logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-04-22 19:43

Poszukuję całego przekładu poematu "Chart gończy niebios," w wykonaniu prof. Stanisława Helsztyńskiego. Tytuł utworu oryginalnego to "The hound of heaven", a autor to Francis Thompson. Czy ktoś może ma do niego dostęp i mógłby udostępnić?

 Re: Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: DorMi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-04-22 20:14

Czy o to chodzi? Ogar NIEBA
Zobacz TUTAJ:
www.ewtn.com/library/HUMANITY/HNDHVN.HTM

 Re: Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-04-22 20:44

To tekst w języku angielskim. Szukam tekstu w języku polskim prof. Helsztyńskiego :) Widziałam próbki przekładów na język polski, ale nawet nie wiem, kto jest ich autorem.

 Re: Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2016-05-02 21:12

Powinien byc ten tekst w tym wydaniu czasopisma Verbum- mozna czutac online:

http://www.sbc.org.pl/dlibra/plain-content?id=22720

Albo zobacz w Bibliotece Śląskiej jest, moze większa biblioteka wojewodzka lub uczelniana (kier. filologia) moze te książkę ściągnąć w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych:
https://opacwww.bs.katowice.pl/cgi-bin/wspd_cgi.sh/wo2_opbib.p?ID1=EIGLIHHERPGJOLNJLRNM&ID=592895&RODZAJ=1&ln=JP

 Re: Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-05-02 22:22

Bea,
Dziękuję :) Tak, zamówię przez bibliotekę. Mam namiary.

 Re: Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-05-03 06:21

Myślałam, że nie będę się w to bawić, ale ponieważ jednak biblioteka udostępnia pliki djvu z poematem na stronie (w roczniku 1937. i zeszycie 4.):

http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadata?id=22457&from=publication

zdecydowałam się na pobranie ich ze strony internetowej. Mam już cały utwór w pliku pdf. Myślę, że już nie mam potrzeby, by korzystać z zamówienia przez bibliotekę. Interesuje mnie przekład prof. Helsztyńskiego, bo język w czasie zmienia się, i prawie sto lat temu pewnie niósł trochę inną treść (inaczej był rozumiany i tłumaczony) niż obecnie. Poemat jest bardzo znany krajach anglojęzycznych a mówi o relacji między człowiekiem i Bogiem. O samym Thompsonie dobrze wyrażał się G. K. Chesterton, co też ma swoje znaczenie w moim odbiorze utworu. Bea, jeszcze raz ślicznie dziękuję za Twój wysiłek :)

 Re: Poszukuję tekstu przekładu 'Chart gończy niebios'.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2016-05-04 01:10

Nie ma za co:) Kilka minut szukania w przerwie remontowania mieszkania 😊
Z pierwszego linku mozna pobrać to wydanie czasopisma lub czytać online, ale nie mogłam tego sprawdzić, bo piszę z komórki i nie wyświetla mi pewnych formatów danych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: