logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zawiodłam się na samej sobie. Chcę uwierzyć w Boga.
Autor: wronika (15 l.) (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2015-04-09 16:11

Chodzę do salezjańskiej szkoły. Myślałam, że gdy się do niej zapisze zacznę wierzyć w Boga. ALE po 8 latach dyskusji na temat Boga stwierdziłam, że Boga nie ma... Zawiodłam się na samej sobie. Straciłam zaufanie do sióstr i księży. BŁAGAM POMÓŻCIE MI!!!! Chcę uwierzyć w Boga.

 Re: Zawiodłam się na samej sobie. Chcę uwierzyć w Boga.
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2015-04-13 17:39

Wiara jest łaską. Módl się do Boga o nią, a na pewno ją otrzymasz.

 Re: Zawiodłam się na samej sobie. Chcę uwierzyć w Boga.
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-04-15 14:45

Kryzysy wiary zdarzają się w życiu, zwłaszcza w twoim wieku. Jednak myślę, że to, co przeżywasz może być zawodem miłosnym. Ktoś zawiódł cię, obalił twoje wyobrażenia na swój temat. Zawodzą ludzie, a Boża miłość do nich jest niezmienna. Na pewno dasz radę wyjść z dołka, ale nie zmieniaj niczego. Dostałaś miłość Boga. Może właśnie to, że chodzisz 8 lat do tej szkoły jest znakiem tej miłości? Swoją drogą, ciekawa jestem tej sprawy zapisania się do tej szkoły, bo przecież wynika z twojego postu, że decydowałaś w wieku 7 lat, że chcesz zacząć wierzyć w Boga. Jeśli miałaś takie pragnienie, to może znaczyć, że Opatrzność Boża bardzo mocno czuwa nad tobą.
Dlatego zachęcam cię, abyś praktykowała modlitwę i wszystko, czego nauczyłaś się w tej szkole. Nawet jeśli twoi nauczyciele cię zawiedli.

 Re: Zawiodłam się na samej sobie. Chcę uwierzyć w Boga.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2015-04-17 16:47

Weronika, jest coś takiego jak zmęczenie intelektualne czyli dużo wrzucanych treści na które możesz być nie gotowa. Gdybyś przestała lub nie wierzyła w Boga, to nie pisałabyś: "BŁAGAM POMÓŻCIE MI!!!! Chcę uwierzyć w Boga." Może Ci się uda zmienić formę czyli postaraj się na samotności być przez chwile choćby samym sercem blisko Pana Jezusa. Świat bardzo krzyczy i chce niszczyć dobro i piękno więc ukryj Jezusa w sercu a poznasz i zrozumiesz, bo taki jest Duch Boży.

 Re: Zawiodłam się na samej sobie. Chcę uwierzyć w Boga.
Autor: Monika (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-04-18 21:25

Piszesz, że straciłaś zaufanie do sióstr i księży. Może utożsamiasz ich z kimś więcej niż ludźmi i dlatego jesteś rozczarowana. Często słyszałam krytykę osób duchownych w różnych środowiskach i sama również doświadczyłam niemiłych wrażeń. Aż w końcu usłyszałam, że to często mocniej atakowani przez szatana, bo są większą zdobyczą. Zapytałam parę razy osoby wierzące, a krytykujące księży, czy się za nich modlą, aby nie błądzili i za każdym razem widziałam wielkie, zdziwione oczy. Piszesz, że chodzisz do szkoły salezjańskiej. Może rzucasz się na zbyt dużą ilość wiedzy, praktyk religijnych. Ja mam starsze rodzeństwo. Moja mama bardzo gorliwie praktykowała wiarę katolicką w wychowaniu dzieci, tzn. wszystkie procesje, nabożeństwa majowe itd. I wywołała lekki przesyt. Ja jestem najmłodsza, więc już miałam troszkę lżej. Wychowując syna bardzo uważałam aby nie przedobrzyć, bo bardzo chciałam, aby był blisko Boga.
Po za tym Bóg nie zawsze ześle Ci do pomocy księdza lub siostrę, czasem posłuży się bardzo przeciętnym człowieczkiem, ale prosić o opiekę zawsze warto.
Nie wiem co jest powodem Twojego stanu, ale bardzo chciałam Ci pomóc.

 Re: Zawiodłam się na samej sobie. Chcę uwierzyć w Boga.
Autor: Jolanta (---.elomza.pl)
Data:   2015-04-20 22:26

Weronika muszę przyznać. Zaskoczyłaś mnie szczerością. Krótko Ci napiszę - czasami dzieci tracą wiarę nawet przez niby bardzo religijnych rodziców. Twój czas to czas pytań. Daj Panu Bogu trochę czasu. On Tobie daje czas na szukanie - Ty daj Mu czas wybranie najbardziej odpowiedniego momentu na ukazanie się Tobie. Nie szukaj w innych wad - chociaż czasami nie musimy ich szukać, bo widać gołym okiem. Każdy ma prawo do błędów. Grzech dotyka każdego. Ty staraj się, chociaż jak piszesz nie wierzysz - uśmiechem dziękować za Życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: