logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: Ala (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-04-29 17:10

Witam,
Za rok przystąpię do sakramentu bierzmowania. Pomimo, że jestem dziewczyną bardzo chciałabym przyjąć imię świetego ojca Pio. Łączy się z tym pewna historia. Niestety gdy zapytałam księdza, który będzie mnie przygotowywał powiedział ze nie mogę przyjąć męskiego imienia. Co mogłabym zrobić? Czy jest jeszcze jakaś szansa, żebym jednak jako swojego patrona wzięła Św. O. Pio?

-------

Znam siostrę zakonną, salwatoriankę, która jako imię zakonne wybrała i otrzymała imię: s. Pia. I tak jest znana w swoim zakonie.
moderator

 Re: Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2016-04-30 10:32

Jesli nie mozesz przybrać jego imienia zakonnego (Pio), to wybierz jego imię otrzymane przy Chrzcie św. (Franciszek), czyli dla Ciebie - Franciszka.

 Re: Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: Ola (---.rev.ndi.net.pl)
Data:   2016-04-30 11:30

Niektóre siostry zakonne faktycznie mają męskie odpowiedniki imion zakonnych, ale myślę, że przy bierzmowaniu już to nie przejdzie. Chociaż to zależy od księży, którzy odpowiadają w parafiach za ten sakrament a bardziej od Biskupów i zwyczajów w danych diecezjach. Skoro już pytałaś księdza i powiedział, że nie - to czas zagłębić się w życiorysie świętych kobiet. Polecam stronę: (klik) - a tam już "do wyboru do koloru" :) A tak na poważnie, patron do bierzmowania jest jeden, ale to nie wyklucza, że oprócz tego "oficjalnego" możesz prywatnie poprosić św. Ojca Pio, aby też w tym dniu i od tego sakramentu Ci patronował. A może to właśnie "znak" i czas, abyś poznała jakąś świętą kobietę, bo w życiu dobrze mieć takie wsparcie. Zresztą kto lepiej zrozumie kobietę, jak nie druga babka? A i na marginesie, zawsze "najlepszą" patronką jest Matka Boża - tym samym imię Maria. Sama pewno wiesz, jak kochał ją św. Ojciec Pio.

 Re: Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-04-30 20:41

Też znam siostrę zakonną o imieniu Pia :)

 Re: Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-04-30 20:59

W szczenięctwie czytałam książki autorstwa pani (chyba niezakonnicy?), która się nazywała Pia Górska.

 Re: Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: DorMi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-01 09:13

Z wpisu Ali rozumiem, ze chce przyjąć imię Św. O. Pio, a nie siostry założycielki Instytutu Sióstr Świętego Oblicza (SSV), błogosławionej Kościoła rzymskokatolickiego - Marii Pia Masteny.

Alu moja rada, imiona męskie pozostawny mężczyznom. Wybierz imię kobiece. Jest tyle pięknych imion i patronek świętych, że nie masz co wydziwiać. Poczytaj sobie o siostrze Marii Pia z powodzeniem możesz ją wybrać na swoją patronkę.

Pozdrawiam DorMi

 Re: Na bierzmowanie chcę imię św. o. Pio.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-05-02 13:25

A swoją drogą może to jest okazja, Alu, by się nauczyć, że nie zawsze rządzi nasze "chcę"? Może rok, ktory Ci został do bierzmowania, jest taką szansą, żeby odrobinkę dojrzeć, zauważyć, że nasze pragnienia niekoniecznie są najważniejsze, mądre, że czasem są sprawy i zasady silniejsze od nich?
No i nie naciągajmy :) Nie do każdego imienia da się sensownie dorobić wersję płci przeciwnej... Co miałby powiedzieć chłopak, zafascynowany św. Teresą lub Katarzyną?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: