logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: Kamil (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-05-05 22:29

Mam takie trudne i zarazem przykre pytanie. Co czuje osoba, która jest świadoma tego, że niedługo umrze? Jakie uczucia jej wtedy towarzyszą?

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: fx (---.dyn.optonline.net)
Data:   2015-05-05 22:47

Jak będziesz umierał to się dowiesz. Ty naprawdę myślisz, że umarli piszą tu posty?

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: xc (---.205.62.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-05-06 05:06

Każdy z nas się dowie w swoim czasie. Proszę cierpliwie czekać na swoją kolej. Oby jak najdłużej.

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2015-05-06 06:33

Cytat z "Dzienniczka" św. Faustyny, nr 321:

Nagłe zasłabnięcie - cierpienie przedśmiertelne. Nie była to śmierć, czyli przejście do życia prawdziwego, ale skosztowanie jej cierpień. Straszna jest śmierć, chociaż nam daje życie wieczne. Nagle zrobiło mi się niedobrze, brak tchu, ciemno w oczach, czuję zamieranie w członkach - to duszenie jest straszne. Chwilka takiego duszenia jest niezmiernie długa... Także przychodzi lęk dziwny pomimo ufności. Pragnęłam przyjąć ostatnie sakramenty święte, jednak spowiedź święta przychodzi bardzo trudno, pomimo pragnienia spowiadania się. Człowiek nie wie, co mówi; jedno zacznie, drugiego nie kończy. O, niech Bóg zachowa każdą duszę od tego odkładania spowiedzi na ostatnią godzinę. Poznałam wielką moc słów kapłana, jaka spływa na duszę chorego. Kiedy się zapytałam ojca duchownego: czy jestem gotowa stanąć przed Bogiem i czy mogę być spokojna - otrzymałam odpowiedź: Możesz być zupełnie spokojna, nie tylko teraz, ale po każdej spowiedzi tygodniowej. Łaska Boża, jaka towarzyszy tym słowom kapłańskim, jest wielka. Dusza odczuwa moc i odwagę do walki.

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: sadness (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-06 08:42

Różnie, myślę że to indywidualna sprawa dla człowieka, u jednych to będzie strach, u innych radość, spokój, żal, smutek, złość itd., albo wszytko naraz. Najlepiej towarzyszyć osobie umierającej, zapewnić ją, że się jej wybacza wszytko, że się ją kocha, zapewnić jej spokój, potrzymać za rękę, pomodlić się za nią, zadbać by przystąpiła do spowiedzi, otrzymała wiatyk, pomóc się nawrócić jeśli trzeba, po prostu spokojnie przeprowadzić, odprowadzić na drugą stronę. Nawet jeśli to nie jest nam bliska osoba to nikt nie zasługuje na to by umierać w samotności w poczuciu odrzucenia.

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-06 09:57

Przeczytaj listy osób którzy byli skazani na śmierć. Pójdź do hospicjum i porozmawiaj z osobami które wiedzą że umrą i wtedy się dowiesz.

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-06 14:07

"Co czuje osoba, która jest świadoma tego, że niedługo umrze?"
Jeżeli jest pojednana z Panen Bogiem (jest po spowiedzi i Komunii Świętej, po przyjęciu sakramentu chorych) - to zapewne ma pokój w sercu. Tak można wnioskować z relacji kapłanów, którzy są kapelanami w szpitalach (np. ksiądz Bernyś, autor wspaniałych książek "Szpital na Banacha" i "Kochankowie z oddziału intensywnej terapii").
Jeżeli chodzi o samobójstwo, to każdy komu taka myśl przyjdzie do głowy powinien tę myśl zdecydowanie odrzucić i oddać swoje kłopoty w ręce Boga, aby pokierował wszystkim, a sam powinien zapoznać się z Dekalogiem i podjąć decyzję o życiu wg tych Przykazań (wtedy będzie miał pewność, że żyje dobrze, nawet jak będzie miał kłopoty, jak np. Mary Wagner, która za pójście z białą różą do kliniki aborcyjnej i zaoferowanie pomocy kobietom czekającym na aborcję została chyba wczoraj po raz kolejny skazana na 10 miesięcy więzienia; taka jest "demokratyczna" Kanada. Wspaniała i dzielna, nieugięta i spokojna, kochana Mary Wagner).

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: Zośka (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-05-08 11:23

Są świadomi nadchodzącego końca. Widziałam to po moich bliskich. Zmieniali się i z wyglądu, i z charakteru. Jedna z osób w mojej rodzinie zabrana przez pogotowie, pożegnała się z domownikami, zdjęła pierścionki. Jej stan nie wskazywał na rychłe odejście. Skąd wiedziała? Jest piękna piosenka Mateo w tym temacie. Polecam. Wpiszcie w You TUbe Wincenty Mateo. Piękne.

 Re: Co czuje osoba przed śmiercią?
Autor: krzysztof (---.centertel.pl)
Data:   2015-05-31 14:02

Przed smiercia ufac Panu Bogu Jezusowi i Maryi. Nie ma sie czego obawiac. Gdy bedziesz widzial ciemne z nienawistnymi oczami postacie wołaj: Jezu ratuj! A pozniej trafiasz na przydzial na poczet grzechu i czekasz na sąd ostateczny. Po drugiej stronie widać każdy grzech. Byłem opętany wiem jak jest przed przedsionkiem rozliczeń.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: