logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: justyna (---.ostnet.pl)
Data:   2015-07-25 16:59

Kiedys gdy bardzo chcialam rzucic palenie zlozylam Bogu obietnice a nawet przysiege.... ze jesli z tym nieskoncze to ma mnie skarac i niedac mi dzieci.... jednak czasrm zdazy mi sie zapalic a potem strasznie zaluje.... Czy Bog mnie skara i niebede mogla miec dziecka ktorego pragne? niemoge z tym zyc.... blagam o pomoc

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2015-07-26 09:21

Po prostu rzuć palenie i po sprawie! Z nałogiem zrywa się "jednym cięciem", jakiekolwiek podpalanie niweczy cały trud. Nie palę już 18 lat - ani dymka.
Wracając do tematu "z Bogiem nie ma żartów".

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: pocieszacz (---.toya.net.pl)
Data:   2015-07-26 10:16

Mówi się, że z Bogiem nie ma targów. No i popatrz, ta obietnica uderzyła głównie w Ciebie. Chciałaś wykorzystać Boga do osiągnięcia celu i próbowałaś się zmotywować karą. Czy Bóg tak postępuje? Zastanów się. Czy Bóg mówi: jak nie będziesz żyć po mojemu to zrobię Ci to i to? Nie. Bóg mówi: jeśli pobłądzisz, wróć, a dam Ci stokroć więcej niż miałaś przed pobłądzeniem. Bóg jest mądrzejszy od nas. Znał skutki Twojej obietnicy, wiedział, że dojdziesz do tego momentu, w którym będziesz żałować tego targowania się. Czeka na Ciebie. Nie z karą, a z miłością. Spowiednik może Cię zwolnić z tej niedorzecznej obietnicy. Ale psychika robi swoje. Stres i wiara w tego rodzaju przekleństwo może faktycznie utrudnić zajście w ciążę. Ale nie mieszaj do tego Boga. Dlatego prędko poproś Boga o wybaczenie i uzdrowienie ran, które ta obietnica Ci zadała. On się tym zajmie. Przestań się Boga obawiać. Zacznij Mu ufać.

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-07-26 11:05

Warto o tym porozmawiać w konfesjonale.

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-26 13:36

Nie martw sie. Bog ma wiecej rozumu niz Ty :-)

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: s.e. (---.play-internet.pl)
Data:   2015-07-26 13:48

Nie będę pisać, ze palenie jest szkodliwe i złe, bo to zapewne wiesz.
Bóg chce Twojego dobra. Jeśli złożyłaś Mu obietnicę, lub ślub i jest to dla Ciebie zbyt trudne, to powiedz o tym przy najbliższej spowiedzi - każdy spowiednik może Cię zwolnić z tego zobowiązania.
Poczytaj też o św. Br. Albercie, miał podobny problem do Twojego.

z Bogiem :)

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-07-27 00:57

>> Nie martw sie. Bog ma wiecej rozumu niz Ty :-)
uwielbiam takie poczucie humoru :)

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: justyna (176.4.85.---)
Data:   2015-07-28 15:17

Czy to znaczy ze B0g mi wybaczy? co mam zrobic???

 Re: Czy Bóg ukarze za złamanie obietnicy?
Autor: htfyu (109.206.193.---)
Data:   2015-07-28 21:09

Iść do spowiedzi i przeprosić Boga za to, że tak głupio z nim handlujesz, masz go za handlarza albo jakiś rodzaj maszyny - ja Bogu to, a On mi to. Bóg jest osobą. Ma wolę. Mógł nie przyjąć Twojej obietnicy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: