logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ręka kapłana na sercu. Co to oznacza?
Autor: kamil (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2015-05-16 16:28

Pewnie wszyscy, lub prawie wszyscy, znają gest położenia ręki, prawej lub lewej, przez kapłanów. Nie wiem jak to określić, napiszę "na sercu". Co oznacza ten gest?. Kiedyś wydawało mi się, że to coś w rodzaju złożenia rąk. Ale w momencie, kiedy druga ręka jest zajęta. Np. coś trzyma. Tak mi dzisiaj chodzi to pytanie po głowie.

 Re: Ręka kapłana na sercu. Co to oznacza?
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2015-05-16 18:06

Szczerze zazdroszczę ludziom, którzy w obecnej dość skomplikowanej rzeczywistości (dla Kościoła też), mają jeszcze w głowie miejsce na zajmowanie się takimi d... drobiazgami.

 Re: Ręka kapłana na sercu. Co to oznacza?
Autor: adam (---.airmax.pl)
Data:   2015-05-17 23:29

Gdy kapłan ma zajętą prawą rękę, bo np. trzyma w niej puszkę z komunikantami i idzie od tabernakulum komunikować ludzi, to trzyma lewą rękę na sercu, bo to ładniej i estetyczniej wygląda, niż gdyby miał ją "luźno spuszczoną". To kwestia estetyki.

 Re: Ręka kapłana na sercu. Co to oznacza?
Autor: kamil (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2015-05-18 07:03

do Sstaszka: nie przejmuję się takimi sprawami. Już dawno mam sprecyzowane zdanie. A widzę, że Ty też masz czas na czytanie i pisanie. I dobrze. Pozdrawiam :)

 Re: Ręka kapłana na sercu. Co to oznacza?
Autor: kamil (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2015-05-18 14:49

Dziękuję Adamowi.

 Re: Ręka kapłana na sercu. Co to oznacza?
Autor: kasia (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-05-19 14:33

Do sstaszek: Staszku jak masz tak odpowiadać, to lepiej nie pisz nic. Jak sama nazwa mówi jest to forum pomocy, a nie przemocy, jak zauważam coraz częściej. Wyrozumiałość dla problemów innych, większych lub mniejszych, to forma miłości braterskiej

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: