logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Ananiasz (---.net.lannet.org)
Data:   2015-07-28 14:23

Witam was gorąco, pragnę poruszyć jeden temat nad którym zastanawiam się dość często, wiele osób świeckich lub duchownych, ale przeważnie wiele osób świeckich doświadczyło usłyszenia głosu Pana Boga, pytają się i dostają odpowiedź, w moim przypadku jest odwrotnie, ja modle się, czytam Pismo Święte, pytam się Pana Boga ale nie otrzymuję odpowiedzi, jakbym mówił sam do siebie, często w myślach zadaję pytania Panu Bogu, ale nie dostaję odpowiedzi. Jak to jest otrzymać od Pana Boga odpowiedź i czy jest jakieś rozwiązanie, abym i ja mógł je otrzymywać. Pozdrawiam :)

---
Podobne wątki:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=322597&t=322597
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=310091&t=310091
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=283010&t=283010
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=354862&t=354862
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=330991&t=330991

z-ca moderatora

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Anna (---.opera-mini.net)
Data:   2015-07-28 18:46

Wydaje mi się, że Bóg raczej mówi do małej części ludzkości. To nie znaczy, że nie odpowiada. Kiedyś jak byłam na rekolekcjach ksiądz opowiedział pewną historię. Dokładnie jej nie pamiętam.
Jakiś człowiek chciał, żeby Bóg go uratował i modlił się o to. Chyba był na jakimś tonącym statku. Przypłynęła do niego ryba i zaoferowała mu pomoc. Człowiek się nie zgodził, bo powiedział, że Bóg go uratuje. Przypłynął marynarz i też go chciał uratować, ale człowiek odparł to samo. Utopił się i poszedł do nieba. Pyta Boga, czemu go nie ratował. Pan Bóg mu odpowiedział, że przecież wysłał rybę i marynarza.
Chodzi o to, że Bóg nam pomaga nie bezpośrednio, ale czasami używa innych osób. To samo jest z odpowiedziami. Bóg wysyła do nas ludzi lub stawia nas w takiej sytuacji, która ma nam pomóc w odkryciu odpowiedzi.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: adam (149.254.180.---)
Data:   2015-07-28 19:35

Pij rumianek rano i wieczorem :)

A tak na serio... nie ma rady na to. Jedyną przeszkodą w obcowaniu Boga z nami jest nasza pycha. W Dzienniczku Siostra Faustyna pisze, że największa nędza nie jest przeszkodą w obcowaniu Boga z nami, ale tam gdzie pycha, tam Go nie ma. Musimy się zastanowić nad tym.
Widzisz, każdy, ale to KAŻDY chce aby Jezus obcował z nami jak ze świętą Faustyną. Przyczyn dlaczego Bóg z nami nie obcuje trzeba zacząć od szukania w naszym sercu. Co tam jest. Czy jest tam fałszywe "ja", czy są tam niezdrowe pragnienia, grzechy, relacje (np. brak szczerego wybaczenia).
Zobacz na ziemską relację ojciec - syn. Ojciec kocha syna od momentu zajścia żony w ciążę. Syn im bardziej poznaje ojca tym bardziej ojca kocha lub nie. Z Ojcem Niebieskim jest podobnie, ale bez "lub". On kocha nas miłością bezwarunkową. Im bardziej my Go poznajemy, tym bardziej Go kochamy. Bóg wykona pierwszy krok ku nam, ale to od nas zależy odpowiedź na Jego wołanie.
Kolejnym problemem jest to, że często pragniemy być drugą Siostrą Faustyną, drugim Janem Pawłem II. Nie, każdy z nas jest powołany do naszej własnej, unikalnej świętości. Życiorysy, dzieła świętych są nam potrzebne jako wzmocnienie, wzór, ale nie na bezmyślne kopiowanie.
No i na końcu pozostaje wierna i szczera modlitwa. Tak wierna, że choćby kompletny mrok i niechęć do tego co święte cię naszły, ty różańca nie odstawisz.
O sakramentach wspominać nie muszę dla kogoś kto zadaje takie pytanie.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Franciszka (---.146.86.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-07-28 20:57

Po prostu rób nadal to, co robisz, ale nastaw się bardziej na słuchanie Pana Boga, niż na swoje rozmyślanie i zadawanie Mu pytań. Nie musisz zadawać pytań, aby dostać odpowiedź. Tylko adoruj Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze, kiedy tylko możesz.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-07-28 21:30

A może rekolekcje zamknięte? Np. Fundament? Twoje pytanie kojarzy mi się z tematyką rozeznawania duchowego.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-07-28 22:29

>> Jak to jest otrzymać od Pana Boga odpowiedź
>> i czy jest jakieś rozwiązanie, abym i ja mógł je otrzymywać

Wiesz, to jest tak. Modlisz się, prosisz, jesteś cierpliwy i pełen wiary i w pewnym momencie uświadamiasz sobie, jesteś pewien w swoim sercu, że to jest właśnie to. Dotknięcia Twojego serca Ręką Boga na pewno nie pomylisz z niczym innym. Myślę też, że każdy na swój sposób odczuwa kontakt z Panem Bogiem, tak jak Pan Bóg przygotował wyjątkowe dla nas życie.
Czas, kiedy będziesz czuł wyraźną relację z Bogiem, zależy od Twojej wiary i od Twojego nastawienia, że tylko od Niego zależy Twoje życie. Im częściej będziesz sobie to uświadamiał, tym bardziej będziesz zauważał jak On Cię prowadzi.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-07-29 13:53

Wczoraj wykluła mi się taka osobista modlitwa: Panie Boże daj mi się tak poznać, jak chcesz abym Cię poznała.
Możesz tak samo odnieść to do odpowiedzi od Boga. Boże daj taką, jak Ty chcesz, jaka do mnie dotrze, bo mnie znasz najlepiej.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-07-29 15:52

"Wczoraj wykluła mi się taka osobista modlitwa: Panie Boże daj mi się tak poznać, jak chcesz abym Cię poznała."

A mnie, jakiś czas temu, taka: "Panie Boże daj mi Cię tak pokochać, jak chcesz abym Cię pokochała." :))

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-07-29 20:25

Poznac Boga, a pokochac to chyba to samo :)

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-07-30 02:06

Nie to samo, Tionne. Poznanie a wiara a miłość, to zupełnie co innego.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-07-30 13:15

Ale rozumiem to tak, że Boga poznaje się nie inaczej jak przez miłość. Bo Bóg jest miłością. No chyba ze Bóg da mi się poznać jakoś inaczej, nie przez miłość... To On wie jak właśnie dla mnie się dac poznać. Tylko ważne, żebym wiedziala, że to Bóg. Ze On chce mi tak pokazać/objawić się w bliskiej relacji, takiej Tionne-Bóg. Jaką chce abym z Nim miała.

 Re: Odpowiedzi od Pana Boga.
Autor: A-Mail (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-01 07:35

Usłyszeć głos Boga to nie zawsze jest dosłownie "usłyszeć". Czasami jest to myśl ktora wpadnie ci znienacka, czasami ktoś ci coś powie i jest to odpowiedz, czasami sytuacja staje się głosem Boga. Aby usłyszeć głos Boga trzeba być otwartym i słuchać wszystkimi zmysłami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: