logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Świadek bierzmowania.
Autor: Azariasz (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2016-05-11 03:01

Niech Bóg wszystkim błogosławi.

Niedługo będę świadkiem na bierzmowaniu swojego kolegi .Miałem już swoje bierzmowanie i wiem co to jest i po co jest ..zdaje sobie sprawę z tego. Nie chcę was tu pytać o to np czy mam iść do proboszcza żeby mnie wpisał na świadka bo to jak wiadomo załatwia się w swojej parafii (a z relacji kolegi wszystkie sprawy papierologiczne są załatwione.) a że jeszcze będzie spotkanie to strona prawnicza nie podlega dyskusji.Ja chcę prosić o pomoc od strony duchowej .W związku z tym mam pytania

1. Czy świadek bierzmowanego ma się w tym czasie gdy ta osoba jest bierzmowana ma /może się modlić za niego ..bo chyba nie tylko stać z ręką na ramieniu i udawać oddział specjalny (taka moja dygresja .Siły specjalne chodzą jeden za drugim trzymając się za ramię partnera z przodu tak by każdy wiedział że temu z tyłu nic nie jest ) Czy są jakieś modlitwy dla świadka ? Może to głupie pytania ..ale nie chcę tylko stać i robić za chodzącą podporę .

2 Mam rozumieć , że świadkiem jestem przed Bogiem i Kościołem w znaczeniu duchowym a nie przed jakąś instytucją ?

3 Po co świadek bierzmowania ? Na katolickiej stronie czytałem , że dawniej nie był on konieczny. Oraz że między bierzmowanym a świadkiem nawiązuje się jakby duchowe braterstwo .

Jeszcze raz powtarzam , że wiem czym jest bierzmowanie. O byciu świadkiem postaram się poczytać ale jak wiemy internet jest też pełen śmiecia ..czasem można trafić na bzdurę ..są też teksty ,których mogę nie pojąć a tu ..jestem pewien że są osoby ,które lepiej się na tym znają i wyjaśnią albo naprowadzą w odpowiednie tory. Pytam bo wiem , że to ważny moment Może i są tacy świadkowie co poszli postać ale ja jakby czuję , że świadek ma jakąś rolę niż tylko stać za plecami kilka minut ..

proszę o nakierowanie mnie na właściwą myśl.I dziękuję za pomoc z góry.

 Tematy Autor  Data
 Świadek bierzmowania. nowy Azariasz 
  Re: Świadek bierzmowania. nowy xc 
  Re: Świadek bierzmowania. nowy Franciszka 
  Re: Świadek bierzmowania. nowy Bogumiła z Krakowa 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: