logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: AsiaBB (---.204.12.89.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-07-31 16:26

Gdzie ja mogę znaleźć księdza, z którym będę mogła porozmawiać przez telefon? Próbowałam na pogotowieduchowe.pl ale tam nikt nie odbiera. Wolałabym nie korzystać z wszelkiej maści czatów, ponieważ tam nie ma pewności, czy ktoś się pod kogoś nie podszywa. Dzięki za pomoc

 Re: Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: moderator (195.117.121.---)
Data:   2015-08-01 07:53

Sekcja 'Zanim zapytasz':
www.katolik.pl/zanim-zapytasz,22322,c.html
a tam punkt 1h.

 Re: Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: Pani T. (5.174.72.---)
Data:   2015-08-02 01:57

A jaką masz gwarancję, że przez telefon ktoś nie podszyje się pod księdza?
Piszesz, że próbowałaś się dodzwonić na pogotowie duchowe i nikt nie odebrał tam twego telefonu. Kapłani mają swoje zajęcia, a teraz dodatkowo jest czas urlopów i wypoczynku. To, co robią, czynią w ramach wolnego czasu. Nie wiem, ile razy próbowałaś, przez ile dni i do ilu księży? Ale trudno oczekiwać, że zadzwonisz raz do jednego kapłana i on już będzie na twoje "żądanie". Bądź cierpliwa.
Pogotowie duchowe daje gwarancję, że numery telefonów naprawdę należą do konkretnego kapłana, a nie do innej przypadkowej osoby. Jeśli ono nie spełnia twoich oczekiwań, to radziłabym raczej poszukiwać numeru na stronach parafii lub innych potwierdzonych kapłańskich stronach. A jeśli sprawa jest pilna, zawsze możesz wybrać się do własnego kościoła i tam zapytać o radę. Jest takie pasujące tu powiedzenie: "dla chcącego nic trudnego".

 Re: Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-02 03:12

Do Pani T.
Na tej stronie jest wielu księży, ale na zielono świecą tylko ci, którzy nie wyjechali na urlop, nie odpoczywają, którzy właśnie dziś są na dyżurze i można do nich zadzwonić. Każdy z nich może się wyłączyć, wtedy nie świeci się na zielono. Na tym właśnie polega strona, że kapłani zielonym światłem mówią: "możesz do mnie teraz zadzwonić".

Asiu, jednak choć w danym dniu mają dyżur, mogą w tej chwili iść siusiu, iść na obiad, może zadzwonić drugi telefon, mogą już rozmawiać z kimś innym i nie pamiętają, że światełko trzeba wyłączyć, żeby innych nie myliło. To naturalne, że skoro mam dyżur, to świecę. Ale jak proboszcz zadzwoni do drzwi, to trudno najpierw myśleć o światełku, a potem o proboszczu :)) To także znak, że "możesz jeszcze dzisiaj próbować".
Niestety, ludzie generalnie nie mają czasu. Wiem to po sobie. Takie życie.
Czasem najłatwiej jednak spotkać księdza w konfesjonale. Nie musimy przecież iść do spowiedzi, można tylko o coś spytać, albo spróbować się umówić na dłuższą rozmowę.

 Re: Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: AsiaBB (---.30.3.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-08-02 09:36

Sprawa jest już załatwiona, prosiłam o zamknięcie wątku, ale post się nie ukazał.

 Re: Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: Pani T. (5.174.72.---)
Data:   2015-08-02 16:10

Dziękuję Bogumiło za informację, ale znam księży posługujących w Pogotowiu. Wiem też doskonale, na czym polega "zielone światełko", ale zauważę, że to nie ja miałam potrzebę skorzystać z rozmowy z Księdzem.
Asia mówi, że jej sprawa jest załatwiona. To dobrze. Natomiast myślę, że te wyjaśnienia są potrzebne nie tylko dla ciebie Asiu, ale wiele jest osób, które szuka podobnej odpowiedzi. Zawsze będzie to już ulga dla Moderatora. Będzie miał sposób na zaświecenie lampki w tunelu strapionych dusz :-)

 Re: Szukam księdza do rozmowy telefonicznej.
Autor: AsiaBB (79.139.65.---)
Data:   2015-08-02 17:13

No, ok, jak się komuś ma ten wątek przydać, to niech zostanie. Dzięki Pani T. i Bogumiła. Jednak się dodzwoniłam na to pogotowie duchowe, dowiedziałam się, co chciałam i już. A swoją drogą, fajna inicjatywa z możliwością pogadania z księdzem, podoba mi się tam brak możliwości kontaktu przez mail, co odstrasza dowcipnisiów, myślę, a zostawia większą anonimowość niż na przykład rozmowa na żywo. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: