logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie mam odwagi spytać w konfesjonale
Autor: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-11 00:20

Grzeszę na płaszczyźnie myślowej, wiem ze to tez wynika z tłumienia w sobie negatywnych emocji, ale czuje że to wielki grzech :(
Nie wiem, czy mając takie mysli okropne i zapędy, mam prawo Boga jeszcze o cos bardzo prosić i czy moge chodzić do Komunii. Nie mam odwagi spytac w konfesjonale :(

 Re: Nie mam odwagi spytać w konfesjonale
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-13 00:57

Skoro do tej pory nie pojawiła się tu żadna odpowiedź, to jedyna nadzieja u Dobrego i Miłosiernego Boga w konfesjonale. Tam wolno i trzeba pytać:) Kapłan wie, że człowiek szukający w takim miejscu jest smutny, przestraszony i zawstydzony. Gorzej, gdyby taki nie był.

Aby grzech był ciężki muszą być spełnione 3 warunki:
1. świadomość popełniania grzechu
2. dobrowolność
3. rzecz dużej wagi

Czasem nie możemy poradzić sobie z nachodzącymi nas myślami. Gdy są złe, staramy się je odrzucać, odwracać uwagę. Gdy tak jest, to Dobry i Miłosierny Bóg widzi, że się na nie nie godzimy, że walczymy. Warto koniecznie do walki zaprosić Pana Boga i Matkę Bożą, która zawsze ratuje:)
Pana Boga zawsze można prosić, dziękować Mu i przepraszać, On jest Jedynym , pewnym Przyjacielem człowieka:
"Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was." (J 14, 18) i nigdy nie zostawia nas w potrzebie, nawet gdy ma inne plany na nasze życie niż my:)

Trudno decydować w sprawie przystępowania do Komunii. Trzeba rozważyć we własnym sumieniu czy grzech ciężki (3 warunki), czy lekki (brak choćby jednego z nich) - a wtedy można:)
Komunia nie jest nagrodą dla Niepokalanych, lecz pokarmem i lekarstwem na drodze z Jezusem ku Wieczności. Na forum nie uda się tego stwierdzić.


Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, Wiary, Nadziei, Ufności i Miłości oraz odwagi w odnalezieniu pokoju serca u stóp Jezusa Miłosiernego za pośrednictwem Kapłana:)

 Re: Nie mam odwagi spytać w konfesjonale
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-07-13 02:03

Grzechy popełniane myślą (klik).

 Re: Nie mam odwagi spytać w konfesjonale
Autor: agnieszka (---.tmodns.net)
Data:   2016-07-13 02:25

Kochana Olu, grzech, który nam uniemożliwia przystąpienie do Komunii to tylko grzech ciężki, więc taki, który jest popełniony:
- w pełni świadomie,
- w pełni dobrowolnie,
- w poważnej sprawie
Te 3 warunki muszą być popełnione równocześnie, a nie np. tylko dwa z nich, w sensie, że np. masz jakieś niedobre myśli, ale nie chcesz ich tylko same Ci się narzucają (klik).


Trzeba też odróżniać pokusę od grzechu, bo nawet jak nam przychodzą jakieś bluźniercze myśli o Bogu, Matce Najświętszej, innych ludziach to nie oznacza jeszcze, że grzeszymy.

Boga zawsze mamy prawo prosić! :)

Pan Jezus powiedział, żebyśmy byli jak dzieci. A czy dziecko jak potrzebuje, żeby je ktoś przytulił, nakarmił mówi sobie "o nie, ale jestem takim grzesznikiem, przecież mama albo tata na pewno uznają mnie za niegodnego". Nie! :D dziecko jak potrzebuje to się drze i rodzice mu dają.

A jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to może idź do konfesjonału do jakiegoś księdza co Cię nie zna, albo do innej parafii. Ja jak mam jakiś beznadziejnie wstydliwy grzech albo pytanie to tak robię i sobie myślę, że powiem to, pomęczę się tę chwilę i będzie wszystko załatwione ;)

"Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się" (Mt 14, 27)

Poproś o pomoc Jezusa, Maryję i nie bój się Bóg jest miłością i miłosierdziem samym. On naprawdę nie liczy nam grzechów, nie jest księgowym, ale jest miłosiernym Zbawicielem.

Pozdrawiam, trzymaj się. Niech Pan Jezus Cię błogosławi! :)

 Re: Nie mam odwagi spytać w konfesjonale
Autor: 777 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-13 10:23

A mnie się wydaje, że konfesjonał jest najlepszym miejscem na takie pytanie: to jest niezwykła przestrzeń, pełna Bożej łaski i dyskrecji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: