logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak Bóg daje sobie radę ze złem i cierpieniem?
Autor: Piotr (---.opera-mini.net)
Data:   2016-05-25 12:48

Bóg jest miłością, miłość nie potrafi stworzyć zła i cierpienia (tak myślę). Zatem jak Bóg daje sobie radę ze złem i cierpieniem? Moim zdaniem musi cierpieć nieskończenie bardziej niż my, którzy zło i cierpienie traktujemy niejako jak coś normalnego. Przeczytałem także u ojca Pio że Pan Jezus cierpi do dzisiaj.

 Re: Jak Bóg daje sobie radę ze złem i cierpieniem?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-26 00:16

1. "Wierzę w Boga Ojca WSZECHMOGĄCEGO"

2. "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" (Łk 1, 37)

3. "Nasz Bóg jest potężny w mocy swej
Króluje nad nami dziś
z nieba rządzi w mocy, miłości mądrości swej."

4." Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj! " (Rz 12, 21) - tu kryje się Wszechmoc Boża :)

5. Dobry i Miłosierny Bóg stworzył Świat i wszystko poza nim z miłości do człowieka. Wszystko co stworzył było dobre. To człowiek, który chciał po swojemu porządkować świat, zburzył jego nieskazitelność i piękno.

" A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre." (Rdz 1, 21)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas

 Re: Jak Bóg daje sobie radę ze złem i cierpieniem?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2016-05-26 01:33

Bóg-Miłość nie stwarza zła. Tylko człowiek kochając, potrafi popełnić zło nieświadomie, ale my jesteśmy obciążeni grzechem, słabością, ograniczeniem umysłu, pychą etc. Miłość Doskonała nie stwarza zła, ale je dopuszcza z szacunku dla ludzkiej wolności.
Oczywiście, że Bóg cierpi nieskończenie bardziej niż możemy sobie wyobrazić. Stworzył nas dla Siebie, do dobra i piękna, a wciąż sprzeniewierzamy się Jego Prawu. Cierpi, widząc nasze cierpienie, ale zwykle jest ono konsekwencją naszego wolnego wyboru.

 Re: Jak Bóg daje sobie radę ze złem i cierpieniem?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2016-05-27 08:18

Bóg cierpi widząc, jak robimy wszystko, by się od niego oddalić. Cierpi podobnie, jak cierpi matka, która widzi swoje dziecko zmierzające w przepaść i nie jest w stanie zapobiec nieszczęściu. Bóg obdarzył nas wolną wolą, dlatego wszystko, co robimy, czynimy w sposób nieograniczony. Bóg nam pozwala na wszystko, a przecież wie, że wokół nas krąży szatan. Wprawdzie my go nie widzimy, ale Bóg go widzi, pragnie nas przed nim uchronić, ale sam nie może interweniować, gdyż odebrałby nam w ten sposób naszą wolną wolę. Zdaj sobie zatem sprawę z rodzaju cierpienia, gdy kochasz bezgranicznie, a musisz oglądać katastrofę tego, kogo miłujesz i nie możesz zrobić nic, bo on ci na to nie pozwala. Zaiste, straszliwe jest Jego cierpienie.
Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: