logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy myślenie o Panu Bogu jest dobre?
Autor: Diogo (---.net.lannet.org)
Data:   2015-04-10 23:09

Szczęść Boże bracia i siostry, piszę ten temat ponieważ nurtuje mnie te pytanie jakiś czas, czy myślenie o Bogu, jest dobre?, robie to dosyć często, wyobrażam sobie jakie by było wyjątkowe życie z Bogiem, wyobrażam też sobie momenty z Męki Pańskiej. Czy to w ogóle jest dobre czy nie?

 Re: Czy myślenie o Panu Bogu jest dobre?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2015-04-10 23:33

Życia z Bogiem nie trzeba sobie wyobrażać. Myślę, że lepiej jest żyć z Bogiem, naprawdę, nie zaś przeznaczać czas na wyobrażenia, co by było, gdyby. Bóg zaprasza, zacznij żyć z Nim zamiast tylko o tym marzyć.

 Re: Czy myślenie o Panu Bogu jest dobre?
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-04-11 12:25

Na pewno złe nie jest. Przecież jest przykazanie że oprócz sercem i wolą to i umysłem należy miłować Boga. Gdy modlimy się Słowem Bożym to rozważamy sceny z życia Jezusa, później z umysłu schodzi to w głąb serca, stopniowo wzrasta więź z Bogiem, więc chodzi o miłość. Myślenie o Bogu ma prowadzić do jeszcze większej miłości Boga. Duch Święty przemienia serca i umysły i człowiek staje się na wzór Jezusa w swoim postępowaniu. W Biblii jest werset:

W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym - to miejcie na myśli! - Flp 4,8

 Re: Czy myślenie o Panu Bogu jest dobre?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2015-04-11 12:56

Myślenie o Bogu jak najbardziej może być dobre, szczególnie gdy w ten sposób udaje się rozproszyć pojawiające się złe myśli. Z drugiej jednak strony wiara domaga się czynów, więc nie warto na samym myśleniu poprzestawać.
Z Bogiem

 Re: Czy myślenie o Panu Bogu jest dobre?
Autor: xc (---.205.231.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-04-11 21:54

Postawmy sprawę inaczej: a co złego nieść miałaby taka refleksja, takie myślenie?

 Re: Czy myślenie o Panu Bogu jest dobre?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-04-13 18:11

każda myśl wzniesiona do Boga jest dobra. Myśl do Boga to krótka modlitwa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: