logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: smutna (---.is.net.pl)
Data:   2003-11-27 22:50

Nie potrafię się skupić na modlitwie :((( myśli mi gdzieś uciekają i dlatego chyba zaniedbuję modlitwę. Czy mimo tego mogę przystępować do Komunii Św. i prosić Jezusa o dar dobrej modlitwy? Poradźcie mi proszę, co mam robić.

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: Danuta (---.computerland.pl)
Data:   2003-11-28 12:27

Spróbuj modlic się głośno tzn. przynajmniej szeptem, tak żebyś słyszała słowa modlitwy.Najczęściej uciekamy myślami gdzie indziej jak modlimy sie w myślach.
Wydaje mi się że nie powinnaś zaniedbywać modlitwy, to nic że uciekasz do spraw, które cie nurtują w czasie modlitwy. Chcesz te sprawy powierzyc Bogu. Dzielisz się nimi z Bogiem w modlitwie, potem wróc do modlitwy i Pan Bóg wysłucha Cię. Jeżeli to Ci przeszkadza, prze-praszaj Pana Boga po takiej ucieczce myslowej i proś o wytrwałość i skupienie Ducha Świętego. Z Panem Bogiem.

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: Jasiu (---.slupsk.sdi.tpnet.pl)
Data:   2003-11-28 13:33

Witam serdecznie!
To co piszesz o swoich kłopotach z modlitwą, to nie jest nic nadzwyczajnego. Myślę, że wielu ludzi ma podobne problemy.
Na pytanie o to, czy możesz przstepować do Komunii Św., mogę powiedzieć tylko tyle - to zależy na ile twoje problemy z modlitwą są wynikiem twojej woli, a na ile słabościa ludzką. W tym temacie proponuję jednak porozmawiać ze spowiednikiem, byleby dobrym.
Ja także często mam podobne kłopoty z modlitwą. Skupienie się całkowicie na słowach, które kierujemy do Boga, jest prawie niemozliwe. Trzeba być wybitnie uduchowiona osobą, aby móc powiedzieć, że w traknie mojej rozmowy z Bogiem nic poza nami nie istnieje.
Problemy, sprawy dnia codziennego, często opanowuja nasze myśli w chwilach, gdy tego nie pragniemy. Co możemy zrobić? Powierzyć te problemy Bogu. Możemy modlić się w taki sposób, który nam najlepiej odpowiada. To nie najważniejsze, czy modlimy się słowami modlitw ogólnie znanych, czy też słowa modlitwy wypływają bezpośrednio z naszego serca, z naszego umysłu.
Najważniejsze jest wogóle się modlić, bo jezeli nawet my nie potrafimy się dobrze modlić, to sam Duch Swięty modli się za nas.
Znajomy ksiądz radził, aby często odmawiać akty strzeliste. To taka forma modlitwy, którą możemy praktykować wszędzie, w domu, w pracy, podczas spaceru, itp. Ważna jest nie długość naszej modlitwy, ale jej szczrość i potrzeba.
To tyle moich goracych przemyśleń.
Wielu z nas ma podobne trudności w modlitwie jak Ty, ale nie możemy się zniechęcać. Bóg wysłuchuje każdej naszej modlitwy, nawet tej przeplatanej troskami życia codziennego.
Nie badż juz smutna. Niech wiara w Pana będzie Twoja radością.

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: Waldi (---.ustronie.pw.edu.pl)
Data:   2003-11-28 16:22

Witaj.
Modlitwa wg. definicji to spotkanie z Bogiem, rozmowa z Nim. Ale nie o regulki tu chodzi. Wiesz, to On pierwszy chce sie z Toba spotkac, On pierwszy wyciaga reke, wystarczy Mu pozwolic. Ze swej strony po prostu sproboj zrobic to by dac Panu Bogu czas, miejsce i cisze. Po prostu by poswiecic na modlitwe iles czasu, nie musi byc wiele ale by bylo regularnie, miejsce - potrzebne miejsce ktore sprzyja modlitwie. Jezus mowil : "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu."(Mt 6, 6) (BT). Cisza - by byla cisza i spokoj, latwiej jest sie modlic w swym pokoju niz np. w autobusie. I nie przejmuj sie jesli cos Ci nie wychodzi, Bog zna twe serce i intencje, wie ze zalezy Ci na tym. I mow Mu o tym wszystkim, o trudnosciach. Pros Go by nauczyl Cie jak sie modlic. On na pewno nie zostawi Cie bez pomocy.
Niech Cie Pan blogoslawi i strzeze.

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: marcela (---.pool217222.interbusiness.it)
Data:   2003-11-28 19:41

hmm.Trzeba sie poprostu modlic,codziennie pzychodzic do Jezusa i prosic go odar modlitwy.Niezawsze modlitwa musi przynisic radosc serca ale kiedy serce sie przywiorze do Jezusa to juz zawsze bedzie" radocs serca"Niemartw sie tez rozproszeniami "kazdy je ma "ja zawsze na nowo wracam do poczotku czyli do Jezusa i muwie Mu o tym.I to bedzie modlitwa prawdziwa. pozdrawiam.

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: kalina (---.gsk.pl)
Data:   2003-11-28 20:53

Bardzo przystępnie o tym jak się modlić pisze Antony de Mello w książce "Kontakt z Bogiem"

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: :) (---.org)
Data:   2003-11-29 19:32

ja w pewnej książce o modlitwie czytałam, że nieważne ile razy uciekniesz myślami, lecz ważne jest to ile razy wrócisz :) a te rozpraszające myśli można również P. Bogu ofiarować :))))))))) Nie rezygnuj z modlitwy, bo tylko przez nią można spotkać się z Panem Bogiem:) 3maj się i niepoddawaj:)

 Re: Jak się modlić, by modlitwa była radością serca?
Autor: Calina (---.rasserver.net)
Data:   2003-11-29 20:27

Oto jak św. Jan Vianney naucza w "Kazaniach":
Powiedzieliśmy, że modlitwa jest podniesieniem serca do Boga; powiedzieliśmy, że jest słodką i błogą zabawą stworzenia ze swoim Bogiem. Jeśli więc na modlitwie, myślimy o czym innym, niż o Bogu, to nasza modlitwa jest zła.
Jeśli tylko zauważymy, że nasz umysł zaczyna się gdzieś błąkać, wracajmy szybko do Boga, ukorzmy się przed Nim i - nigdy nie zaniedbujmy modlitwy dlatego, że nie odczuwamy dzięki niej żadnej pociechy. Jeżeli mimo to, że doznajemy pewnych trudności czy jakiegoś niesmaku, nie porzucamy modlitwy, to jeszcze bardziej zasługuje ona w oczach Bożych.
Pewnego razu jeden ze świętych zapytał drugiego: "Dlaczego w czasie modlitwy nasz umysł zajmuje się tysiącami jakiś obcych rzeczy, zupełnie jakbyśmy nie rozmawiali z Panem Bogiem?" Na to zapytany odpowiedział: "Nie dziw się temu, przyjacielu. To sprawa ducha piekielnego, który zazdrości nam łask Bożych, jakie otrzymujemy przez modlitwę i który doskonale wie, że nie jest nam w stanie zaszkodzić, jeśli się należycie modlimy. Poza tym jest on świadom tego, że kiedy modlimy się gorliwie, doznajemy coraz silniejszego pociągu do modlitwy i coraz bardziej w niej smakujemy."

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: