logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zwrócić sie do Jezusa o pomoc w zazdrości?
Autor: Rosa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-05-12 19:41

Nie mogę sobie ostatnio poradzić z uczuciem zazdrości, porównywania się z innymi ludźmi. Konkretnie chodzi o to, że koleżanka którą lubię ma dużo znajomych i przyjaciół i ze względu na swój spokojny charakter czuję się trochę nieswojo przy jej znajomych, a po drugie niestety zazdroszczę jej, że nawiązuje łatwo przyjaźnie, bo jest naprawdę super dziewczyną. Rozmawiałam o zazdrości ze spowiednikiem. Było chwilowo lepiej, ale znowu te uczucia wracają :( Czego oczekuję? moze wzbudzenia większej wiary we mnie, że Jezus może uleczyć z takich uczuć zazdrości, jak się zwrócić do Niego o pomoc.

 Re: Jak zwrócić sie do Jezusa o pomoc w zazdrości?
Autor: adam (---.t-mobile.co.uk)
Data:   2015-05-12 21:13

A może masz problem z niską samooceną i brakiem akceptacji siebie takim jakim jesteś? Bo zazdrość to właśnie brak akceptacji jakiegoś braku fizycznego i/lub niematerialnego. Nie potrafisz się pogodzić z tym jaki jesteś i zazdrościsz jej charakteru. Jestem pewien, że w głębi duszy myślisz "chciałabym być taka jak ona".

Otóż powiem ci, że każdy z nas jest unikalny i piękny w oczach Boga. Nie ma drugiej takiej jak ty. Bóg ma dla ciebie wspaniały plan, ale chce byś Mu zaufała. Nie w koleżankach i kolegach siła i wsparcie a w Bogu. Nie można polegać całkowicie na ludziach.

A uczucia są pokusą. Musisz w takich momentach modlić się i wzywać Boże Miłosierdzie. Nikt nie jest kuszony ponad siły.

 Re: Jak zwrócić sie do Jezusa o pomoc w zazdrości?
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-05-12 22:46

Też swego czasu bardzo zazdrościłam koleżance. Ale przepłakane z zazdrości noce pomogły mi zauważyć to co mam i tym się zacząć wreszcie cieszyć.

 Re: Jak zwrócić sie do Jezusa o pomoc w zazdrości?
Autor: Anna (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-05-13 15:06

Może zacznij docenić to co ci Bóg dał. Przecież to On cię stworzył. Czyli na swój sposób jesteś idealna. Każdy człowiek jest inny. Jakby każdy był taki sam toby na świecie było nudno. Na pewno masz jakieś atuty.

 Re: Jak zwrócić sie do Jezusa o pomoc w zazdrości?
Autor: Matto (---.nette.pl)
Data:   2015-05-13 18:34

Wiesz Roso, tak naprawdę nie masz czego zazdrościć innym. Naprawdę. A to dlatego, że pragniesz czegoś, co jest w pełni osiągalne również dla Ciebie. Skoro pragniesz mieć przyjaciół, powinnaś przede wszystkim otworzyć się na innych. Pokazując ludziom, co mamy w sobie wartościowego możemy bardzo skutecznie zjednywać sobie przyjaciół. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że taka ekspozycja naszych pozytywnych cech powinna ostatecznie prowadzić do poznania ludzi podobnych do nas. Jeśli są to osoby, które nie same nie posiadają tych konkretnych cech sytuacja może rozwinąć się dwojako. Możemy bowiem trafić na kogoś, kto czuje się nami w pewien sposób zafascynowany(Kto wie? Może uda Ci się poznać kogoś, kto zafascynuje się właśnie jedną z cech, które Ty sama posiadasz?) i wówczas pomóc takiej osobie w jej rozwoju wewnętrznym, jednocześnie uświadamiając sobie samym posiadanie konkretnych atutów. W takim przypadku nie tylko poprawiłaby się Twoja samoocena, ale być może również znalazłabyś przyjaciela, bądź przyjaciółkę. Drugą grupę osób stanowią niestety ci, którzy wprawdzie widzą, że mogliby skorzystać na znajomości z nami, lecz niestety kończy się to na samym tylko korzystaniu. Nie chcą oni bowiem dawać niczego od siebie, ani pracować nad sobą. Takie znajomości potrafią być bardzo "toksyczne" i raczej ranić, niż pomagać w zbudowaniu pozytywnego obrazu samego siebie. Życzę Ci jednak, aby należały one w Twoim przypadku do rzadkości, a najlepiej nie było ich wcale. Co do modlitwy, poleciłbym zwrócenie się do Boga Twoimi własnymi słowami, przedstawiając to wszystko, co Cię trapi i z czym nie dajesz sobie rady. Tak po prostu.


Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: