logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa może czynić cuda, gdy wątpimy w jej moc?
Autor: Ola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-07-12 17:24

Mam kilka spraw, o ktore wiem, ze musze sie modlić. Tylko Bog jest w stanie mi pomoc, bezpośrednio lub przez naprowadzenie na właściwy "szlak". Bog jest moją największą nadzieją. Czesto wierze w to, ze jesli bede sie modlić to On moze mnie wysłuchać :-) jednak podczas modlitwy (lub nie) czesto tez watpię. Mam taki nagły "spadek" i brak motywacji... Brakuje mi takiej cierpliwości, zastanawiam sie "co jesli modlę sie bez sensu?"(wiem ze każda modlitwa ma sens!)
Modlę sie także o znaki od Boga, o jakas odpowiedź itd...
I czesto np jesli cos mi zasugeruje odpowiedz (np cos sie wydarzy/ktos cos powie/ja sama do czegos dojdę), mysle sobie "Hmm moze to wlasnie odpowiedz od Boga" - ale wtedy nie jestem pewna i mam od razu wrazenie ze pewnie to nie Bog, tylko po prostu samej mi cos świta w głowie itd...

1)Czy jesli znaki/odpowiedzi są od Boga, to mamy zawsze pewność, ze to jest wlasnie od Niego?

2) ogólne pytanie: czy modlitwa o cos (ważną dla nas sprawę) ma sens, jesli co chwile powątpiewamy ? Czy ma ona sens rownież wtedy gdy sie modlimy a zupełnie wątpimy ? (Ale i tak wiemy, ze Bog jest nadzieją)

 Re: Czy modlitwa może czynić cuda, gdy wątpimy w jej moc?
Autor: Tionne (78.10.244.---)
Data:   2016-07-12 21:54

"On zaś rzekł do kobiety: Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!" (Łk 7, 50).
"Jezus rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!" (Łk 8, 48).
"Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła" (Łk 17, 19).
"Jezus mu odrzekł: Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła" (Łk 18, 42).

Jezus powtarzał "twoja wiara"... Takie chwilowe powątpiewanie jest chyba normalne, wazna jest twoja decyzja, że chcę wierzyc że tak mi sie stanie w co wierzę. Moze nie teraz, moze za rok, czy 3 lata. Moze trochę w innej formie. Ale na wiarę zawsze Bóg da odzew, zainterweniuje w jakis sposób, wg Niego najlepszy. W przeciwnym razie gdyby nic nie zrobił, wówczas Sam sobie zaprzeczyłby. A Bóg jest samą prawdą. Chodzi o to, żeby na nowo podejmować swoją decyzję że chcę wierzyć, jak przychodzi zwątpienie. Sw. Monika modliła się o nawrocenie swojego syna kilkanascie lat. Więc zawsze warto. Tym bardziej że przez modlitwę masz takze kontakt z Bogiem.

 Re: Czy modlitwa może czynić cuda, gdy wątpimy w jej moc?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-07-12 22:08

Musisz wiedzieć, że to nie ziemia, ale Niebo jest nasza ojczyzną. Bóg ci da tyle, żebyś bezpiecznie do niego dotarła i nic więcej, bo nie obiecał nam nieba na ziemi. On wie, co jest dla ciebie dobre w perspektywie zbawienia. Ty nie. Tyle dostaniesz w modlitwie, ile ci potrzeba, ale niekoniecznie to, czego chcesz. Jakich znaków chcesz? To wystawienie Boga na próbę i najlepsza droga do tego, żeby stracić wiarę. Zacznij Go uwielbiać, a da ci to, czego ci potrzeba, ale jak już pisałam niekoniecznie to, czego chcesz. Wtedy jednak będziesz zadowolona z tego, co dostajesz, bo będziesz pewna, ze niczego innego ci nie potrzeba - ta świadomość przyjdzie sama, kiedy On stanie się dla ciebie Kimś. On nie jest skrzynką życzeń i zażaleń. Niczego nie potrzebuje bo jest Pełnią, ale chce twojego serca, bo jedno, czego pragnie, to się dawać. Pozwól Mu dawać się tobie, a wystarczy ci to, co masz, bo tak naprawdę nie jesteś stworzona dla dóbr tej ziemi, ale dla miłości.

 Re: Czy modlitwa może czynić cuda, gdy wątpimy w jej moc?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-13 00:19

"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." (Mt 7, 7-8)

Dobry i Miłosierny Bóg sam zaprasza nas do modlitwy. Jednak sprawa jej wysłuchania zależy od Niego. To Kochający Bóg wie czego trzeba i jak kierować naszym życiem. Jeśli zechce da znak, jeśli trzeba czekać, to uczyni to później. Jedno jest pewne, że ufającego i modlącego się z wiarą (choć czasem niepewnego i zalęknionego) słucha.


Zapewne Dobremu i Miłosiernemu Bogu przyjemniej jest działać w naszym życiu, gdy wierzymy, ufamy, mamy nadzieję i kochamy Go. Bóg zna ludzkie serca słabe, zalęknione, pogubione, dlatego już dawno obiecał:
"Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was". (J 14, 18) i dodał: "Nie bój się, wierz tylko!".(Mk 5, 36)

Warto się modlić do Ducha Świętego o Wiarę, Nadzieję i Miłość:)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz Wiary, Nadziei i Miłości na Drodze z Jezusem w Prawdzie ku Wieczności:)

 Re: Czy modlitwa może czynić cuda, gdy wątpimy w jej moc?
Autor: ^^^^^^^^^^^~~~~~~ (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2016-07-18 23:09

Bóg w swoim działaniu nie jest ograniczony wiarą człowieka.
To nie działa w drugą stronę.

 Re: Czy modlitwa może czynić cuda, gdy wątpimy w jej moc?
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-07-19 00:35

Zostaw siebie i tę sprawę Bogu. On wie, co z tym zrobić. Nieraz modlimy się o coś i nie widzimy łaski, którą otrzymujemy od Boga, bo za bardzo jesteśmy uwiązani do naszych wyobrażeń.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: