logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odpokutować kradzież matce?
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2016-05-12 23:04

Zrobiłam cos okropnego. Od paru lat podkradalam pieniądze własnej matce, ktora jest mi najbliższym człowiekiem. To nie były jakies drobne kwoty, to były ogromne sumy, ktore teraz podliczając wynosiłyby jakies kilkanascie/kilkadziesiąt tysięcy
Zrozumiałam swoj błąd i juz tego nie robie, z kradzieży spowiadałam sie wiele razy, zadane pokuty odprawialam, ale cały czas czuje sie ogromnie winna i chce to jakos mamie wynagrodzić, zadośćuczynić i odciążyć moja dusze, ale nie mam możliwości oddania pieniędzy z powrotem. Jak mam odpokutować i zadośćuczynić ten grzech, żebym dostała sie bez problemu do nieba, oczyściła sumienie i wynagrodziła mamie te czyny?

 Re: Jak odpokutować kradzież matce?
Autor: Gość (---.telekomunikacjawschod.pl)
Data:   2016-05-12 23:42

Prawdopodobnie będziesz musiała pójść do pracy i spłacać swój dług na raty. Pozdrawiam

 Re: Jak odpokutować kradzież matce?
Autor: Jan (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2016-05-13 00:11

Jak nie masz mozliwosci oddania a sumienie ci wyrzuca, to odpracuj.

 Re: Jak odpokutować kradzież matce?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-13 00:26

Warto szczerze porozmawiać z mamą - skoro jest najbliższym człowiekiem :) Gdy człowiek zrobi coś złego lub coś po czym odczuwa wstyd, trudno mu zapomnieć. Dobry i Miłosierny Bóg przebaczył :) Podobnie jak w przypowieści O synu marnotrawnym:
"Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników." (Łk 15, 18-19)
Może żałujące serce potrzebuje przebaczenia mamy :) Może da się z nią ustalić, jak wynagrodzić krzywdę (modlitwa, zwrot takiej kwoty, z jaką można sobie poradzić, czas poświęcony mamie, pomoc w codziennych potrzebach. Gdy człowiek stara się naprawić popełnione zło, Pan Bóg to widzi i napełnia serce pokojem.
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas ziemskiej wędrówki ku Wieczności :)

 Re: Jak odpokutować kradzież matce?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-13 05:39

Troskliwie zaopiekuj się nią na starość. Odpokutować można troskliwą miłością. To wiele, ze masz wyrzuty sumienia. Znam takich, którzy robili to na większą skalę i do dzisiaj ich nie mają.

 Re: Jak odpokutować kradzież matce?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-05-13 13:19

Zacząłbym od rozmowy z mamą. Wyznania jej prawdy i wysłuchania tego co ma do powiedzenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: