logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: Ewelina (212.244.145.---)
Data:   2015-06-23 12:56

Witam. Mam w domu dość dużo różnych karteczek, obrazków ze świętymi, które dostałam na różne okoliczności. Postanowiłam coś z nimi zrobić, aby nie walały się wszędzie. Do książeczki ich nie włożę, bo jest ich za dużo i może to być niewygodne i mogą się pogubić np w drodze do kościoła. Czy dobrym pomysłem by było przepisanie tych modlitw lub wydrukowanie ich na kilku kartkach i trzymanie w jednym miejscu, a obrazki po prostu schować? Albo stworzyć swój własnoręczny modlitewnik? Chętnie przeczytam Wasze propozycje.

 Re: Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: kadda (109.206.193.---)
Data:   2015-06-23 13:48

Możesz kupić album do zdjęć i włożyć tam te obrazki. Przechowywałam tak kiedyś pocztówki.

 Re: Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: Brydziusia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-06-23 15:27

Moze do segregatora, są też małe.

 Re: Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-06-23 16:54

Tak jak moja babcia - trzymam w pudełku.

 Re: Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-06-24 10:13

"przepisanie tych modlitw lub wydrukowanie ich na kilku kartkach i trzymanie w jednym miejscu" - To dobre natchnienie, którego nie powinnaś lekceważyć. Modlitwy są układane, pisane i publikowane po to, by ktoś je odmawiał, dlatego ten pomysł będzie miał sens, jeśli będziesz korzystać z własnego modlitewnika.

 Re: Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: Ewelina (212.244.145.---)
Data:   2015-06-24 10:57

A jak zrobić samemu modlitewnik?

 Re: Jak zebrać modlitwy z różnych karteczek, obrazków?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-06-24 13:32

"jak zrobić samemu modlitewnik"

Ewelino, sama sobie dałaś odpowiedź w pierwszym poście, Franciszka to zacytowała. Przepisz, wydrukuj, zepnij albo zszyj, albo wklej do zeszytu, albo przepisz ręcznie do zeszytu.. Albo jak radzono, włóż do segregatora obrazeczki tak, żeby z jednej strony w koszulce widać było obrazeczek, a z drugiej modlitwy. Tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądał modlitewnik. Możesz go ozdobić rysunkami, lub aforyzmami na dany temat. Możesz też dopisywać swoje własne myśli pod modlitwą.

Ważniejsze jest, żeby z tego korzystać, bo inaczej dalej będzie się wałęsać po domu, tyle że wszystko już "w kupie". Ale z drugiej strony, nie musi się przecież z tego korzystać codziennie, podobnie jak nie codziennie czytamy wszystkie książki, które leżą w domu. Weźmiesz do ręki, kiedy będziesz czegoś potrzebować, szukać modlitwy. Jeśli dorzucisz do tych modlitw różne inne z internetu, to będziesz miała z czego wybierać. Nawet innym możesz pomóc, bo czasem na forum ktoś prosi o jakąś modlitwę. Najlepiej jak zostawisz sobie w komputerze plik z tymi modlitwami, bo wtedy możesz go powiększać i kopiować bez kolejnego przepisywania.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: