logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: Marek (---.tkk.pl)
Data:   2016-10-11 19:44

Sprawa wygląda tak...otóż gdy szedłem zanieść podanie do szkoły średnie, jakoś tak w maju/czerwcu tego roku to musiałem podpisać pewien dokument...nie miałem długopisu więc pani z sekretariatu pożyczyła mi długopis....i go przez nieuwagę zabrałem ze sobą...zauważyłem to już w drodze a bardzo się śpieszyłem...i teraz gdy wypisał się mi mój długopis to w ręce wpadł mi ten "kradziony"...czy powinienem go jutro oddać ? XD trochę tak głupio...niby strata mała dla szkoły a co robić z siebie kretyna xD i wysłuchiwać opieprzu że zabrałem xD

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-10-11 19:53

A więc po prostu oddaj go, powiedz, że wziąłeś go w pośpiechu i przeproś. To naprawdę nic trudnego :)

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: Jan (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-11 20:00

Wyślij pocztą. Jeśli zawinienie nie było celowe to po co tlumaczyć się przed sekretarką? Wytlumacz się przed Bogiem

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: B. (---.96.199.119.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2016-10-11 20:39

Jeżeli powiesz "oddaję długopis, przepraszam, zabrałem przez pomyłkę", to nikt Ci nie powie złego słowa. Powiedzą: dziękuję :)
A Tobie zejdzie ten ciężar z serca :)
Pozdrawiam.

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: ABC (---.centertel.pl)
Data:   2016-10-11 20:50

Dlaczego zaraz kretyna? Ja bym oddała. Kupiłabym do tego jakiś ładny, albo nawet jakiś zestaw, ładnie zapakowanych długopisów i obrociłabym wszystko w żart. Wręczając pani sekretarce powiedziałabym, że to na wypadek, gdybym znów zapomniała kiedyś oddać. Myślę, że ten gest zostałby doceniony i nie dostałbyś opieprzu. Bo co, jeśli ta pani zapamietałaby, że to Ty "gwizdnąłeś" i nie oddałeś? Dopiero byłoby glupio, gdyby Ci to przypomniała... :)

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2016-10-11 20:54

Zrób tak jak podpowiada ci sumienie.

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: martaaa (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-12 09:41

Po pierwsze: jaki kradziony? Przez nieuwagę wziąłeś.
Po drugie: nie masz innych problemów? Skrupuły i tyle. W okół tyle sytuacji żeby pomagać, czynić dobro, a ty się skupiasz na długopisie, którego braku nikt nawet nie zauważył.
Po trzecie: ja bym się na twoim miejscu zastanowiła jakich belek nie zauważasz skoro drzazgi zajmują twoją uwagę.
Po czwarte: jak już chcesz to "zło" wynagradzać to wesprzyj jakąś organizację wspomagającą edukację albo kup paczkę długopisów i oddaj na akcję zbierania pomocy szkolnych dla potrzebujących, albo chociaż pomódl się w intencji tych, którzy nie mogą się uczyć, nie mają długopisów. A nie, będziesz marnował energię na zastanawianie co kto o tobie pomyśli i jak wynagradzać nie istniejące zło.

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-10-12 11:19

Jeśli to jest jednorazówka za złotówkę, to robisz z igły widły.
Jeśli to coś porządniejszego, wypadałoby oddać. Może zamiast pretensji usłyszysz dziękuję.
Jeśli się boisz, zawsze można go podrzucić. :P

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-10-12 16:34

Ale to nie jest długopis w stylu Mont Blanc albo jakiś pamiątkowy - prawda? Pytam, bo zbierałam długopisy/wieczne pióra i trochę przeżywam, jak ktoś przypadkiem "pożyczy" sobie coś z mojej kolekcji, zwłaszcza jak mam do tego sentyment :)

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: Kuba (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-10-15 21:10

Skoro zabrałeś niechcący to ciężko cię winić o cokolwiek ale owszem warto by było oddać. Najprostszy sposób to po prostu pójść i z poczuciem humoru coś tam dodać słownie przy oddawaniu. Nie wyjdziesz na tym źle wizerunkowo i będziesz miał spokój.

 Re: Czy oddać długopis do szkoły?
Autor: Maria Magdalena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-16 15:35

Jutro oddaj długopis, a na pewno usłyszysz słowa pochwały za Twoją uczciwość.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: