logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka wspólnota modli się za ofiary II wojny światowej?
Autor: Sonia (---.play-internet.pl)
Data:   2015-09-26 15:56

Witam
Ostatnio dużo rozmyślam, czytam i oglądam. Kilka razy do roku powraca do mnie temat II wojny światowej, holokaustu i tych wszystkich okropności jakich doświadczyli żydzi oraz inne osoby niezależnie od wyznania. Oglądałam sporo filmów dokumentalnych z tamtego okresu i jestem przerażona, a najbardziej utkwiły mi w pamięci głodne, cierpiące dzieci, które porzucone całkowicie same nieraz w wieku 3, 4 lat robią wszystko aby otrzymać nawet kawałek chleba (np. tańczą dla przechodniów getta). Przytłaczające jest również fakt, że wielu nie było dane się nawet narodzić albo zostali zabici zaraz po urodzeniu.
Chciałam więc prosić wszystkie osoby o modlitwę za ofiary tej wojny oraz o modlitwę za pokój na świecie. Wiem, że rocznica wybuchu II wojny światowej już za nami, jednak jestem naprawdę dziś przygnębiona więc piszę co mi na sercu leży. Co więcej gdybyśmy wszyscy w naszym kraju czynili uczynki miłosierdzia przez cały rok aby ten świat był lepszy, bezpieczny, a nie tylko gońmy za własnymi przyjemnościami, pieniędzmi, karierą itd.
Czy ktoś może mi dać namiary na jakąś wspólnotę, organizację gdzie można się modlić w wyżej wymienionej intencji i razem działać na rzecz pokoju? Będę wdzięczna.

 Re: Jaka wspólnota modli się za ofiary II wojny światowej?
Autor: 77 77 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-10-04 01:03

Za ofiary II Wojny Światowej modlimy się co roku w Kościele katolickim, wspominając różne wydarzenia. Myślę że wiele osób modli się indywidualnie a także podczas modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne.
Codziennie staram się odmawiać jedną z tajemnic różańca prosząc w intencji pokoju.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: