logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii.
Autor: Ania (---.rzeszow.mm.pl)
Data:   2015-07-03 20:14

Na początku chce przeprosić jeśli zadaje któryś raz z kolei takie pytanie ale czytając wcześniejsze "tematy" nie znalazłam dostatecznej odpowiedzi.
Mianowicie mój problem polega na tym, że już na swojej pierwszej spowiedzi przed przyjęciem sakramentu Pierwszej Komunii Świętej zataiłam pewny grzech. Ale jako dziecko nie rozumiałam tego, że postąpiłam bardzo źle. No ale potem dorastałam i zaczęłam to rozumieć jednak dalej moja spowiedź była świętokradzka, zatajałam pewne grzechy no i oczywiście przyjmowałam Komunię Świętą wtedy kiedy nie mogłam. Potem przystąpiłam do sakramentu Bierzmowania, podczas mszy przyjęłam Komunię Świętą chociaż nie powinnam. Popełniłam po prostu grzech świętokradztwa. Po jakimś czasie zdobyłam się jednak na odwagę, jeśli można tak to powiedzieć a może po prostu ze strachu poszłam do spowiedzi i powiedziałam to że zatajałam przez te wszystkie lata pewne grzechy, odbyłam spowiedź z całego życia, a przynajmniej starałam się powiedzieć wszystko co wtedy pamiętałam i co mi przychodziło do głowy co zrobiłam źle. Normalnie dostałam rozgrzeszenie. Tylko, że nie pamiętam czy powiedziałam wtedy, że właśnie przyjęłam sakrament Bierzmowania. Wiem, że ten sakrament można przyjąć w sposób niegodziwy i tak pewnie było w moim przypadku. Rozumiem też że Bierzmowanie przyjmuje się tylko raz w życiu. Ale cały czas czuję się tak jakbym nie była godna przyjmować Komunii Świętej. Teraz mam niecałe 18 lat i dopiero kształtuje swoje sumienie. Latam do spowiedzi co tydzień albo co dwa, martwię się tym, że czasem zapomnę jakiś grzech i choć wiem i wierzę w to że Pan Bóg odpuszcza mi moje grzechy nawet te co zapomnę to tak jakbym nie wierzyła. Nie chcę się smucić całe życie i zastanawiać nad tym czy "mogę oddychać" tylko chce się radować i cieszyć z tego, że mogę z czystym sumieniem przyjmować Komunię Świętą i nie popełniam świętokradztwa.
Przepraszam że tak dużo piszę ale starałam się wyjaśnić sprawę jak najjaśniej.
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

 Tematy Autor  Data
 Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy Ania 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy Trzy kropki... 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy xc 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy hanna 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy Ania 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy hanna 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy Ania 
  Re: Czuję się jakbym nie była godna przyjmować Komunii. nowy Bogumiła z Krakowa 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: