logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: inna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-08-26 20:47

Zazdroszczę innym. Urody, której nie mam, Wykształcenia, którego nie mogłam zdobyć ze względu na trudną sytuację finansową, gdy byłam młodsza. Ale najbardziej tego, że nie są sami, że jest ktoś kto ich kocha, że mają mężów, żony, dzieci. Ja borykam się od lat z samotnością. Chciałabym, żeby było mi to wszystko obojętne, ale póki co nie jest i męczę się dzień w dzień zastanawiając się nad sensem mojego życia. Przeraża mnie to, że następne 20, 30 lat będzie tak samo, bez zmian. Boga już przestałam prosić o cokolwiek, bo skoro przez tyle lat mnie ignorował to nie ma dłużej sensu. Trochę to wszystko upokarzające. Jak przestać się porównywać i przestać zazdrościć innym? Trudno mi odnaleźć jakąś wartość w sobie patrząc na pełne sukcesów życie innych.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: Franciszka (---.146.81.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-08-26 21:08

Jak przestać? Po prostu jak najszybciej przestać, bo w ten sposób niszczysz samą siebie, ranisz swoje serce. Masz problem z odkryciem własnej wartości, to zacznij czytać Pismo Święte. Módl się nim. To nie jest upokarzające, gdy zwracasz się do Pana Boga o ratunek. Co wiesz o Bogu? Czy wiesz, że jest twoim stworzycielem i zbawicielem? Bóg jest miłością (1 J 4, 8; 16), więc umiłował cię niezależnie od tego wszystkiego, czego zazdrościsz innym. Zresztą na pewno bez powodu zazdrościsz, bo nie umiesz odkryć w sobie piękna Boskiego stworzenia. Popatrz w lustro, a zobaczysz cud Bożej miłości. Pan Bóg stworzył cię z miłości do ciebie.
Zainteresuj się tematyką odkrywania kobiecości w sobie, własnej tożsamości. Przeczytaj książkę małżeństwa Eldredge pt. “Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy”.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2015-08-26 21:57

> Przeczytaj książkę małżeństwa Eldredge pt. “Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy”.

Czytałam ta książkę. I nie znalazłam tam absolutnie nic o sobie :P Jak patrzę w lustro, też żadnego cudu nie widzę. Więc może alternatywna recepta: po prostu nie patrz w lustro, nie koncentruj się na sobie, staraj się mieć jak najmniej czasu na babranie się w swojej kobiecej osobowości, weź się do roboty, takiej dla innych. Mi pomaga.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: Magdalena (---.play-internet.pl)
Data:   2015-08-26 22:30

Polecam do posłuchania konferencję o. Adama Szustaka:
www.youtube.com/watch?v=jiUopGFEQAY

Jestem w podobnej sytuacji (no dobra, mam wykształcenie) - jestem sama, choć bardzo chciałabym nie być, ale jestem radosna, pełna nadziei, uśmiechu. Jest jedna rada - zatrzymać się na tym, co jest, robić jak najwięcej tego, co sprawia przyjemność, patrzeć na świat i ... cieszyć się, bo jest cudnie.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-08-27 00:22

>> Przeraża mnie to, że następne 20, 30 lat będzie tak samo, bez zmian. Boga już przestałam prosić o cokolwiek, bo skoro przez tyle lat mnie ignorował to nie ma dłużej sensu

On prowadzi nas ścieżką, która jest dla nas najlepsza. Stworzona tylko dla nas. I tylko On wie najlepiej, czego potrzebujemy. Szarpanie się tylko mąci wodę, w której się znajdujemy. On nas trzyma na swoich rękach, a my wciąż chcemy zejść i spróbować własnych sił. Dlatego też pozwólmy, by On nas prowadził. Dziękuj Mu nieustannie za wszystko i powtarzaj codziennie po kilka razy, żeby była Jego wola w Twoim życiu. Dziękuj i oddaj Mu Się całkowicie. Zaufaj. Będzie dobrze, czyli tak jak On chce.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2015-08-27 09:53

A może zamiast zazdrościć i się tym martwić, spróbować coś zrobić, żeby jednak przez następne dwadzieścia, trzydzieści lat nie było tak samo?

Uroda - rzecz niejako wrodzona, choć dobra fryzura czy umiejętnie dobrane ubrania potrafią bardzo dużo zmienić.
Wykształcenie - można nadrobić, bo możliwości uczenia się we własnym zakresie, zwłaszcza, jak się ma dostęp do internetu, są naprawdę duże

A miłość... Z miłością jest tak, że niektórzy muszą się mocno napracować, żeby ją znaleźć. Napracować nad sobą, nad swoim życiem, nad relacjami z innymi.
Ale moim zdaniem lepiej umrzeć - szukając, niż poddać się za życia i wegetować.
Nigdy nie wiadomo, co się w życiu przydarzy.

A Urzekającą czytałam i też nie zrobiła na mnie wrażenia, choć dla koleżanki była niemal jak objawienie. Mnie pomogła świadomość, że jeśli sama czegoś ze swoim życiem nie zrobię, to nikt tego za mnie nie zrobi.
Teraz mogę powiedzieć, że nawet mała zmiana potrafi zrobić dużą różnicę w "jakości" życia.
I nie trzeba wtedy nikomu zazdrościć - zwłaszcza, że często się okazuje, że ci, którym zazdrościmy, sami mają problemy naprawdę nie do pozazdroszczenia.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2015-08-27 11:15

To może zacznij zmianę życia od zdobycia wykształcenia? Istnieją studia niestacjonarne.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-08-27 12:25

Mozesz przekuc swoją zazdrość na zazdrość o Swiętych o ich bliskość do Jezusa. I dążyc do niej z calych twoich sił. Jak? poprosic Boga przed Najswietszym Sakramentem o bliską relację. I zawsze to sobie powtarzac w myslach, On słyszy.
I nie koncentrowac sie na sobie.
Kazdy ma jakąś urodę, tylko kazdy ma ją inną. Moze podkresl sobie mocno oczy, czy co tam innego. I wtedy czlowiek nieco się zmienia.
A to, że jestes sama. Jak Bóg jest z tobą, to nie jestes sama. Zwróć się do Niego o Miłość. Ale najpierw musisz siebie pokochać i Boga. Bo On jest początkiem, źródłem kazdej miłosci. Więc bez tego raczej nie licz na miłość od mężczyzny. Najpierw - twoja więź z Bogiem. Wszystko przyjdzie w odpowiednim czasie.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2015-08-27 15:13

Inna jakby ci tu wytłumaczyć, że jesteś wartościowa? Bo jesteś, tylko wszystko ci się poplątało. Powoli i spokojnie trzeba to rozplatać i ułożyć na nowo. Uroda, to rzecz bardzo subiektywna, ale trzeba o siebie dbać, bo powierzchowność na tym świecie jest ważna i kropka. Wbij to sobie do głowy, że masz o siebie dbać jakkolwiek ci twoja uroda pasuje czy nie pasuje. Miałam okres, że nie mogłam na siebie patrzeć, nadwaga mi przeszkadzała, wzięłam się za siebie, ćwiczyłam, zdrowiej jadłam i stało się coś niezwykłego - zaczęłam się wreszcie czuć dobrze w swoim ciele, ludzie mnie lepiej zaczęli traktować i lepiej na mnie reagować. Poszłam na kurs wizażu, żeby wiedzieć jak się malować i dobrze wyglądać, zaczęłam nosić sukienki, lepiej się ubierać. Uwierz mi jeśli cokolwiek ci nie pasuje w twoim wyglądzie musisz nad tym popracować, iść do kosmetyczki na regulowanie brwi, inaczej się czesać, ubierać, pokochać siebie i swoją urodę. Mi pomaga też przykład znanych kobiet, aktorek, piosenkarek, modelek itp. których uroda odbiega od klasycznej, ale są uważane za piękne. Może tobie też pomoże. Wykształcenie trochę trudna sprawa, jak się nie ma kasy, ale z wielkim uporem i pracą jest możliwość żeby zarobić na studia niestacjonarne i dojazdy, albo chociaż na jakąś szkołę policealną. Mój kolega ze studiów np. pracuje w zawodzie który uzyskał dzięki dwuletniej szkole policealnej grafiki komputerowej, a nie dzięki studiom, które były czysto teoretyczne i poza mgr. przed nazwiskiem nic mu nie dały. Trzeba tylko pomyśleć i ciężką pracą realizować zamierzenia.Co do związku to jest to chyba najtrudniejsza kwestia. Nikogo do miłości nie zmusisz, ale musisz zacząć kochać siebie, bo nikt nie będzie chciał być z kimś komu wiecznie musi podnosić na duchu i zapewniać,że dobrze wygląda. Ty musisz najpierw dostrzec swoją wartość,żeby inni ją zaczęli widzieć, nie na odwrót. Bóg cię nie ignoruje, Bóg cię kocha, cały czas do ciebie woła a ty nie słyszysz i jesteś daleko. Wyspowiadaj się szczerze, zacznij chodzić do kościoła, żywo się módl, zwłaszcza różańcem, koronką do miłosierdzia bożego, zobaczysz,że nie jesteś na tym świecie sama i zawsze możesz liczyć na bożą pomoc. Wiele osób boryka się z problemem samotności, ja także, moje koleżanki powychodziły za mąż w wieku 24 lat, mi stuknęła 30, nadal jestem sama, ale modlę się o dobrego męża, nie interesują mnie przelotne związki, wierzę,że Bóg ma dla mnie najlepszy plan. Wychodzę do ludzi, mam w planach założenie konta na chrześcijańskim portalu randkowym, chcę poznawać nowe, wartościowe osoby, daję Bogu przestrzeń do działania. Nic się samo nie stanie.To,że jesteś na tym świecie jest najlepszym dowodem na bożą miłość, jesteś tu, Bóg cię tu chciał, nie wyobrażał sobie świata bez ciebie, jesteś jedyna i niepowtarzalna. Nie poddawaj się, wróć do Boga i pokochaj siebie tak jak On ciebie kocha.

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: Ziuta (---.home1.cgocable.net)
Data:   2015-08-28 04:20

I jeszcze jeden O. Adam Szustak w tym temacie:
"Młodość mija, a ja niczyja" (1) - Adam Szustak OP
www.youtube.com/watch?v=IvpyRJhaeWs

"Młodość mija, a ja niczyja" (2) - Adam Szustak OP
www.youtube.com/watch?v=azM_1GBd0KA

 Re: Jak przestać się porównywać i zazdrościć?
Autor: inna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-08-28 19:51

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: