logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: Mary (193.242.212.---)
Data:   2015-10-03 22:32

Mam problem z nadmierną ilością ubrań które dostaję od teściowej dla dziecka. Mama mojego męża ma prawdopodobnie jakiś syndrom zbieractwa. Ujawnia się to głównie w kupowaniu naprawdę bardzo dużych ilości ubrań w secondhandach. Rzadko kupuję dziecku coś nowego, bo mąż twierdzi, że nie możemy wydawać pieniędzy skoro za darmo od jego mamy możemy brać ubranka. Kiedy więc proszę o kilka rzeczy, których akurat mi brakuje bo dziecko rośnie, dostaję kilka siatek, worków – nie przesadzam. Kiedy część wybiorę a resztę oddam, są pretensje, dlaczego tyle zwróciłam, że jestem niewdzięczna. A i tak biorę dużo, by się nie „narazić” a potem upycham część w swojej piwnicy, lub nie wyrabiam z porządkiem w szafie, bo mam tego za dużo. O nieporządek też są pretensje. Nie mówiąc o tym, że wśród ubrań są np fajne bluzeczki, ale nie ma np porządnych spodni, bo są z tzw minionej epoki, mi podoba się inny styl. Kiedy więc chcę coś dokupić, niekoniecznie nowego ale choćby na allegro, narażają mnie na poczucie winy, jak mogę wydawać na to pieniądze. Robię to czasem po kryjomu i czuję się winna. Kiedy się buntuję do męża, on broni głównie mamy. Nie jesteśmy ludzmi ubogimi, ale też nie bogaczami, musimy sami się dorabiać. Mąż więcej zarabia i wykorzystuje ten fakt argumentując, że nie będzie dawał na ubranka. Czy ja mam tkwić w tym układzie, pokornie dziękując za dary, czy wykazywać się większą asertywnością? Czy to ze mną jest coś nie tak, jestem niewdzięczną osobą, czy może w pewnym stopniu ofiarą? 

 Re: Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2015-10-11 14:42

Skoro dostajesz te ubrania za darmo-przyjmuj wszystkie, następnie przeglądaj je i wybieraj takie, które najbardziej pasują do wieku i wzrostu Twojego dziecka. Te, które zostaną możesz oddać potrzebującym za pośrednictwem specjalnych kontenerów na odzież bądź w odpowiednich placówkach.

 Re: Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2015-10-13 10:11

Moim zdaniem nie powinnaś być skazana na używane ubranka od teściowej. Wiemy, jakie rzeczy są w lumpeksach - często stare, zniszczone, niemodne. Owszem zdarzają się fajne ciuchy, ale przecież to normalne, że chcesz też kupić dziecku coś nowego. Powiedziała bym też teściowej, że nie chcesz aż takich ilości. A jak nie zrozumie to albo wyrzuć to, co nie nadaje się, albo oddaj biednym. Choć z drugiej strony to dodatkowy problem - ciągle byś musiała mieć na głowie problem, co z tym zrobić. To nie jest niewdzięczność - to obrona przed uszczęśliwianiem na siłę. Twój mąż powinien stać po twojej stronie i rozumieć, że nie da się ubierać tylko z second handów. Poza tym, to wy jako rodzice powinniście decydować o tym, w co ubierać dziecko, a nie teściowa.

 Re: Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: mama (84.79.226.---)
Data:   2015-10-13 11:29

Mam taki sam problem. Teściowa przynosi nam mnóstwo rzeczy, zabawek, "śmieci"... Z dobrego serca. Biorę. Tego co nam potrzeba nie mamy, ale stertę niepotrzebnych rzeczy tak. Segreguję i wyrzucam, daję biednym, potnę na szmatki. Nie ubieram dziecka w rzeczy z lumpeksów. Taką mam zasadę. Wolę jedną spraną, tylko moją bluzkę, niż kilka używanych przez kogoś innego. To akurat kwestia gustu i przyzwyczajeń. Jakbym miała w miarę normalnego męża to bym go poprosiła, aby z teściową pogadał i aby zamiast kupować "śmieci" kupowała dziecku owoce, albo zeszyty do szkoły. Niestety mój mąż zapatrzony w nią jak w obrazek i jak coś powiem, to mnie razem od niewdzięcznej wyzywają. Także biorę i wyrzucam, a im mówię, że było za małe, albo się ubrudziło i nie sprało. Przykre, ale nic innego nie jestem w stanie zrobić.

 Re: Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: 77 77 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-10-13 15:27

Zastanawiam się po co tyle pieniędzy idzie w błoto? Czy te Teściowe mają aż tyle kasy? Może warto, żeby ją wydawały z większym sensem? Warto spróbować porozmawiać. Jak to nic nie da, rozdawać.

 Re: Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: Tionne (78.9.6.---)
Data:   2015-10-13 16:26

Mozesz oddac do Domu Dziecka, czy np. w GOPS-sie. Spytaj gdzie mozna zostawic.

 Re: Nadmierna ilość ubrań dla dziecka od teściowej.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2015-10-13 20:55

Problem nie tkwi tak naprawdę w ubrankach, z którymi można zrobić wiele - oddać, sprzedać (i za zarobione pieniądze kupić takie, jakie by się chciało), schować w piwnicy...

Problem tkwi w tym:
"Kiedy się buntuję do męża, on broni głównie mamy. (...) Mąż więcej zarabia i wykorzystuje ten fakt argumentując, że nie będzie dawał na ubranka."

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: