logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Kamil (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-14 16:45

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Czy ktoś wie, jakie były słowa powitania wypowiedziane przez Pana Jezusa? Nie mogę znaleźć odpowiedzi nigdzie w internecie. Wie ktoś?

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Fortepian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-14 17:18

Tak, wie.
A skoro odpowiedziałam na Twoje pytanie, podpowiem jeszcze że szukać trzeba w Piśmie Świętym.

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2016-10-14 18:25

Np. Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!" J 20,19
Wg Łukasza tak samo.

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Kamil (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-14 19:24

@ sstaszek 'Bóg zapłać' za Twoją odpowiedź.

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-14 22:46

Religia, kl. I SP, uczeń powinien:
"znać słowa powitania wypowiedziane przez Pana Jezusa".

Dla syna czy dla brata? :)

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Kamil (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-15 10:26

Dla siebie :) Jestem nowo nawrócony i zamiast się rzucać od razu na głęboką wodę, wpadłem na pomysł, żeby zgłębiać tajemnice wiary stopniowo, bazując na podstawie programowej nauczania religii w szkołach od podstawowej do ponadgimnazjalnych. Korzystam też z rozkładów materiału i planów wynikowych i udostępnianych na stronach różnych wydawnictw. Według mnie to idealna strategia dla początkujących, Polecam każdemu :)

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-10-15 20:45

Podziwiam - wyrazy uznania. Sięgnij po Katechizm Kościoła Katolickiego. Będzie łatwiej.

 Re: Słowa powitania użyte przez Pana Jezusa.
Autor: Kamil (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-16 00:41

Dziękuję za wyrazy ^^
Ów Katechizm już wcześniej sobie pobieżnie przestudiowałem i korzystam z niego, gdy poszukuję bardziej szczegółowych informacji na konkretny temat, tak samo zresztą jak z Kompendium KKK oraz katechizmu Youcat.
Jednak w KKK jest taki natłok informacji, że tak naprawdę nie wiadomo od czego zacząć. I dlatego właśnie obrałem strategię wykorzystania wspomnianych już programów nauczania, posiłkując się ponadto choćby katechizmami dla bierzmowanych, które również można znaleźć w sieci, a w których poszczególne zagadnienia objaśnione są dużo prościej niż w KKK.
Podsumowując, w przypadku rozpoczęcia procesu przyswajania wiedzy z tak szerokiej dziedziny, według mnie najlepszą strategią jest kierować się zasadą:
od ogółu do szczegółu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: