logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie nabrać sił?
Autor: Ania (28 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-08-26 22:53

Jestem w dość dziwnym punkcie mojego życia... Czuję, że miejsce, gdzie mieszkam to nie to, praca to nie to. Gubię sens, odczuwam ogromną pustkę, mimo, że jestem wierząca i praktykująca, mam 28 lat.
Chciałabym zapytać, czy są takie miejsca, gdzie można wyjechać jako osoba świecka - nawrócić się, odnaleźć siebie, odnaleźć sens, nabrac dystansu, nauczyć życ z Bogiem w każdym szczególe, odkryć swoje powołanie? Chodzi mi o miejsce, gdzie mozna zatrzymać sie na dłużej, na tyle, ile potrzeba, żeby siebie "poukładać" może mieszkać razem z jakąś wspólnotą...?

Pozdrawiam serdecznie

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2015-08-27 06:31

Zaufaj Panu, oddaj Mu siebie bez reszty, bez dyskutowania z Nim. On powołał Cię na ten świat i tylko On wie, dlaczego. On zna miejsce, które dla Ciebie przeznaczył i tylko On potrafi Cię tam zaprowadzić. Warunkiem jest jedynie zawierzenie Mu siebie, bez reszty, bez stawiania jakichkolwiek warunków wstępnych. Otwórz swoje serce przed Panem i proś, aby Cię prowadził. Proś, bo jako osoba obdarzona wolną wolą, od niczego nie będziesz oddzielona. Bóg, który może Cię poprowadzić, musi od Ciebie usłyszeć: Panie, ja tego chcę. Ufaj, że on poprowadzi Cię, odwagi. Szczęść Boże.

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: saba (83.238.125.---)
Data:   2015-08-27 08:29

Rekolekcje Ignacjańskie. Możesz poszukać domu rekolekcyjnego gdzie nie ma tak dużo ludzi. Myślę, że na początek tydzień w milczeniu wystarczy, mnie w takich właśnie momentach zawsze ratują rekolekcje ignacjańskie. W niektórych domach można też odprawić całe rekolekcje czyli miesiąc.
www.rekolekcje-jezuici.pl/index.php/rekolekcje/czym-sa

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: sc (---.mf.gov.pl)
Data:   2015-08-27 12:30

można by zacząć od spowiedzi generalnej, codziennej adoracji najświętszego sakramentu, polecam znaleźć wspólnotę - bo samemu często człowiek wpada w dezorientację, gubi się, "maszeruje" w miejscu - myślę że te rzeczy mogą być pomocne, a na pewno nie zaszkodzą - pozdrawiam :)

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: htfyu (109.206.193.---)
Data:   2015-08-27 12:58

Misje?

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2015-08-27 13:10

W takim razie spróbuj może poszukać w internecie zakonów, które umożliwiają spędzenie uduchowionego urlopu w swoich murach. Według mojej wiedzy taką ofertę posiadają np. karmelici, pallotyni, czy dominikanie.

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: m (193.242.212.---)
Data:   2015-08-28 08:32

Mam to samo, też szukałam odpowiedniego miejsca w końcu wyjechałam nad morze sama (3 dni). Było świetnie, oderwałam się na chwilę od problemów i obowiązków - spacer po plaży, całodzienne wycieczki rowerowe, opalanie, dobre restauracje, sesja zdjęciowa na plaży, czas na refleksję, przygotowanie dobrego CV, spotkania z miejscowymi np. w jakimś klubie hobbystycznym. Z tym, że niestety tam stresowały mnie wydatki, ale gdybym miała oszczędności zostałabym tam dłużej i nigdy do obecnej pracy nie wracała, na własnej skórze się przekonałam jak sport, hobby i słoneczna plaża pomaga w walce ze stresem i wyzwala nową energie do życia.
Jeśli nic cię w pracy nie trzyma to proponuję taki tygodniowy/ dwutygodniowy wyjazd, ale po urlopie musisz sobie postanowić, że już do znienawidzonej pracy i oklepanego miejsca nie wrócisz bo inaczej zmarnujesz cały wypoczynek. Im dłużej będziesz odwlekać decyzję o zmianie tym gorzej dla ciebie. Po prostu zmień pracę, zmień miejsce zamieszkania, ale nie szukaj ideału.

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: irena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-28 11:02

klasztor Benedyktynów w Lubiniu woj.wielkopolskie

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Marzena (---.ddsp.pl)
Data:   2015-08-28 11:26

Aniu,
Zainteresuj się proszę:
Wspólnota Chemin-Neuf daje dużo możliwości.
Umożliwia wyjazdy na roczny wolontariat w kraju lub za granicą oraz można odbywać rok formacyjny (wykłady bibiljne) we wspólnocie międzynarodowej (Hiszpania/Francja).
W obu przypadkach uczestniczy się w życiu zakonnym (Oficjum, codzienna Msza).
Jesteś poniżej trzydziestki, więc więcej dla siebie znajdziesz na na stronie:
http://www.chemin-neuf.pl/jeunes-pl/mlodzi-18-30-lat

Byłam na festiwalu w wakacje w Hautecombe (Francja), które jest serce wspólnoty i wróciłam bardzo zbudowana.
Pozdrawiam

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: dom zakonny w Międzywodziu (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2015-08-28 15:43

Na wyspie Wolin, 800 m od długiej piaszczystej plaży: klik.
Lokalizacja - na środku mapy: klik.

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Dagmara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-29 21:57

Może taka propozycja: www.d-s.pl Cię zainteresuje. Byłam, mieszkałam, piękny czas z Panem Jezusem:)

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-09-01 22:26

Dziękuję Wam kochani, za wszystkie odpowiedzi, bardzo pomocne.
Pozdrawiam serdecznie

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Taize (84.79.226.---)
Data:   2015-09-04 23:05

A może tydzień w Taize, z ludźmi różnych narodowości, kultur i poglądów?

 Re: Gdzie nabrać sił?
Autor: Tomek (---.dynamic-ww-2.vectranet.pl)
Data:   2015-09-06 20:46

Też polecę rekolekcje ignacjańskie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: