logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: BS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-13 00:25

... z nastawieniem "poprawię się jak dostanę pracę" chodzi konkretnie o pójście do dentysty (nasz jest już stary i słaby, a w mieście trzeba płacić). Nie wiem czy to grzech, a chciałabym w końcu pójść do spowiedzi.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-10-13 21:20

ja przepraszam, czy tylko ja nie rozumiem pytania?

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-13 23:15

Dobremu i Kochającemu Bogu nie wypada stawiać warunków. Bóg nie mówi do nas: "Będę cię kochał jak się poprawisz". albo "Pomogę ci jak odmówisz 5 Różańców." Miłosierny Bóg jest obecny, kochający i przebaczający zawsze. I zawsze czeka na ludzką ufność, miłość i oddanie się pod opiekę Bożą :) On zna ludzkie serca pogubione, zalęknione, grzeszne, pragnące miłości i przebaczenia. Warto pamiętać, że jest najlepszym Przyjacielem i wie czego potrzeba, zanim o to poprosimy :).
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten, gdy trudniej. Wiary, Nadziei i Ufności w Miłość Bożą, która daje Życie Wieczne :)

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-10-13 23:32

BS, nie szkoda Ci Twojego zdrowia, że szukasz jakichś dziwnych wybiegów? Czekasz aż będzie gorzej i nie daj Boże jakieś powikłania, bo on jest "stary i słaby"?

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2016-10-14 00:19

Jeśli chcesz traktować Boga, jak pracodawcę, to zdrowo się zastanów nad sobą. Mówienie typu: zrobię ci to, jak mi zapłacisz, jest formą szantażu i o tym musisz pamiętać. Zauważam z przerażeniem, że pojęcie Bojaźni Bożej zostało przez moich rodaków prawie całkiem zapomniane, a przecież jest ona warunkiem naszego dialogu z Bogiem. Bojaźń ta nie jest przejawem strachu przed karą, ale osobliwym lękiem przed uwłaczeniem Bogu swoim postępowaniem, niewłaściwym słowem, czy gestem. Ja osobiście nieustannie lękam się, czy tym, co robię nie sprawię Bogu przykrości, bo jakże można wyrządzać przykrość komuś, kogo się kocha? Tak samo jest z rozmową z Bogiem. Jeśli traktujesz go poważnie, to będziesz darzyć go pełnym zaufaniem, a jeśli masz obiekcje, spróbuj się otworzyć. Temu akurat najlepiej posłuży modlitwa do Ducha Świętego. Życzę owocnych przemyśleń. Szczęść Boże.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-10-14 03:08

"Nie wiem czy to grzech, a chciałabym w końcu pójść do spowiedzi"

A co Ci mówi Twoje sumienie?
Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że wtedy podejmuję leczenie, kiedy mogę za usługę (odpłatną) zapłacić. A poza tym uważam, że nie mam obowiązku powierzać swojego zdrowia komuś, do kogo kompletnie nie mam zaufania. W ten sposób je chronię.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: martaaa (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-14 10:26

@wyszywaczek wredny: ja też nie zrozumiałam ;) czy grzechem miałoby być starość i słabość dentysty, czy to, że trzeba płacić, czy to że trzeba pracować... Nie wiem, ale bardzo się cieszę z tego, że nie wiem z czym P.T . BS chce iść do spowiedzi. Nie chcę wiedzieć z czym ludzie chodzą do spowiedzi :)

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Maggy (213.216.126.---)
Data:   2016-10-14 17:03

Nie bardzo jakby wiem czego dotyczy pytanie ;)))) Dentysta-brak pracy-spowiedź ;))))haha :) To mniej więcej jak połączyć w sensowną całość słowa "beton - rzodkiewka - wykałaczka";) Anestezjolog - brak lodówki - rekolekcje ;))) Jak ktoś to połączy sensownie to będzie dla mnie "hero" (in English);)), znaczy się po polsku "bohater".

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-10-14 17:26

"Nie bardzo jakby wiem czego dotyczy pytanie ;))))"

Wątpliwości, czy jest sens iść do spowiedzi, jeśli nie widzi się możliwości poprawy. Myślę, że autorka wątku postrzega unikanie dentysty jako brak należytej dbałości o własne zdrowie. Możliwe, że traktuje to w kategoriach grzechu ciężkiego i stąd jej dylematy.

PS.
Nie próbuję zostać bohaterem. Nie podoba mi się, kiedy cudze rozterki stają się przedmiotem kpin.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: BS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-14 17:51

J, właśnie o to chodziło.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-10-14 19:47

Aha. Nie wpadłabym na to. U dentysty ostatnio byłam z 10 lat temu, ale nie wpadłam na to, że to może być grzech. U lekarzy innych specjalności nie byłam jeszcze dłużej. Mam zacząć się bać? Myślałam, że tylko spowiedzi dotyczy nakaz, że przynajmniej raz w roku?

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: BS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-14 20:31

Nie twierdzę, że tak jest. Tylko pytam czy jest. Nie mam rozeznania, bo dawno się nie spowiadałam. Nie wiem dlaczego ze mnie kpicie.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-10-14 20:41

Na tytułowe pytanie.
Tak czy siak, idź do spowiedzi. W tym jest największy sens. Przecież to sakrament, wielki dar i prezent dla człowieka.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-10-14 20:53

Nie kpimy. Informujemy, że nie wszyscy katolicy chodzą systematycznie do lekarzy, i że nie uważają tego za grzech.
Z mojej strony koniec tematu. Na przyszłość w imieniu aspergerów bardzo proszę o wyraziste formułowanie pytań.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: BS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-14 21:02

Myślałam, że zadałam je wystarczająco zrozumiale.
Gdybym znała odpowiedź, poszłabym dzisiaj.

 Re: Czy jest sens iść do spowiedzi?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-10-14 22:14

Czy omijanie dentysty jest bardzo poważnym zagrożeniem dla Twojego zdrowia? Jeśli tak, to czy nie szukasz tylko wykrętów, żeby uniknąć wizyty? Czy jedyną prawdziwą przeszkodą nie jest Twój lęk przed ewentualnym bólem? Czy nie marnotrawisz pieniędzy na zbytki, a na wizytę Cię "nie stać"? Czy nie przypisujesz niesłusznie braku kompetencji dentyście, do którego pójść możesz?
Odpowiedz sobie szczerze na te pytania. A potem zastanów się, czy Twoje zaniedbania są w pełni dobrowolne, świadome i aż tak wielkie, że zerwały całkowicie Twoją więź z Bogiem. Powiedziałaś Mu może, że gardzisz zdrowiem, które Ci dał? Że będziesz celowo sobie szkodzić?


"Gdybym znała odpowiedź, poszłabym dzisiaj".

Dzisiaj już chyba za późno. :) Idź jutro. A jeśli nadal będziesz mieć wątpliwości, czy ciężko zgrzeszyłaś i jak ewentualnie się poprawić, możesz poprosić o pomoc spowiednika. Tylko nie ogranicz się do tego, co napisałaś na początku. Jak widać, nie dla każdego jest to dość jasne.
(Na spowiedzi mamy obowiązek wyznać ciężkie grzechy, z grzechów lekkich spowiadać się nie musimy).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: