logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można duchowo przyjąć Krew Pana Jezusa?
Autor: Karolina (---.ingram.com.pl)
Data:   2015-07-27 19:08

Jeśli ktoś w dany dzień nie może przyjść do kościoła to może duchowo przyjąć Komunię Świętą, ale co z Krwią? Na Mszy Świętej nigdy nie można przyjąć Krwi Pana Jezusa, a przecież jest ona tak samo ważna jak Ciało. Czy więc jest jakaś modlitwa która pozwala ją przyjmować w sposób duchowy ?

 Re: Czy można duchowo przyjąć Krew Pana Jezusa?
Autor: Trzy kropki... (---.centertel.pl)
Data:   2015-07-27 21:19

Karolinko, ależ oczywiście przyjmując Eucharystię, zarówno w konsekrowanej hostii, jak i w winie (wystarczy jedna postać), przyjmujemy CAŁEGO Jezusa, a nie np. rękę czy połowę od pasa w dół.
Pozdrawiam

 Re: Czy można duchowo przyjąć Krew Pana Jezusa?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2015-07-27 21:43

Muszę się więc spytać, bo pewnej sprawy nie rozumiem. W Dzienniczku Siostra Faustyna wspominała, że po przyjęciu Komunii świętej płynęła w jej żyłach Królewska Krew. Przyjmowała najprawdopodobniej tylko w jednej postaci. Dlaczego więc w angielskich kościołach rzymskokatolickich Komunię świętą można zawsze (ale nie jest wymagane) przyjąć pod dwiema postaciami? Choć zapewne nie tylko w UK tak jest.

 Re: Czy można duchowo przyjąć Krew Pana Jezusa?
Autor: Karolina (---.ingram.com.pl)
Data:   2015-07-27 22:44

Modlę się codziennie modlitwami z książeczki "Módlmy się do... Krwi Chrystusa". Te modlitwy odmieniają moje życie. Stałam się innym człowiekiem odkąd zaczęłam je odmawiać. Na bierzmowaniu biskup pozwolił nam przyjąć Komunię pod dwoma postaciami. Było wspaniale. Stąd moje pytanie. Dlaczego nie można tego robić na co dzień? Czy ksiądz przyjmujący Komunię pod dwoma postaciami nie może również obdarzyć tą łaską wiernych? Jeśli nie to czy jest jakaś modlitwa która pozwoli to zastąpić?

---
O Komunii św. pod dwiema postaciami pisano na forum wielokrotnie (klik).

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: