logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: Jakub (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2016-05-04 18:36

Czy można modlić się o długie życie dla siebie i rodziny nie dlatego bo jakoś szczególnie lubię żyć na ziemi bądź przywiązałem się do niej i jej uroków, tylko chcę dla siebie jak i dla rodziny więcej czasu na nawróconie bo w sumie nic innego mnie tu nie trzyma jak chęć nawrócenia siebie i innych.

 Re: Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2016-05-04 19:44

Można się modlić w każdej czystej intencji, ale nie wiesz jaka jest wola Boża w tym temacie. Bóg sam wie co jest dla ciebie lepsze. Ponadto mamy być przygotowani na nadejście Pana Jezusa w każdej chwili życia, Pismo Święte wielokrotnie mówi nam,że mamy być czujni i stale gotowi na nadejście Jezusa:

-"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie."
Mt 24,42

-"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny."
Mt 25,13

-"Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe."
Mt 26,41

-"Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!"
Mk 13,37

- "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem."
Mk 13,35

- "Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym."
Łk 21,36

- "Czuwajcie, trwajcie mocno w wierze, bądźcie mężni i umacniajcie się!"
1 Kor 16,13

- "Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.
1 P 5,8

Modlić się powinieneś zawsze,jak i trwać w łasce uświęcającej. Przekonanie jednak,że mamy jeszcze dużo czasu przed sobą, to może być pokusa diabelska, posłuchaj 4-ro minutowej konferencji ojca Szustaka:
https://www.youtube.com/watch?v=bwhkXXKRdjE

Święty Franciszek był świadom jak niewiele czasu ma człowiek na ziemi i chociaż wiele już przez całe życie dla Boga i ludzi uczynił, to pouczał swoich braci i siebie w następujących słowach:
"Dzisiaj więc, o bracia, zacznijmy czynić dobro, ponieważ do tej pory nic dobrego jeszcze nie zrobiliśmy".

 Re: Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-04 23:34

Można modlić się o wszystko co dobre dla siebie i innych :) Jednak ostateczna decyzja należy do Dobrego i Miłosiernego Boga :)

Do prawdziwego nawrócenia nie trzeba wiele czasu:

"Potem wyszedł i zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego w komorze celnej. Rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On zostawił wszystko, wstał i chodził za Nim.
Łk 5, 27-28

"Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim."
Łk 5, 8-11

"Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!"
Mt 8, 21-22


"Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».
Łk 23, 39-43

Często samo nawrócenie było kwestią chwili. Dalsze życie jest świadectwem, że ono się dokonało :)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas Bożej wędrówki ku Życiu Wiecznemu, które obiecał Dobry i Miłosierny Bóg tym, którzy Go miłują i zachowują Jego naukę :)

 Re: Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-05 05:10

Spiesz się z tym nawróceniem, bo czasami Pan Bóg zabiera nas szybko z tego świata.

 Re: Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2016-05-05 15:25

To nie długość życia decyduje o jakości nawrócenia, ale łaska Boża, która do zbawienia jest koniecznie potrzebna. "Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył" (Ez 33, 11), mówił Pan Bóg do Izraelczyków, a Jezus potwierdził: "Beze Mnie nic nie możecie uczynić" (J 15,5).

 Re: Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-05 22:17

"Dozwól mi wrócić, a nawrócę się, boś Ty, Panie, mym Bogiem" (Jr 31,18 c)
ile jest mądrości i pokory w tym zdaniu. Bo przecież to nie my sami mamy się nawrócić, ale pozwolić Bogu na to by On nas nawrócił ;)
Bardzo dobrze to zrozumiałam, po rekolekcjach "Rut" o. Szustaka. Polecam :)

http://www.langustanapalmie.pl/konferencje

 Re: Potrzebuję długiego życia na nawrócenie.
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2016-05-09 21:05

Jeśli rzeczywiście modlisz się, to chyba nie wypowiadasz słów, nie myśląc o tym, co mówisz? Jeśli mówisz więc: bądź wola Twoja, to co masz na myśli? Czy czasem nie chcesz Bogu powiedzieć: dobrze, niech będzie wola Twoja, ale najpierw załatw mi dom, dobrą pracę, a do tego dołóż mi zdrowie i wiele lat życia? Nie bądź zanadto chytry, żeby ci czasem nie zabrakło czasu na przemyślenie tego, z czym wychodzisz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: