logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: Dominika (14 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2015-08-29 17:29

Od kilku dni planuję zacząć odmawianie Nowenny Pompejańskiej. Jakiś czas temu zaczęłam czytać świadectwa osób, które doświadczyły wielu łask właśnie dzięki odprawianiu tej Nowenny. Są naprawdę budujące i jeszcze bardziej zachęcają mnie do modlenia się. Jednak czytałam też w internecie wpisy osób, które kilka razy odmawiały Nowennę, ale nie otrzymały od Maryi tego, o co prosiły, a także osób, które podczas odmawiania modlitwy spotkało wiele przeciwności ze strony np. otoczenia. Mimo wszystko traktuję to z przymrużeniem oka! Wiem, że trzeba głęboko wierzyć i ufać Bogu oraz Maryi, okazać więcej pokory, aby otrzymać upragnione łaski.
Mam 14 lat i chciałabym zacząć odmawiać Nowennę Pompejańską. Mam konkretną intencję związaną z moim zdrowiem, ale także wiele wątpliwości. Nie wiem, czy nie jestem zbyt młoda na odmawianie tej Nowenny, czy dam radę wytrwale się modlić. Boję się, że w pewnym momencie mogłoby coś we mnie "pęknąć" i poddałabym się. Nie chciałabym też, aby przez cały czas towarzyszyły mi myśli w stylu: "a co, jeżeli Maryja mnie nie wysłucha, jeżeli cała ta modlitwa jest na marne?".

Proszę o pomoc i duchowe wsparcie :)

 Re: Czy to 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: I (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-29 19:01

W jednej intencji próbowałam 14 razy się modlić Nowenną Pompejańską i po kilku dniach przerywałam, bo zawsze jakieś trudności były, a za 15 razem w końcu się zawzięłam i skończyłam całą, więc nie ma się co obawiać, że nie dasz rady, jak za pierwszym razem Ci się nie uda i przerwiesz, to zaczynaj od nowa, aż w końcu się uda, życzę Ci tego,

nie musisz nikomu z otoczenia mówić, że odmawiasz Nowennę, to raczej Twoja prywatna sprawa,

moim zdaniem oczywiście, że nie jestes za młoda, Hiacynta, Franciszek i Łucja (Ci od objawień w Fatimie) również byli kilkuletnimi dziećmi i non stop odmawiali różaniec,

"Nie chciałabym też, aby przez cały czas towarzyszyły mi myśli w stylu: "a co, jeżeli Maryja mnie nie wysłucha, jeżeli cała ta modlitwa jest na marne?"."- modlitwa człowieka NIGDY nie jest na marne, chociaż nie zawsze jest zgodna z wolą Bożą i wówczas może nie spełnić się w taki dokładnie sposób, jaki człowiek sobie zaplanował, raczej chodzi o to, że odmawiając tę Nowennę i jakąkolwiek inną modlitwę masz świadomość, że Bóg kocha Cię najbardziej na świecie i nie tylko chce Twojego Dobra, ale też WIE, co zrobić i jak pokierować całą sprawa, aby to Dobro Ci dać,

Bóg chce Tylko i wyłącznie Dobra i wiedz, że jeśli powierzysz swoją intencję Bogu (przez ręce Maryi) to On ( i Maryja) poprowadzi tę sprawę w możliwie jak najlepszy dla Ciebie sposób (co nie oznacza, że zawsze zgodnie z Twoimi wyobrażeniami), czasem coś spełni się, ale za jakiś czas, albo Bóg da Ci coś dużo lepszego, ale może tez spełnić dokładnie to o co prosisz,

zaufaj Bogu (i Maryi), odmów Nowennę (zachęcam szczerze, choć nie "zmuszam":) i spodziewaj się Najlepszego, pozdrawiam

 Re: Czy to 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: se (---.play-internet.pl)
Data:   2015-08-29 21:53

modlitwa nigdy nie jest na marne, a nieukończenie Nowenny Pompejańskiej nie wiąże się z karami.
nie ma też określonego wieku, gdy można odmawiać nowennę,
czytałaś świadectwa, więc pewnie wiesz, że odmówienie całej nowenny może być trudne.
ufaj :)

 Re: Czy to 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-08-29 21:58

Nowenna Pompejańska jest gorliwą modlitwą, w której człowiek wytęża się, by sprostać jej wymaganiom i tą ofiarę zanieść przez Maryję do Boga. Jeśli w tym wieku zainteresował cię taki rodzaj modlitwy to wydajesz mi się jak najbardziej dojrzała, by tak się modlić. Ale jest jedno ALE. Jeśli wola Pana Boga będzie inna, to modlitwa nie będzie skuteczna. Dlatego zawsze przed jakąkolwiek prośbą dziękuj za to co cię w życiu spotyka, proś, by stała się wola Ojca a jeśli taka jest wola Jego, to Maryja zaniesie Mu Twoją prośbę.

 Re: Czy to 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: Franciszka (---.146.93.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-08-29 22:02

Przecież napisałaś, że chcesz modlić się o swoje zdrowie. Nasuwa mi się tu pytanie, czy nie uważasz, że jesteś za młoda na zdrowie? Twój problem polega na tym, że za bardzo sugerujesz się tym, co czytasz w internecie. Każdy ma swoje życie i może modlić się, jak chce i potrafi.
"Wiem, że trzeba głęboko wierzyć i ufać Bogu oraz Maryi, okazać więcej pokory, aby otrzymać upragnione łaski" - Nie, Dominiko, Panu Bogu nie potrzeba niczego, bo jest Miłosierny, sam jest miłością (por. 1 J 4, 8; 16) i obdarza każdego swoimi łaskami. Żadna modlitwa, w tym nowenna pompejańska, nie działa na zasadzie automatu z batonikami: wrzucasz monetę i odbierasz batonik. Panu Bogu nie jest potrzeba twoja modlitwa, by ciebie też obdarzył łaską.
Jesteś już na tyle dużą dziewczynką, że możesz sama zdecydować, czy podejmiesz się odmawiania nowenny. Nic się nie stanie, jeśli w dowolnym momencie przerwiesz nowennę.
Nie ulegaj pokusie pogańskich myśli, które podsuwa ci zły duch, że twoja modlitwa nie zostanie wysłuchana. Jesli będziesz w ten sposób myśleć o wszystkim, co chcesz robić, to niczego nie osiągniesz w życiu. Nie doprowadzisz żadnego działania do końca. Jeśli chodzi o modlitwę, to dodatkowo obrażasz Pana Boga i Matkę Bożą, wątpiąc w Jego Miłosierdzie. Jeśli jest to zgodne z Jego wolą, to będziesz zdrowa. Jednak Pan Bóg nie wciska nikomu nic na siłę. Czeka na twoją inicjatywę. Tu jest czas na twoje działanie, którego wyrazem może być ta lub modlitwa.

 Re: Czy to 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: afro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-29 22:41

Dominika, jak najbardziej - polecam Nowennę. Od 1 września - super termin. Ja odmawiałam, i mimo, że wysłuchana nie zostałam, przynajmniej, tak, jak ja tego chciałam - jednak - nie żałuję. To naprawdę piękny czas. To, co jest trudne - organizacja czasu, w Twoim przypadku to szkoła, lekcje, zajęcia dodatkowe itd. Ale, jeśli podzielisz sobie różaniec na części, rozłożysz na cały dzień - powinno pójść gładko. Nie zostawiaj całości na wieczór, bo wtedy może być trudno... Powodzenia :-)

 Re: Czy to 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-08-30 01:03

Dominiko, jesteś młoda, ale masz piękne pragnienia. Spróbuj zacząć mimo wątpliwości, a wszystko się samo ułoży. Proś też Pana Boga o siłę do wytrwania w modlitwie.
Oczywiście, modlić się nie musisz za zgodą rodziców, ale może porozmawiaj o tym z rodzicami lub rodzeństwem. A może z koleżanką z klasy? Zawsze będzie to okazja do tego, aby nawzajem się wspierać w wytrwałości. Życzę ci błogosławionych owoców tej decyzji.

 Re: Czy 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2015-08-30 05:25

Nigdy nie jest za wczesnie na modlitwe :) Nigdy modlitwa nie bedzie "zmarnowana". Pan Bog wysluchuje wszystkie modlitwy - czasami Jego odpowiedz jest inna niz ta ktora sie spodziewalismy. Lecz z biegiem czasu, czlowiek zrozumie ze to wszystko co od Boga pochodzi jest dobre. Sw. Ojciec Pio modlil sie i pokutowal zanim poszedl do Pierwszej Sw. Komunii. Nigdy nie jest za wczesnie. Powierz wszystkie trudnosci Bogu, i powiedz Matce Bozej "wez moje serce i powierz je Swojemu Synowi"

 Re: Czy 14 lat to odpowiedni wiek na nowennę?
Autor: Mm (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2015-08-30 15:12

Troche Ci zazdroszcze, bo majac 14 lat nie mialem takich rozterek. Zdecydowanie warto sprobowac. Ta modlitwa nie jest az tak trudna bo Maryja pomaga jak moze, takze w trakcie odmawiania. Zobaczysz sama. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: