logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić w przypadku podejrzenia opętania?
Autor: Pytający (20 l.) (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-08-30 15:12

Szczęść Boże,
Jestem trochę zagubiony w pewnej sytuacji. Moje życie duchowe do niedawna nie istniało. Mówi się w dzisiejszych czasach, że mamy między innymi katolików wierzących i praktykujących, mówi się, że także mamy wierzących ale nie praktykujących ja natomiast byłem obecny w kościele, ale nie wierzący. Wszystkie sakramenty przyjęte w czasie. Przygotowywałem sie do Komunii św., podczas liturgii nawet czytałem fragment Pisma św., do bierzmowania też uczęszczałem, na indeksie kandydata miałem nawet bardzo dużo podpisów, ale co z tego skoro traktowałem to jak obowiązek i nie kochałem Pana Boga. Wiele w moim życiu było komunii i spowiedzi świętokradczych. Miałem (mam nadzieje, że to nie wróci) problem z utrzymywaniem czystości seksualnej. Nawróciłem się, pokochałem Pana Boga, modlę się rano i wieczorem. Odmawiam koronkę do miłosierdzia Bożego w piątki, przygotowuje się do spowiedzi generalnej, chce wierzyć w Pana Boga i staram się kochać drugiego człowieka. W moim życiu wydarzyło się coś co mnie bardzo niepokoi. W 2013 i 2014 roku pamiętam, że moje zachowanie było bardzo dziwne, odbiegające od normalności. Podejrzewam, że byłem opętany. Jednak nie chce tego stwierdzać w 100% jestem tylko człowiekiem. Leczę się psychiatrycznie, opisywałem lekarzowi objawy, stwierdzono zaburzenia psychotyczne w przebiegu uzależnienia mieszanego. Nie chce przywoływać stanów, które miałem w tamtym okresie z przyczyn bezpieczeństwa czytelników, rozumiem, że ktoś kto chce pomóc i czyta to Pan Bóg ma go w opiece, ale niektórzy mogą też się nakręcać na takie stany. Mam pytanie co zrobić, co Kościół mówi na temat takiej sytuacji? Należy się zgłosić do księdza, czy konieczny jest egzorcyzm? Teraz jest dobrze, wiem to i czuje. Ale czy powinienem zgłosić się do księdza z prośbą o egzorcyzm? Proszę o wskazówki, Szczęść Boże.

 Re: Co zrobić w przypadku podejrzenia opętania?
Autor: Jakub (19 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-08-30 18:17

Proponuję zgłosić się do Kapłana posługującego w Twojej Parafii.

 Re: Co zrobić w przypadku podejrzenia opętania?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-08-30 20:41

Jeśli lekarz stwierdził zaburzenia psychotyczne w przebiegu uzależnienia mieszanego, to jesteś chory. Bierzesz leki i zaburzenia ustąpiły. Nic nie robić. Uspokoić się i brać leki, żeby tamto nie wróciło.

 Re: Co zrobić w przypadku podejrzenia opętania?
Autor: Tomek (---.interkonekt.pl)
Data:   2016-08-30 20:44

Myślę, że w przypadku podejrzenia opętania odbyć dobrą Spowiedzi Świętą. I być posłuszny w przyjmowaniu leków oraz korzystania z pomocy lekarza. Dobra Spowiedzi Święta przywraca jasność umysłu i zdrowie duszy, oraz otwiera Bramy Nieba. Dobra Spowiedzi Św. jest silniejsza wobec zła niż egzorcyzm. Dobra Spowiedzi Św. to taka w której dokonujemy pięć aktów woli (patrz pięć warunków sakramentu pojednania) z pomocą Łaski Bożej. Jednak podejrzenie opętania może wynikać z choroby psychicznej. Niekiedy opętanie jest mylone z choroba psychiczną.

 Re: Co zrobić w przypadku podejrzenia opętania?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-08-31 01:14

Ale te stany miałeś 2-3 lata temu. Jest też potwierdzenie, że miałeś problemy psychiczne. Czy lekarzowi powiedziałeś jedno i drugie? Czy on te objawy w jakiś sposób łączył z Twoją chorobą?

Piszesz, że teraz jest dobrze. To po co do tego wracać? Egzorcysta jest potrzebny gdy TERAZ coś złego się dzieje. Gdy TERAZ szatan ma nad Tobą jakąś władzę. Egzorcyzmy są po to, żeby TERAZ Ciebie ratować przed jakimś złem. Oczywiście, że jest ważne Twoje wcześniejsze życie. Ale dla egzorcysty byłoby ono ważne, gdyby NADAL widział skutki tego złego życia. Czyli gdybyś TERAZ miał jakieś nienormalne stany duchowe, to będzie ważne, czy wywoływałeś duchy, czy przeklinałeś Boga, czy uprawiałeś magię - bo egzorcysta musiałby Ci TERAZ pomóc.

Ale teraz jest przecież dobrze. Musisz się pewnie nadal leczyć, i nie przestawaj brać lekarstw. Od strony duchowej natomiast teraz potrzebujesz normalnej pomocy, jak wszyscy: częstej spowiedzi, częstej komunii świętej, modlitwy. Egzorcysta nie zmieni czegoś, co się działo 3 lata temu. A jeśli TERAZ jest dobrze, to co on ma teraz zmieniać?
Nie każdy grzesznik potrzebuje egzorcysty. A Ty nawróciłeś się, pokochałeś Boga i przecież jest dobrze. Nie ma takiej potrzeby, żeby grzebać w tym co kiedyś było złe. Tym bardziej, jeśli planujesz spowiedź z całego życia, a więc i tak wrócisz na chwilę do złych przeżyć.

Ale gdyby TERAZ, na nowo, zdarzyło się coś nienormalnego, a psychiatra powiedziałby, że to nie ma nic wspólnego z Twoją chorobą - to wtedy tak. Wtedy szukaj, pytaj. Jeśli jednak jest dobrze, to po co? Jesteś blisko Boga, to On Cię ochroni. Tylko bądź blisko Niego. Bo rozumiem, że możesz już chodzić do komunii? Czy może dopiero podczas spowiedzi z całego życia będziesz miał uporządkowane sprawy świętokradcze? Jeśli dopiero po tej spowiedzi naprawdę wrócisz do Boga, to nie zwlekaj, idź jak najszybciej, bo szkoda czasu. A zamiast teraz gnębić się takimi myślami - odłóż to na razie i podczas spowiedzi generalnej zapytaj kapłana co on o tym myśli. Czy widzi potrzebę egzorcyzmów. On będzie miał "na świeżo" całe Twoje życie. Jeśli on będzie widział taką potrzebę, to od razu poproś go o pokierowanie Twoim życiem. A na razie o tym nie myśl. Ciesz się nawróceniem. Ciesz się obecnością Boga w Twoim życiu.

 Re: Co zrobić w przypadku podejrzenia opętania?
Autor: xc (---.146.136.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-08-31 17:37

"Leczę się psychiatrycznie"
to wyjaśnia wszystko. Proszę się leczyć dalej. Co najwyżej proszę opowiedzieć lekarzowi, to co Pan nam opisał. Życzę powrotu do zdrowia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: