logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Anioł Stróż zna moje modlitwy?
Autor: Azariasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-09-25 15:12

Gdy modlę się w myślach to czy mój anioł zna te modlitwy? Czy jak chcę przekazać coś swojemu aniołowi to muszę to mówić chociaż szeptem? Pytam ponieważ przeczytałem gdzieś, że w czasie modlitwy w myślach szatan nie może nas atakować ponieważ nie potrafi on czytać naszych myśli, które to trafiają bezpośrednio do Boga. Co zatem z aniołem stróżem? Te myśli go omijają czy jak? Czytałem na tej stronie artykuł o tym czy anioł zna nasze myśli, ale niestety nie wyjaśnił on mi tego.

 Re: Czy Anioł Stróż zna moje modlitwy?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2015-09-26 08:32

Jesteśmy przejrzyści, a nasze dusze są stale przed oczami naszego Anioła Stróża. Wygląda to tak, jakby nasze myśli były "materialne" dla niego. My widzimy to, co jest materialne, a z niematerialnych tylko to, co Bóg pozwoli nam zobaczyć. Dlatego mamy, jako ludzie, wątpliwości, co Anioł wie, a czego nie wie. Tymczasem Anioł wie o nas wszystko, zna każdy nasz grzech i cierpi z tego powodu, stara się pomóc nam poprzez wskazywanie nam drogi powrotu do Boga. Jeśli Anioł Stróż wie wszystko, to i nasze modlitwy nie są dla niego tajemnicą. Kiedyś przeczytałem, że święty Jan Paweł II modląc się rozmawiał ze swoim Aniołem Stróżem. Zatem jest to zupełnie normalne, że kontakt Twój z Twoim Aniołem Stróżem jest kontaktem rzeczywistym, a nie wyimaginowanym. On musi wiedzieć o Tobie wszystko, by móc przyjść Ci z pomocą akurat wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Szczęść Boże.

 Re: Czy Anioł Stróż zna moje modlitwy?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2015-09-28 07:32

Co na języku, to i w sercu. Anioł Stróż czuwa nad Tobą nieustannie, dlatego żadna Twoja myśl nie pozostaje dla niego tajemnicą. Czy będziesz odmawiał modlitwę w myślach, czy szeptem, dbaj o to, by słowa były zgodne z myślą, by stanowiły jedno, by "tak" znaczyło "tak", a "nie", znaczyło "nie". Szatan nie jest idiotą, który niczego nie wie i niczego nie rozumie. Może wejść w człowieka podczas jego modlitwy i zrobić z nim, co zechce, jeśli słowa modlitwy, to będzie jedno, a myśli będą czymś innym. Tylko mając Jezusa i Maryję w sercu masz szansę, że szatan nie będzie w stanie ci przeszkodzić. Anioł Stróż tak długo zdoła Cię obronić, jak długo będziesz na drodze prowadzącej do Boga. Jeśli, nawet myślami, zaczniesz z tej drogi schodzić, to żadne słowa przed szatanem cię nie uchronią. Trwaj nieustannie w Bogu.

 Re: Czy Anioł Stróż zna moje modlitwy?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2015-10-01 17:41

Azariaszu :)

Tutaj pisałam:
"Prawidłowo uformowane sumienie jest najgłębszym sanktuarium obecności Boga w Tobie i tam najpierw się spotykasz z Panem. Bóg Cię prowadzi. Do tej głębokości serca, nikt nie ma dostępu, nawet upadły anioł czyli diabeł, który tylko zewnętrznie widzi co robisz i może wnioskować, bo jest duchem. Zawsze w swoim sumieniu mimo ogromnych pokus zewnętrznych masz możliwość, nawet w ciszy serca, Bogu oddać chwałę i powiedzieć Fiat. Osoby już duchowo umocnione w wędrówce z Panem Jezusem poprzez Ducha Świętego potrafią decydować właściwie wypełniając to, co w Dekalogu, tak by podjąć właściwe działanie. Modlitwa jest spotkaniem Serca Jezusowego z Twoim sercem, gdzie o wszystkim możesz powiedzieć i przez natchnienia czy zdarzenia, otrzymać rozwiązanie swoich spraw, tych doczesnych ale nade wszystko tych, gdzie w grę wchodzi zbawienie Twoje i tych, których spotkasz. Kościół Święty jest widzialnym znakiem obecności Bożej, wiele jest w nim skarbów, ale nie wszyscy o tym wiedzą.

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=364672&t=364672#REPLY

Nie spotkałam się w Biblii ze słowami, że anioł zna nasze myśli. Powiem jednak, że kiedyś w rozmowie starszy wiekiem kapłan powiedział mi, że Bóg wszystko przenika swą myślą stąd, bo też nie mogłam tego zrozumieć czemu coś wiem czego ktoś np. nie wypowiedział albo tak jakby znowu ktoś inny poznał moje myśli czy pragnienia i taką właśnie otrzymałam odpowiedź i z nią się zgadzam. Bóg wypełnia nasze życie i przenika stąd takie niepojęte czasem sytuacje.

PSALM 139(138)1
Bóg wszystko przenika

Panie, przenikasz i znasz mnie,
2 Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,
3 widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.
4 Choć jeszcze nie ma słowa na języku:
Ty, Panie, już znasz je w całości.
5 Ty ogarniasz mnie zewsząd3
i kładziesz na mnie swą rękę.
6 Zbyt dziwna jest dla mnie Twa wiedza,
zbyt wzniosła: nie mogę jej pojąć.
7 Gdzież się oddalę przed Twoim duchem?
Gdzie ucieknę od Twego oblicza?

 Re: Czy Anioł Stróż zna moje modlitwy?
Autor: Tionne (---.jgora.dialog.net.pl)
Data:   2015-10-01 20:55

Jest osobistym aniołem, ścisle, nierozerwalnie związany ze swoim podopiecznym, więc mysle - zna myśli. To takie jakby nasze drugie "ja" - ta lepsza połówka.

 Re: Czy Anioł Stróż zna moje modlitwy?
Autor: Jakub (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-10-01 23:20

Ojciec Pio miał w zwyczaju nazywać swojego Anioła Stróża swoim Bratem Bliźniakiem. Wgłębiając się w to pojęcie nasz Anioł Stróż na pewno wie o nas dużo i na pewno zna część naszych myśli bo przecież w sytuacji w których świadomie ktoś złorzeczy przeciw Bogu czy ludziom obawiam się że byłaby to dla Anioła trauma.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: