logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: K.M. (---.elpos.net)
Data:   2015-08-20 20:58

Witam

Czy Jezus mógłby przychodzić fizycznie do każdego modlącego się człowieka, na prośbę człowieka? Wiadomo, że Jezus sam nie chce sie wpraszać ale jak ktoś ma dobrą wolę to czemu Jezus nie mógłby przychodzić fizycznie żeby rozmawiać z modlącym się? Modlący mógłby zadawać konkretne pytania np konkretnego wyboru życia, Jezus by z chęcią odpowiadał i człowiek by wiedział na czym stoi. Aczkolwiek nie eliminowałoby to w życiu krzyża, bo każdy wybór dobry wiąże sie z jakąś formą krzyża, poświecenia dla Boga. Ale taki dobry wybór byłby jasny bo przekazany przez Jezusa. Więc dlaczego tak jest, że pomimo dobrej woli człowieka aby porozmawiać fizycznie z Jezusem, Jezus sie ukrywa i jesteśmy porostu tak skonstruowani że tylko za pomocą cnoty wiary nawiązujemy kontakt z Bogiem?

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: htfyu (109.206.193.---)
Data:   2015-08-20 21:44

Człowiek jest tak marnym stworzeniem, że fizyczny kontakt ze Stwórcą po prostu by go zabił. Poczytaj trochę o doświadczeniu Boga przez świętych (serce Św. Teresy było tak gorące od miłości do Boga, że musiało ostygnąć nim przeprowadzono sekcję, jej żebra były wypchnięte przez rozrośnięte serce, to powodowało nieustanne cierpienie) albo chociaż Stary Testament (por. Wj 19,21), może oczy Ci się otworzą trochę szerzej. Zadaniem dla Ciebie jest kochać Boga ponad wszystko i gardzić sobą w porównaniu z Nim, Jego wywyższać, siebie poniżać.

A Ty co robisz?
"Żeby Jezus przyszedł i powiedział co mam robić" - powiedział, wszystkim tak samo. Ciebie też się to tyczy.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: Dagmara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-20 21:49

Ależ Jezus pragnie przychodzić i przychodzi w sposób fizyczny do człowieka. Najbardziej namacalnym spotkaniem Boga z człowiekiem jest moment przyjmowania Komunii Świętej.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: Franciszka (---.146.133.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-08-20 22:14

Ależ Jezus przychodzi fizycznie i to w 100% fizycznie jest obecny pod postacią Chleba i Wina, które spożywamy.
"Jezus sam nie chce sie wpraszać " - Szanuje wolę człowieka, ale zachęca: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim" (J 6, 54-56)
Warto zwracać więcej uwagi na Jezusa w czasie bezpośrednio po przyjęciu Komunii świętej i uwielbiać Go za Jego obecność.
Oczywiście, że możesz zadawać pytania Jezusowi. Jednak pamiętaj, że Jezus jest Twoim Stworzycielem i Zbawicielem. Nie traktuj Go jak jakiegoś wróżbitę, który ci przepowie przyszłość. Spotkania z Jezusem są tajemnicą ludzkich serc. Jeśli będziesz prosić z ufnością i otwartością, aby dał ci Swojego Ducha, Ducha Świętego, to na pewno ci da.
Zachęcam cię do zwracania większej uwagi, nadsłuchiwania, co Jezus mówi. Módl się do Ducha Świętego o Jego dary, bo to On został dany każdemu podczas chrztu świętego, by udzielał odpowiedzi na pytania.
Fizycznie masz kontakt z Jezusem w Komunii świętej, a wszelką pomoc w dokonywaniu wyborów od Ducha Świętego. Pamiętaj, że Bóg-Ojciec, Syn Boży i Duch Święty stanowią Jedną Osobę Boską. To jest tajemnicą, której nie rozumiemy, pomimo starań, by ją odkryć. Poznamy ją po śmierci, w Niebie, gdy staniemy z Bogiem twarzą w twarz.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-08-20 23:19

Gdybyśmy chcieli oglądać Jezusa w jego boskiej naturze, to nasze dusze i ciała, skażone złem, nie wytrzymałyby tego niesamowitego widoku. Natomiast, gdyby Pan Jezus zechciał nam się objawić w sposób ludzki, to nie ma pewności, czy byśmy w to uwierzyli. Tak jak nie uwierzyli Żydzi, choć przechadzał się wśród nich i czynił cuda.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: greg (---.jaroslaw.zicom.pl)
Data:   2015-08-21 01:41

Jezus się objawiał apostołom w ciele uwielbionym po zmartwychwstaniu i jakos nikt nie zginął.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2015-08-21 07:08

Jezus mówi
/.../

Cytując Biblię należy podać źródło cytatu: księgę, rozdział i wiersz.
moderator

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: htfyu (109.206.193.---)
Data:   2015-08-21 13:36

"Jezus się objawiał apostołom w ciele uwielbionym po zmartwychwstaniu i jakoś nikt nie zginął."
Owszem - objawiał się apostołom. Św. Faustynie też się objawiał. I innym świętym. I św. Pawłowi się objawiał. Ale nie wszystkim ludziom.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2015-08-21 21:48

Na pewno Jezus objawiał się fizycznie świętym, bo oni bardzo mocno, gorąco kochali Boga i o to prosili w modlitwie, np. ojciec Pio już jako dziecko w modlitwie wyrażał chęć całkowitego służenia Bogu, Fulla Stefania Horak modliła się o światło od Boga i doznała wielu objawień, Jezusa, Matki Bożej,i wielu świętych, polecam jej książkę "Święta Pani". Myślę, że tylko nieliczni mogą dostąpić takiej łaski, na pewno nie wszyscy, bo wszyscy nie są zainteresowani takimi darami.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2015-08-21 22:11

Dobrze zastanowić się nad fragmentem (Dz 1312-1313) z Dzienniczka św. Faustyny i poszukać odpowiedzi w swoim otoczeniu.

"PAN JEZUS W UBOGIM PRZYSZEDŁ DO FURTY DO ŚW. FAUSTYNY
+ Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Pan nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się tym co zaszło przy furcie, usłyszałam te słowa w duszy: córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego. O mój Jezu, teraz mi jest jasne i zrozumiałam wszystko, co zaszło przed chwilą. Jednak czułam, że co to za ubogi, w którym się przebija taka skromność. Od tej chwili serce moje jeszcze czystszą miłością zapaliło się względem ubogich i potrzebujących. O, jak się cieszę, że mi przełożeni dali taką pracę. Rozumiem, że miłosierdzie jest wielorakie, zawsze i wszędzie i w każdy czas można czynić dobrze. Gorąca miłość Boga widzi wkoło siebie nieustanne potrzeby udzielania się przez czyn, słowo i modlitwę. Teraz rozumiem słowa Twoje, któreś mi powiedział, o Panie, dawniej.
(Dz 1312-1313)

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: Kasia (---.2-0.pl)
Data:   2015-08-22 09:14

odpowiedź w minucie 4:50
https://www.youtube.com/watch?v=8eRHAV0n1pw#t=459

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-08-22 12:07

Taki fizyczny kontakt z Jezusem, jest pewnie wynikiem kontaktu duchowego na wysokim poziomie, jaki mieli święci. Nie odwrotnie. Czyli najpierw z całych sił i dobrego życia starać się i dążyc do kontaktu duchowego, wewnętrznego z Bogiem.
A Bóg i tak daje konkretnemu człowiekowi na tyle siebie poznać, jak On uważa. Bo wie na ile jest nam potrzebny, do osiągnięcia duchowych wyżyn, na miarę konkretnego człowieka.

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: nieważne (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-08-25 21:57

cyt: Czy Jezus mógłby przychodzić fizycznie do każdego modlącego się człowieka, na prośbę człowieka?
odp: Bóg to nie czarodziej, który przychodzi na wydane Mu polecenie.
Takie podeście do Boga zdrada przedmiotowe traktowanie Go, jako kogoś kto może mi coś załatwić

 Re: Fizyczny kontakt z Jezusem.
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-26 08:06

http://gloria.tv/media/UKh18ygn46D

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: