logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-13 17:44

Witam, mam chwile zwątpienia, bo tonę w długach, boję się każdego telefonu, żyję w strachu przed komornikiem, że zabierze mi mieszkanie. Bardzo gorąco się modlę a dzisiaj zwątpiłam, tak wiele spraw, tak wiele upokarzających sytuacji, że już nie daję rady. Myślę sobie, że Bóg mnie kocha a jakże, ale przecież konsekwencje grzechów, kłamstwa muszę ponieść.
Czy możliwe, żeby mnie Bóg mógł przed tym ochronić? Czy na tyle mnie kocha, żeby wybaczyć mi głupie decyzje?

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-13 21:27

1. Bóg nie obiecał nieustannego błękitu nad głową,
Ścieżki życia usłanej różami;
Bóg nie obiecał słońca bez deszczu.
Radości bez smutku, pokoju bez bólu.
Lecz Bóg obiecał noc w codzienności,
Wypoczynek po trudzie, światło na drogę,
Łaskę w dniach próby, pomoc z wysoka,
Niezawodną przyjaźń i wieczną miłość.

Trzeba pomóc Dobremu i Miłosiernemu Bogu i próbować naprawić swoje błędy, czy starać się znaleźć rozwiązanie problemów (o to warto i trzeba się modlić, ale nie wypada czekać na to, że Pan Bóg to Sam załatwi za człowieka.

2. W życiu bywają tak trudne chwile, że człowiek może nie dawać rady- to naturalne. Trzeba mimo wszystko, wbrew wszystkiemu złemu, zaufać Dobremu i Miłosiernemu Bogu, który zna kruche i grzeszne ludzkie serca. Trzeba z nadzieją nawet tą marną, wiarą jak ziarno gorczycy, ale sercem pełnym miłości i pragnącym Miłości Boga wołać o pomoc, bo:

"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." (Mt 7, 7-8)

3. Bywa, że Pan Bóg ma wobec człowieka inne plany, niż pragnienia danej osoby. Często trudno to pojąć, czy pogodzić się z pewnymi sytuacjami, ale ktoś powiedział:
"Prosiłem Boga o siłę, aby triumfować;
On dał mi słabość, abym nauczył się smaku rzeczy małych.
Prosiłem o zdrowie, aby robić rzeczy duże;
On zesłał mi chorobę, abym robił rzeczy lepsze.
Prosiłem Go o bogactwa, aby być szczęśliwym;
On dał mi ubóstwo, abym był wrażliwym i mądrym.
Prosiłem o władzę, aby ludzie liczyli na mnie;
Dał mi słabość, żebym potrzebował tylko Boga.
Prosiłem Go o towarzysza, aby nie żyć samemu;
On dał mi serce, zdolne kochać wszystkich braci.
Prosiłem o wszystko, aby cieszyć się życiem;
On dał mi życie po to, abym mógł cieszyć się wszystkim.
Nie dostałem niczego, o co prosiłem;
Ale mam wszystko, czego mogłem oczekiwać
Chociaż mówiłem coś przeciwnego, Bóg mnie wysłuchał
I jestem najszczęśliwszym z ludzi."

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten trudny oraz pokoju w sercu, który może dać jedynie Dobry i Miłosierny Bóg :)

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-13 21:30

Będzie z tobą, ale nie uczyni cudu i nie ochroni cię przed spłatą wierzytelności, gdyż działa dla twego dobra. Gdyby cię uchronił, ponownie narobiłabyś sobie kłopotów. Bóg nie czyni cudów niepotrzebnych. Nie podchodź w taki sposób do spraw wiary, bo ją stracisz. Głupie decyzje pewnie ci wybaczy, bo z pobłażliwością patrzy na swoje dzieci, które okresowo dla spraw ziemskich tracą rozum, jakby zapominały, ze ze sobą do grobu nie zabiorą niczego.

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-13 21:40

"Zapewniam Cię, że Bóg jest lepszy niż myślisz" św. Teresa z Lisieux

Bóg dopuszcza często byśmy ponosili konsekwencje własnych decyzji, ale robi to z miłości. Jest wtedy przy nas. "Pan bierze w opiekę wszystkich uciśnionych" Ps 103, 6
"O nic już się nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem" (Flp 4,6)

Droga Moniko, w tej sytuacji polecam Ci oczywiście modlitwę, szczególnie różaniec.
Bo "nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą Różańca"
-s. Łucja z Fatimy.
Możesz podjąć nowenne pompejanska. Ludzie od wieków potwierdzają jak wiele pomogła im Matka Jezusa, która jest też Twoją Matką. Śmiało zwróć się do Maryi.
Bo przez Jej ręce otrzymujemy łaski :)

Bardzo bardzo polecam Ci jeszcze modlić się za wstawiennictwem św. Rity.
Jest Patronką spraw trudnych i beznadziejnych. I działa szybko. Mnie bardzo często pomogła. O ile Jej zawdzięczam! Tak więc naprawdę, módl się do świętej Rity. Rozwiąże Twoje problemy :)

poza modlitwą, myślę, że warto byś poprosiła o pomoc kogoś. Jeśli ciężko Ci znaleźć osobę by zwierzyć się ze swoich problemów, możesz skorzystać ze 116 123 albo innego telefonu zaufania. Warto pozwolić sobie pomóc :)
Może udasz się tez do jakiejś kancelarii prawnej? Naprawdę jest wyjście zawsze :)
Ale to zawsze :)

PS i obejrzyj koniecznie:
https://stacja7.pl/dobranocka/adam-szustak-dobranocka-zaby/

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Niech Bóg Cię błogosławi. Z modlitwą <3

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2016-05-14 13:14

Pani Moniko, od 13 lat ponoszę konsekwencje i rozmaite skutki mojego grzechu pychy. Najlepiej nie grzeszyć i żyć według Przykazań Bożych w pełni.
Niektórzy ponoszą konsekwencje swoich grzechów do końca życia (nieślubne dziecko, rozbita rodzina, złamany kręgosłup po brawurowym skoku do wody, spłata bezmyślnie wziętego kredytu ponad siły, zły wybór pod wpływem złych duchów, gdy żyje się z dala od Boga, inne).
Modlić się musimy zawsze, obojętnie w jakiej sytuacji życiowej jesteśmy, w większości wypadków Boże plany wobec nas są ściśle powiązane z tą naszą modlitwą, konkretne łaski otrzymujemy dzięki modlitwie. Od siebie mogę dodać,że nie jest miła Bogu modlitwa w której o coś prosimy a nienawidzimy bliźniego, kłócimy się i nie żyjemy w pokoju z innymi. Bóg wysłuchuje modlitw tych, którzy są mu wierni i stale żyją według Jego praw, a nie tylko wpadli z prośbą do maszyny z cukierkami i wypadli żyć dalej po swojemu.
Współczuję pani położenia, ale tak jak ktoś napisał konsekwencje grzechu są też między innymi po to, żeby nami wreszcie potrząsnąć i nas zmienić na lepsze, żebyśmy zobaczyli na własne oczy jakie spustoszenie w naszym życiu czyni zło i grzech. Z całego serca polecam różaniec, a jeśli czuje się pani na siłach to także nowennę pompejańską. Matka Boża jeszcze nikogo z uciekających się do Niej nie zostawiła bez opieki.
Modlitwa to jedno, ale trzeba podjąć wszystkie możliwe kroki i zebrać wszystkie siły do rozwiązania swojego problemu po ludzku, jakieś rozłożenie długu na raty, porada prawna, opieka psychologa. Trzeba działać, samo się nie zrobi.
Bóg już ci wybaczył jeżeli ze skruchą Go o to poprosiłaś, ale sprzątanie po grzechu to nie jest łatwa sprawa.
Ludziom się wydaje,że się wyspowiadają i już. No nie. W konfesjonale są nam odpuszczone grzechy, skutki grzechów zostają. Mało kto o tym myśli grzesząc.
Większość ludzi nie ma nawet tej świadomości,że każdy grzech pociąga konsekwencje. Niekiedy Bóg w swej dobroci i miłosierdziu zmazuje skutki naszych grzechów, ale On sam wie co jest dla nas najlepsze i niestety czasami nie ma innej drogi jak przejście przez trudne doświadczenia, żebyśmy się wreszcie nauczyli na swoich błędach.

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: Monika (---.dynamic-ra-4.vectranet.pl)
Data:   2016-05-15 16:34

Pięknie dziękuję za mądre rady. Z pewnością jesteście obdarzeni darem Ducha Świętego, bo czytałam z zapartym tchem,tego co napisaliście. Bardzo, bardzo Wam dziękuję.
Dobranocki Szustaka słucham codziennie i ta o żabie też natchnęła mnie lekką nadzieją, iż nie można się poddawać.
Nowennę pompejańską zacznę od dzisiaj, nosiłam się za zamiarem od jakiegoś czasu, wiele znaków otrzymywałam a jednak nie rozpoczęłam. Dzisiaj zacznę - dziękuję :)

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-19 15:31

Eh, życie jednak nie pozwala mi się cieszyć z tego, że jestem dzieckiem Boga, zwłaszcza teraz gdy nawarstwiają się problemy w pracy i w relacji z mężem. Gdy jestem w kościele mam w sobie wielki pokój, mam poczucie że dam radę, bo Jezus jest ze mną. A potem są telefony, listy, nakazy z sądu i zwątpienie i chęć najgorszego :(
Jak sobie z tym poradzić, żeby nie zrobić czegoś złego ..

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2016-05-19 16:45

Ostatnio jak byłam na mszy św. o uzdrowienie, ksiądz miał takie poznanie, że jest w kościele osoba, która ma długi i Pan Bóg chce jej pomóc wyjść z tych długów i postawi na jej drodze osobę, która jej pomoże wyjść z długów. Tak że dla Boga nie ma nic nie możliwego :) Nie trać nadziei :)

 Re: Czy Bóg może mnie ochronić przed konsekwencjami grzechów?
Autor: Monika (---.dynamic-ra-4.vectranet.pl)
Data:   2016-05-20 21:15

Dziękuję za nadzieję, że taka sytuacja nie jest obojętna Panu Bogu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: