logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Adam (38 l.) (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2016-10-12 15:25

Właśnie kupiłem (Kwadrans uważności) Wojciecha Werhuna. Szukam kogoś kto chciałby dzielić się ze mną swoimi ćwiczeniami i odwrotnie. Zgadzam się z tezą że druga osoba w takich ćwiczeniach jest bardzo ważna, ponieważ przy niej trzeba dokładnie nazywać swoje doświadczenia i wrażenia. Proponuję anonimową korespondencję.
Wydaje mi się to ciekawą propozycją. Czekam na odpowiedzi. Adam :)

 Re: Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-10-12 21:27

Co to jest? Nie mam tej książki. Czy to medytacje oparte na Biblii, polegające na uważnym czytaniu? Nie polegam na wrażeniach w interpretacji Pisma Świętego. Zawsze sięgam do egzegezy. Co to więc jest? W Ćwiczeniach duchowych jest osoba prowadząca. Wydaje mi się, ze tu nie jest potrzebna druga osoba, ale ktoś kierujący rozważaniem, śledzący skutki uważności. Może się mylę...
Uważność jest ostatnio bardzo modna jako lek na cywilizację. To życie tu i teraz. Judaizm zalecał życie żył tu i teraz, podobnie Jezus: 'Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy'. Mt 6, 34

O co chodzi w tym kwadransie uważności?

 Re: Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-10-12 21:59

"Co to jest?"

Tutaj są przykłady ćwiczeń: (klik).

 Re: Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-10-12 22:56

To faktycznie ćwiczenia uważności. Myślę, że sprowadzę sobie tę pozycję. Nie wiem jednak nadal, na czym miałaby polegać obecność drugiej osoby?

 Re: Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-10-13 14:01

To może być naprawdę ciekawe. Właśnie zamówiłam, ale tam nie ma nic o dzieleniu się wrażeniami. Mimo wszystko jak to dostanę, napisze do ciebie, Adamie.

https://www.youtube.com/watch?v=RZ11V0WJrxs

 Re: Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Aquilka (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-10-13 21:53

Nie mam pewności czy chodzi o "kogokolwiek", ale bardziej o drugą osobę w rozumieniu kierownika duchowego. Jasne każdy może nam pomagać wzrastać w wierze, ale w odniesieniu do tej konkretnej pozycji i w ogóle znając ćwiczenia jakie dają jezuici to chyba szukałabym kogoś kto rozumie o co chodzi, czyli np. jezuity lub osoby która już trochę tą duchowość poznała.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chcesz równocześnie z kimś ćwiczyć i dzielić się swoimi doświadczeniami i aby druga strona z Tobą się dzieliła? Jeśli tak, to weź pod uwagę wolność drugiego, czy ten ktoś chce się dzielić w ogóle, lub ot z Tobą.

Ponadto nie napisałeś skąd jesteś. Czy bierzesz pod uwagę dzielenie się w sieci?

Hmm, przypomniałeś mi, że na półce u mnie ta pozycja się kurzy, a może właśnie to jest dla mnie na teraz :)

 Re: Szukam osoby do 'Ćwiczeń uważności'.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-10-17 11:59

Hmm, przypomniałeś mi, że na półce u mnie ta pozycja się kurzy, a może właśnie to jest dla mnie na teraz :) Nie wiesz, co masz. Te ćwiczenia uważności są GENIALNE. Uważność uczy kontemplacji. Widzę, że to szkoła zarówno karmelitańska jak i jezuicka. Sama książka w formie notatnika z gumką to też genialny pomysł. Jak jezuita coś wymyśli, to i już wymyśli.... Faktycznie, potrzebny jest człowiek do dzielenia się wrażeniami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: