz. widać, że masz wewnętrzne wątpliwości, tak naprawdę nie odczuwasz pełni szczęścia, będąc w tym związku. z tyłu głowy ciągle słyszysz, że robisz źle.

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: ewa (---.tmodns.net)
Data:   2021-09-17 23:01

Witam, jestem po rozwodzie dlugi czas. Mialam pare relacji ktore nie przetrwaly. Nadal moglabym sie spotykac z mezczyzna rozwiedzionym. Ja jednak mam swiadomosc ze to grzech przeciwko Panu Bogu. Nie chce powielac tego bledu a tym bardziej nie wyobrazam sobie zeby nie moc przyjac sakramentow. Moje kolezanki mowia ze skazuje sie na samotnosc. Ale ja wiem ze robie dobrze. Chcalabym znac opinie ludzi ktorzy maja podobne sytuacje. Dziekuje

 Re: Czy Bóg wybaczy życie z rozwodnikiem?
Autor: Piotr (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2024-02-13 16:32

Witam, do ewa
Ja natomiast jestem wdowcem już 19 lat. Miałem kilka epizodów z rozwódkami ale nie zdawałem sobie jakoś sprawy że to grzech. Dopiero niedawno poznałem kobietę rozwiedzioną ze ślubem kościelnym. Nie zdając sobie do końca sprawy zaangażowałem się i zakochałem, od początku coś mi mówiło że to zła droga ale to zagłuszałem. Szedłem do spowiedzi i komunii i znowu upadek. Po ok 2 latach Bóg mnie wzywał że źle robie, sumienie ciągle mi to wyrzucało. Partnerka kompletnie mnie nie rozumiała, niby wierzy w Boga ale chciała miłości, mojej obecności na stałe. Śmiała się z mojej wiary że jestem nawiedzony, moher, jak stary dziad się zachowuję i takie tam... Z wielkim bólem musiałem zakończyć tą relację, jest cierpienie, tęsknota że mogłem sobie życie jeszcze ułożyć mam 52 lata. Ale chcę być blisko Pana Boga , Jemu ufam i wierzę że będzie dobrze.
Z Panem Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: