logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Prośba dotycząca naszego pisania na Forum.
Autor: Agniulka (---.org)
Data:   2003-11-18 16:01

Temat o odmowieniu chrztu wywolal tu prawdziwa burze. Ale moja prosba dotyczy wlasciwie calego naszego pisania na tym Forum.

Rzeczywiscie czasami troche przeginamy. Mozna przeciez na takie posty odpisywac troche bardziej bezosobowo. Nie mowie o wszystkich, bo oczywiscie trzeba podchodzic do kazdego indywidualnie.

Jednak wyciaganie wnioskow z czegos, co nie zostalo powiedziane i osadzenia autora postu w stylu: "skoro to jest dla CIEBIE tylko pokazowa" nie jest najlepsza forma.

Mozna bylo przeciez podac przypuszczalne powody takiej decyzji ksiedza bez dotykania kogos bezposrednio. W niektorych sytuacjach jest to bardziej pomocne i na pewno mniej raniace.

To tak ku zastanowieniu. Nie jestem broń Boże zwolenniczka zaglaskiwania problemow - ani w szkole, ani w Kosciele, ani w zyciu w ogole, zadnego naciagania tam gdzie nauka moralna musi byc postawiona jasno. Czy jednak czasami nie przesadzamy troche w formie tego lajania.

 Re: Prośba dotycząca naszego pisania na Forum.
Autor: Paweł (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-19 11:09

Zgadzam się w ca łej rozciągłości. Zaintersowanym chcę zaproponować przeczytanie kilku odpowiedzi jakich na łamach "WDrodze" (dostępne na Mateuszu) odpowiada respondentom o. Jacek Salij w rubryce "Szukającym drogii". Ta delikatność, miłość... podziwiać.
Pozdrawiam - Paweł

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: