logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dobra książka o Bogu po niemiecku dla niewierzących
Autor: Małgorzata (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-07-14 15:00

Witam, niedawno moja córka wyszła za mąż za Niemca. Jest on niestety ateistą. Syn ma wspaniałą dziewczynę, ale ona również jest niewierząca. Szukam dobrych książek w języku niemieckim, które przybliżyłyby tym młodym ludziom zasady naszej wiary, opowieści biblijne. Rodzice dziewczyny syna są protestantami, ona jest nieochrzczona. Lubi czytać powieści, romanse itd. Proszę o podanie tytułów książek, które mogłyby ich zainteresować i delikatnie przybliżyć treści religijne. Oni nie odczuwają jeszcze potrzeby poznawania Boga. Może ktoś zna jakiś film w niemieckiej wersji językowej, który mogłabym kupić w prezencie dla moich dzieciaków. Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam. Małgorzata

 Re: Dobra książka o Bogu po niemiecku dla niewierzących
Autor: Kamil (---.opera-mini.net)
Data:   2016-07-14 16:46

Biblia w języku niemieckim.

 Re: Dobra książka o Bogu po niemiecku dla niewierzących
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-07-14 20:10

Droga Małgorzato, ciężko jest coś polecić w tej sytuacji, gdyż sama piszesz, że chodzi tu o "zaserwowanie" Twoim bliskim treści, z którymi oni prawdę powiedziawszy nie za bardzo chcą się zapoznawać. Z niemieckich książek o tematyce religijnej przyszło mi bowiem do głowy "Einführung in das Christentum" vel "Wprowadzenie do chrześcijaństwa" autorstwa Benedykta XVI, jednak nie wiem, czy "kaliber" tej książki będzie odpowiedni w tej sytuacji.

 Re: Dobra książka o Bogu po niemiecku dla niewierzących
Autor: xc (---.146.135.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-07-15 07:06

Ja bym zaczął od początku, tj od Jezusa. Peter Seewald "Jesus Christus. Die Biographie".
Teologowie i bibliści krzywią się na tę pozycję, ale jest doskonale napisana, wciąga i może być doskonałym początkiem dla kogoś, kto interesuje się Jezusem a nie jest chrześcijaninem.
Godne uwagi są też książki tegoż autora napisane razem z Josephem Ratzingerem/Benedyktem XVI:
"Salz der Erde: Christentum und katholische Kirche im 21.Jahrhundert ..." oraz "Licht der Welt..."

 Re: Dobra książka o Bogu po niemiecku dla niewierzących
Autor: Tomasz (78.133.205.---)
Data:   2016-07-15 09:37

Z pewnością istnieje niemiecki przekład książki "Chrześcijaństwo po prostu" autorstwa C.S Lewisa. Wprawdzie nie jest to powieść, ale książka napisana jest lekko, inteligentnie i co najważniejsze, zaczyna od "początku", czyli koncepcji Boga, dobra, zła, itp. A to uważam, jest bardzo ważne, aby zrozumieć inne aspekty wiary. Książka polecana jest głównie dla osób wątpiących, stawiających pytania, bądź chcących zrozumieć to wszystko na logikę.
Jeśli chcesz, przeczytaj sobie polską wersję (można znaleźć w internecie ebooka) i sama oceń.
Z lekkiej beletrystyki, która jak piszesz, mogłaby "delikatnie przybliżyć treści religijne" książka tego samego autora pt. "Podział ostateczny" też jest dobra. Jest dość cienka, i można ją połknąć w godzinę, ale fajnie porusza temat nieba, piekła, grzechu i jego wpływu na człowieka, używając metafor, alegorii, itp.

...Z tego co wygooglowałem, niemieckie tytuły to odpowiednio: "Christentum schlechthin" oraz "Die große Scheidung oder Zwischen Himmel und Hölle".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: