logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: ilona (185.55.65.---)
Data:   2016-07-11 15:01

wózek elektryczny kosztuje około 14 tysięcy. Bardzo chciałabym go kupić komuś aby mógł trochę sam po ulicy pojeździć itp.
Na NFZ się nie należy z ta choroba. Trzeba mieć odpowiedni stan- a ten się nie nadaje.
Czy mogę Boga prosić o kasę na ten wózek?????

Inne opcje -np zbiórka itp nie wchodzą w gre.

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: 6686 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-07-11 15:50

Jeśli inne opcje nie wchodzą w grę to jak sobie wyobrażasz spełnienie przez Boga Twojej prośby? Potrzebne pieniądze z nieba raczej nie spadną, nikt też nie zapuka do Twoich drzwi z pytaniem czy akurat nie chcesz dla kogoś "kasy" na wózek.
Módl się i działaj, być może Bóg spełni Twoją prośbę przez przedsiębiorcę, który chętnie zostałby sponsorem - gdybyś go tylko poprosiła. Być może.

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: B. (---.96.195.55.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2016-07-12 02:52

Można. Może na razie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: xc (---.146.6.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-07-12 07:44

Boga można zawsze prosić o wszystko. Jednak trudno sobie wyobrazić, że nagle na naszym koncie bankowym przybędzie dodatkowa forsa. Może i lepiej, że nie, bo wtedy będzie miało się do czynienia nie z Miłosiernym ale z mniej miłosiernym Urzędem.
Niezależnie o modlitwy nie zaniedbywałbym innych sposobów: zbiórka, pomoc stosownej fundacji, i tak dalej.
Mam pewną znajomą, która jest w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej i rodzinnej. Dwójka chorych przewlekle dzieci, mąż, który poszedł sobie w "siną dal", zostawiając za sobą długi. I okazuje się, że ciężko, bo ciężko ale kobieta ta funkcjonuje. Ogromnym wysiłkiem, ale jednak.
Przy pomocy dobrych ludzi. Bo jak śpiewał Niemen: "Bo ludzi dobrej woli jest więcej".

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-12 09:27

A dlaczego od razu taki drogi? Wózki elektryczne są już od 7 tys. zł. A może używane trafią się jeszcze taniej?

Wypożyczalnia sprzętu to dobry pomysł na początek. Chory przekona się, czy potrafi na tym jeździć, czy ma go kto "wyprowadzać" z mieszkania (wózek elektryczny na pewno jest ciężki), i czy chce rzeczywiście jeździć sam po ulicach. Żeby się z czasem nie okazało, że drogi sprzęt stoi bezczynnie w domu. Pożyczyłam kiedyś na parę miesięcy wózek (zwykły, do pchania) dla mojej mamy i pamiętam, że to była groszowa opłata. Elektryczny na pewno droższy, ale też pewnie na kieszeń zwykłego człowieka.

Ludzie chorzy są często także samotni, więc nie jest najgorsze to, że ktoś musi pchać zwykły wózek, bo jest czas na rozmowę, na spotkanie. Dlatego jest ważne, czy ten człowiek tego naprawdę chce, czy może rodzina chce mieć spokój ze spacerami, a on się tego boi. Może więcej mu dasz serca i radości, gdy będziesz go zabierać na spacery?

Prosić Boga można oczywiście o każde dobro. Bóg natomiast wie, co jest najlepsze. Niektórzy chorzy boją się krawężników i samochodów, boją się samotnych dłuższych "spacerów". A wtedy to żadna przyjemność i może się jeszcze źle skończyć.

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: Adela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-12 16:09

Dowiedz się czy ta osoba chce tego wózka, bo to jest najważniejsze. Od trzech lat poruszam się na wózku inwalidzkim i ostatnio mój ojciec rzucił zdanie, że będzie trzeba pomyśleć o wózku elektrycznym i szczerze mówiąc poczułam opór przed takim rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że zwykły wózek pomaga mi ćwiczyć ręce i zwiększać ich siłę, po drugie lubię spacerować i rozmawiać z osobą, która pomaga mi jechać, po trzecie jak na razie nie wyobrażam sobie wychodzić sama. I np. ja nie chciałabym takiego prezentu. Nie napisałaś żadnych szczegółów o tej osobie, czy jest to człowiek starszy czy młodszy, czy ma sprawne ręce, czy lubi wychodzić, czy ma podjazd albo chociaż możliwość wyjechania z domu wózkiem. Dowiedz się czego na ten czas tego osoba najbardziej potrzebuje, bo często wcale nie tego co myślimy. Polecam porozmawiać z tym człowiekiem, bo sama wiem, że nawet najbliżsi nie wiedzą czego najbardziej się chce i potrzebuje w takiej sytuacji. Pozdrawiam!

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: ilona (185.55.65.---)
Data:   2016-07-13 08:45

dziekuje, dziekuje, dziekuje Niech Pan Bóg Wam błogosławi za rady))))))

 Re: Czy można prosić Boga o kasę na wózek inwalidzki?
Autor: ilona (185.55.65.---)
Data:   2016-07-26 20:11

znalazłam używany wózek za 2 tysiące.(nówka około 18tys) hurra. w piątek będzie plus 500 za transport . szczęść Boże

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: