logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Spowiednik Białystok.
Autor: Damian (---.elpos.net)
Data:   2016-10-13 21:39

Cześć,

polecicie mi dobrego spowiednika w Białymstoku? Dopiero się tu przeprowadziłem, potrzebuje "stałej opieki".

 Re: Spowiednik Białystok.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-10-14 00:01

"Stała opieka" jest bardzo indywidualną umową między penitentem a spowiednikiem. O ile nie miałabym oporów w polecaniu "na jedną wielką spowiedź", o tyle trudno i nie zdecydowałabym się nikogo polecać na stałe. Ponieważ taki układ jest także zobowiązaniem, i to czasochłonnym, dla spowiednika. I nie sposób sugerować coś takiego za jego plecami, internetowo, nawet przy założeniu: a co szkodzi, najwyżej odmówi. A poza tym spowiednik (kierownik duchowy) uznany przez jedną osobę za świetnego, do innej może kompletnie nie przemawiać.

 Re: Spowiednik Białystok.
Autor: Anna (---.231.2.34.koba.pl)
Data:   2016-10-14 05:13

Konkretnego kapłana Ci nie polecę. Stały spowiednik to też łaska. Jeżeli czujesz w sercu takie pragnienie, to rozważaj, rozeznawaj, módl się o to.
Tymczasem mogę podpowiedzieć, że w Katedrze Białostockiej (ul. Kościelna 2 - ścisłe centrum, blisko Rynku Kościuszki) w okresie roku akademickiego (od października do czerwca) w dni powszednie jest możliwość spowiedzi w ciągu dnia. O ile dobrze pamiętam w godzinach od 12 do 18.
Jeżeli jesteś studentem (nie wiem tego na pewno, ale tak mi się skojarzyło po Twoim wpisie o tym, że dopiero się sprowadziłeś) i odczuwasz potrzebę opieki duszpasterskiej, polecam grupy duszpasterstwa akademickiego (tam zwykle działają bardzo zaangażowani kapłani). W Białymstoku główny ośrodek DA działa przy Katedrze, dwie duże grupy działają też przy parafiach: św. Rocha (ul. Ks. Abramowicza 1 (koniec ul. Lipowej), i NMP Matki Kościoła (ul. Pogodna 63 - os. Nowe Miasto, blisko Politechniki Białostockiej). Więcej informacji na: http://da.archibial.pl/

 Re: Spowiednik Białystok.
Autor: Damian (---.elpos.net)
Data:   2016-10-15 00:08

Dzięki.
Stała opieka to nie synonim kierownictwa duchowego, tylko po prostu kogoś, u kogo mogę się solidnie wyspowiadać i wrócić - bo wracam często do konfesjonału... :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: