logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Kaloryfer (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-05-08 02:25

Dlaczego ani ja ani moi niewierzący przyjaciele pragnący i poszukujący Boga nie możemy Go znaleźć? Dlaczego wg wierzących Bóg nie daje się poznać szukającym go przez lata?
MC

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2015-05-08 10:15

Gdy ktoś urąga Bogu i wyśmiewa się z wiary i wierzących, odpowiadam mu: wiesz o Bogu tyle, ile o tobie wie bakteria, żyjąca w twoich jelitach. Św. Paweł, tłumacząc Grekom na Areopagu w Atenach tajemnicę Boga, powiedział: w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. Św. Jan Paweł II w Tryptyku Rzymskim, po tych słowach Apostoła, dodaje jeszcze dobitnie: właśnie w Nim!
Nam, zwykłym śmiertelnikom trudno jest pojąć istotę Boga, w którym żyjemy. Czasami zastanawiam się, czy Jezus nie rzucił na tą kwestię światło w Ewangelii o winnym krzewie. Mówił: Ja jestem winnym krzewem, wy zaś latoroślami. Ojciec uprawia ten krzew, wszystkie latorośle, które nie przynoszą w nim owocu, obcina... Jak widzisz, trudno niewierzącemu wytłumaczyć, że nasze podobieństwo do Boga wywodzi się z Jego ojcostwa i gdyby nie proch ziemi nie mielibyśmy materialnej postaci. Jesteśmy tak długo w Bogu, jak długo łączy nas z Nim miłość. Któż bowiem nie odrzuca strupa, który nie dość, że szpeci ciało, to jeszcze na dodatek przeszkadza.i jest do niczego nieprzydatny. Czy Bóg ukrywa się przed nami? Spójrz w pierwsze Księgi Starego Testamentu. W nich znajdziesz opis tego, czego Bóg oczekuje od człowieka. Istnieje nienaruszalne sacrum, coś, do czego człowiek nie ma prawa. I znowu powrót do ośmiu błogosławieństw: oni Boga oglądać będą. Tajemnica, z którą się stykamy, jest tak wielka, że przerasta możliwość zrozumienia dla najtęższych umysłów. Dlatego też ogarnia mnie pusty śmiech, gdy słyszę, jak podrzędny dziennikarzyna jakiegoś szmatławca, robi innym wykłady o tym, w co mają wierzyć, a w co nie. Szczęść Boże.

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: trzy kropki... (---.centertel.pl)
Data:   2015-05-08 11:10

Witaj Kaloryfer.
Nie wiem jakie są twoje doświadczenia i twoich przyjaciół, gdzie szukaliście itp. Jeśli poszukiwania Boga traktujesz na serio to mam rade jak Go znaleźć na 100%: udaj się do sióstr "kalkutek" od bł. Matki Teresy lub do jakiejkolwiek wspólnoty żyjącej z opatrzności. W wielu miastach Polski są takie wspólnoty. Porozmawiaj z nimi a najlepiej pobądź jakiś czas. Nie na opcji abyś nie doświadczył Boga.

PS. Tak naprawdę Boga można znaleźć w ogromnie sytuacji każdego dnia.
Pozdrawiam z Bogiem

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-05-08 12:36

"wg wierzących Bóg nie daje się poznać szukającym go przez lata"
- Kto tak powiedział? Szukaj Boga wszędzie, ale przede wszystkim módl się, by pozwolił się znaleźć tobie i twoim niewierzącym przyjaciołom. Swoją drogą, jeśli robisz taki podział ludzi na wierzących i niewierzących, to nic dziwnego, że masz problemy. W ten sposób zawsze będziesz zamknięty na Bożą miłość do ciebie. Dla Boga wszyscy ludzie są równi. On wszystkich kocha, bo sam jest miłością (por. 1J 4, 8;16). Czytaj Pismo Święte, módl się do Ducha Świętego o Jego dary, o natchnienie, o otwarcie się na przyjęcie Bożej miłości. Jednak przede wszystkim powierzaj siebie i swoje sprawy Maryi, Matce Bożej, bo Ona jest najlepszą przewodniczką do Boga. Módl się modlitwą 'Zdrowaś Maryjo' (znajdziesz w necie).

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2015-05-08 12:45

Wiara jest łaską. Modlitwa również. Powiedział ktoś, że Boga nie ma. A żyjesz według przykazań Kościoła, według tego co naucza Biblia? Nie? Więc nie mów, że Boga nie ma. To jak z ogniem: jak wytłumaczysz dwuletniemu dziecku, że jest gorący i się sparzy? Ono musi płomyka świeczki dotknąć by się przekonać, tak ty musisz zacząć żyć wedlug Bożych zaleceń by Go odnaleźć. Bóg jest jak ekskluzywna restauracja, gdzie serwują wykwintne dania, nie ma jej reklam w telewizji, sam ją musisz odkryć. A mcdonalda wciskają wszędzie.

Cytat z "Dzienniczka" św. Faustyny, nr 1563:

W tej samej chwili ujrzałam się jakby w pałacu, a Jezus podał mi swą rękę i posadził obok siebie - i rzekł z łaskawością: Oblubienico Moja, zawsze Mi się podobasz przez pokorę. Największa nędza nie powstrzymuje Mnie od (139) połączenia się z duszą, ale gdzie pycha, tam Mnie nie ma. Kiedy przyszłam do siebie, rozważałam wszystko, co zaszło w sercu moim, dziękując Bogu za Jego miłość i miłosierdzie, które mi okazał.

Cytat z "Dzienniczka" nr 1139:

O, jaki ból sprawia mojemu sercu, kiedy patrzę na zakonnicę, która nie ma ducha zakonnego. Jak można się podobać Bogu, kiedy pycha i miłość własna rozsadza, i pokrywa się, że stara się o chwałę Bożą, a tu tymczasem idzie o chwałę własną. Kiedy to spostrzegam, bardzo mnie to boli. Jak może taka dusza ściśle się z Bogiem jednoczyć? Nie ma mowy o zjednoczeniu się z Panem.

To co wczoraj pisałem, grzechy nie przeszkadzają Bogu w obcowaniu z nami. Jedyne co Bogu stoi na przeszkodzie to pycha i pozory pokory.

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-08 17:44

A może tekst piosenki pomoże?

1. Gdy szukasz Boga, popatrz na kwiaty,
Popatrz na góry i ciemny las.
Z każdej wędrówki wrócisz bogaty,
I nową treścią wypełnisz swój czas.
Bo cały świat jest pełen śladów Boga
I każda rzecz zawiera jego myś1.
Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga -
To Jego znak, który zostawił ci.

2. Gdy szukasz Boga, popatrz na ludzi:
Spójrz, jak taternik zdobywa szczyt,
Zobacz, jak matka w domu się trudzi,
Spójrz w oczy dziecka, a powiedzą ci,
Że każdy z nas stworzony jest przez Pana,
I w każdym z nas zamieszkać pragnie Bóg,
By dobra wieść była przekazywana,
By miłość Swą objawić przez nas mógł.

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Ania (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-05-08 19:23

Właśnie nie. Jezus powiedział: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie" (Mt 7,7)
Bóg cię kocha. On chce żebyś Go znalazł. Pytanie tylko czy jesteś na to gotowy? Czy chcesz być dobrym człowiekiem?

"Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga.
Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością."
1 J 4, 7-8
Może poszukaj Boga w miłości do drugiego człowieka.

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2015-05-08 20:52

Sukces zależy tutaj od kilku czynników. Przede wszystkim Boga należy szukać tam, gdzie jest, nie zaś tam gdzie na pewno Go nie ma. Boga można odnaleźć na szczerej, gorliwej modlitwie, można Go dostrzec w drugim człowieku, który potrzebuje pomocy, a któremu jesteśmy w stanie jej udzielić. Na pewno z kolei naszego Ojca nie odnajdziemy w tym, co przynosi nam szkodę: wszelkich nałogach, próżnych, nieprzynoszących nam żadnej korzyści rozrywkach i jak to określam, medalach. Bo każdy medal ma dwie strony: jedna może być piękna i to właśnie ją chcemy jak najczęściej oglądać, bo być może napawa nas dumą z tego co osiągnęliśmy, co posiadamy. Druga z kolei przypomina nam, że do tego wszystkiego doszliśmy nie do końca uczciwie, lub po krzywdzie drugiej osoby. O nie, o tym nie chcemy wiedzieć, prawda?
To tyle w kwestii kierunku poszukiwań Boga. Dlaczego więc Twoi niewierzący przyjaciele nie mogą wciąż Go odnaleźć. Niechybnie dlatego, że blokuje ich właśnie niewiara. Jeśli nie wierzę, że Ten, którego obecność czuję czasem w moim życiu to właśnie Bóg, nie dopuszczam do siebie tej myśli z różnych powodów, to nigdy Go nie znajdę. Choć jest On przecież cały czas bardzo blisko nas, właściwie tuż obok. Ale mamy tu do czynienia z sytuacją, która mogłaby mieć miejsce w odniesieniu do dwóch osób, takich jak każdy z nas. Jeśli jedna z nich nie chce rozmawiać z drugą, zamknie oczy i zatka sobie uszy, to rzeczywiście-ta druga osoba przestaje jakby dla niej istnieć, choć w rzeczywistości cały czas stoi obok.
Wciąż nie wiesz, do końca jak otworzyć się na Bożą obecność w Twoim życiu? Przeczytaj zatem mojego posta, potem inne posty jakie z pewnością się tu pojawią. Następnie spróbuj nawiązać kontakt z osobą z Twojego otoczenia, o której wiesz, że jest religijna. Niech ona powoli wprowadzi Cię w relację z Bogiem, a wreszcie zabierze Cię na mszę do kościoła. Bo to właśnie Eucharystia jest najpełniejszym spotkaniem człowieka z Bogiem, co więcej dostępnym nawet codziennie, o ile pozwala Ci na to sumienie. Życzę powodzenia na tej drodze.
Z Bogiem

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-05-08 22:22

Bóg zawsze daje się poznać tym, którzy Go szukają.
Ale pojawia się tu pytanie, jak i gdzie Go szukają oraz na ile ich pragnienie spotkania jest szczere?

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Marta (---.30.204.21.threembb.co.uk)
Data:   2015-05-08 23:22

Bo może "niewierzący pragnący i poszukujący Boga" źle szukają - mogę zapytać jak próbowali do tej pory?
Druga możliwość jest taka, że szukający są zbyt wybredni i czekają na wielkie objawienia, a przegapiają to co Bóg do nich mówi po cichu.

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Mt 11, 25-26

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-05-09 19:55

Myślę, że już samo pragnienie Boga, poszukiwanie Go jest tak jakby Jego odnalezieniem. Trzymaj sie drogi Boga, po przez staranie sie wypelnienia Dekalogu, w ten sposób odnajdziesz Go. Bóg sam mówi (w Biblii), że przez wypełnianie Jego przykazań, okazujemy swoją miłość. Choć człowiek chciałby inaczej, czasem poznać Boga, ale tu juz tam po drugiej stronie.

 Re: Dlaczego nie możemy znaleźć Boga?
Autor: Zofia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2015-05-10 19:08

"Kaloryfer" - a może zrób jakiś, choć mały wysiłek :).
Przeczytajcie wspólnie z przyjaciółmi List do Rzymian św. Pawła. Tego samego Pawła, który przekonuje, że wiara rodzi się ze słyszenia. A tym co się słyszy jest słowo Boże. A na zachętę fragment z Listu:

"19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione
zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi."
Rz 2, 19-22

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: