logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy to niedopatrzenie lektora?
Autor: Karolina90 (93.175.82.---)
Data:   2016-05-15 14:19

Witam Was po raz pierwszy.

Dzisiaj w kościele byłam świadkiem sytuacji, która mnie zaskoczyła, a jednocześnie zaintrygowała: kiedy nadszedł czas Pierwszego Czytania, zamiast spodziewanego fragmentu o Zesłaniu Ducha Świętego usłyszałam fragment z Księgi Rodzaju. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ czytanie z Dziejów Apostolskich o Pięćdziesiątnicy jest jednym z nielicznych, które nie zmienia się w poszczególnych latach A, B i C. Nie dawało mi to spokoju, toteż zaraz po powrocie do domu poszperałam w portalach z czytaniami kościelnymi i okazało się, że owszem, czytanie z Księgi Rodzaju jest przewidziane, ale w Wigilię tego święta, czyli de facto wczoraj.

I tutaj pojawia się moja wątpliwość - czy czytanie które było przewidziane na wigilię danego święta można przeczytać w samo święto, czy to tylko niedopatrzenie osoby czytającej?

 Re: Czy to niedopatrzenie lektora?
Autor: DorMi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-15 15:05

Zapytaj księdza odprawającego mszę. Na pewno rozwieje Twoją watpliwość, ponieważ któż z nas może to wiedzieć, dlaczego było czytanie z dnia wczorajszego. Może to być najzwyklejsza pomyłka, która może zdarzyć się każdemu.

 Re: Czy to niedopatrzenie lektora?
Autor: Natalka (83.29.83.---)
Data:   2016-05-16 20:57

Takie czytanie czy inne, ale jedno jest pewne: te Słowa przez usta lektora kieruje do wiernych Dobry i Miłosierny Bóg:) Słowo Boże jest ponadczasowe, zbawienne dla nas i warto mieć otwarte i uszy i serce:) Pan Bóg nie myli się nigdy:)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: